MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzynaście firm chce wybudować kładkę pieszo-rowerową pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Wideo
od 16 lat
Swoje oferty na budowę kładki pieszo-rowerowej koło węzła Modlnica złożyło 13 firm. Aktualnie komisja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie rozpoczyna sprawdzanie złożonych ofert. Kładka docelowo będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Zostanie zbudowana ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej (DK94). Wykonawca na jej wybudowanie będzie miał dziewięć miesięcy od podpisania umowy. Na realizację tej inwestycji GDDKIA przewidziało kwotę blisko 7,3 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę kładki pieszo-rowerowej pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy przewidziało kwotę blisko 7,3 mln zł. Swoje oferty na realizację tego zadania przedstawiło 13 firm. Kwoty ośmiu z nich przekroczyły zakładany budżet. Najwyższa oferta opiewa na kwotę ponad 9,7 mln zł. Najniższa z kolei to blisko 5,9 mln zł.

Ze względu na pytania zainteresowanych wykonawców termin składania ofert przez firmy musiał zostać przesunięty z 28 lipca na 9 sierpnia. Zadawane pytania dotyczyły przede wszystkim kwestii związanych z rozwiązaniami dotyczącymi sieci energetycznej i teletechnicznej.

Zmiana DK94 w S52

- Mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają dziś z dwóch przejść dla pieszych, umieszczonych na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Funkcjonujący obecnie fragment obwodnicy między węzłami Modlnica i Modlniczka to droga krajowa nr 94. W przyszłości ta trasa stanie się częścią S52 - mówi  Kacper Michna, Specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Krakowie.

Z kolei w 2024 roku oddana zostanie północna obwodnica Krakowa, która będzie drogą ekspresową. S52 będzie się łączyła z ul. Częstochowską właśnie na węźle Modlnica. Na nowych łącznicach drogi ekspresowej, zgodnie z przepisami, nie będą mogli już poruszać się piesi. Dlatego też chcąc zachować możliwość przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów GDDKIA postanowiło zbudować w okolicy węzła kładkę. 

Kładka będzie miała docelowo 70 m długości i 4 m szerokości. Zostanie zbudowana ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej (DK94). Wykonawca na jej wybudowanie będzie miał dziewięć miesięcy od podpisania umowy. Budowa kładki zostanie sfinansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

Chcesz porozmawiać z Lincolnem? Meta tworzy chatboty z osobowością

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzynaście firm chce wybudować kładkę pieszo-rowerową pomiędzy ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto