MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Postępują prace na ważnym odcinku drogi ekspresowej S7 z Krakowa w kierunku Warszawy. Powstają kolejne warstwy drogi

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Trwa budowa odcinka trasy S7 Miechów - Szczepanowice.
Trwa budowa odcinka trasy S7 Miechów - Szczepanowice. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o postępach prac na budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku Miechów - Szczepanowice. Zaawansowanie prowadzonych tam robót to prawie 80 proc.

- Kolejne metry drogi ekspresowej S7 Miechów - Szczepanowice z ułożoną nawierzchnią. W ostatnich dniach przybyło: 200 m warstwy podbudowy i 200 m warstwy ścieralnej. Ponadto umacniamy stożki przy wiadukcie, przygotowujemy kanał technologiczny i budujemy zbiorniki retencyjne - informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Fragment ekspresówki Miechów-Szczepanowice ma 5,3 km. Koszt inwestycji to ponad 162 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy w sierpniu będą mogli przejechać tym odcinkiem S7 na północ od Krakowa.

Ekspresowa droga S7 będzie prowadzić spod Tatr przez Kraków, Warszawę nad morze. Jej docelowa długość to ok. 750 km. Większość tej trasy jest już gotowa i oddana do użytku.

W realizacji są dwa odcinki S7 w woj. małopolskim, od Miechowa do Szczepanowic oraz od Widomej do Krakowa. Plany są takie, by pod koniec roku dwupasmówką można było dojechać z Krakowa do Warszawy. Zakończenie prac związanych z połączeniem węzła S7 Mistrzejowice z węzłem Nowa Huta ma natomiast nastąpić w 2025 r.

Droga ekspresowa S7 między Krakowem a granicą województwa świętokrzyskiego ma pełnić funkcję obwodnicy dla miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki. Skomunikowana będzie z siecią innych dróg poprzez osiem węzłów: Książ, Miechów, Szczepanowice, Widoma, Łuczyce, Raciborowice, węzeł zespolony Kraków Mistrzejowice oraz węzeł zespolony Kraków Grębałów. Na węźle Mistrzejowice S7 połączy się z drogą ekspresową S52, która będzie stanowić Północną Obwodnicę Krakowa.

Pierwsze odcinki drogi ekspresowej na trasie pomiędzy Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i Chyżnem powstawały jeszcze w czasach PRL. Wcześniej, w latach 1974-1984 powstała jednojezdniowa zachodnia obwodnica Kielc jako część planowanej autostrady z Warszawy do Krakowa, ostatecznie rozbudowana do dwujezdniowej drogi ekspresowej udostępnionej w 2013 r.

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Postępują prace na ważnym odcinku drogi ekspresowej S7 z Krakowa w kierunku Warszawy. Powstają kolejne warstwy drogi - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto