Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków szuka chętnych na lokale użytkowe. Mają powierzchnię od 6,5 do ponad 400 metrów kwadratowych

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Można zostać najemcą np. lokalu w wieży na szczycie zaokrąglonego narożnika gmachu Feniksa przy ul. Basztowej
Można zostać najemcą np. lokalu w wieży na szczycie zaokrąglonego narożnika gmachu Feniksa przy ul. Basztowej Joanna Urbaniec
Miasto szuka chętnych na najem 31 lokali użytkowych w różnych częściach Krakowa. Druga w tym roku aukcja Zarządu Budynków Komunalnych, w efekcie której można zagospodarować lokal gminny i np. rozpocząć w nim działalność, odbędzie się 29 lutego. Na liście oferowanych przez miasto lokali znajdziemy takie adresy jak: ul. Basztowa 15, ul. Dietla 11 i 101 czy Bonerowska 14 w samym centrum, ul. Francesco Nullo 12 na Grzegórzkach, a także wiele lokalizacji na nowohuckich osiedlach.

Wykaz lokali, którymi administruje ZBK i które teraz proponuje potencjalnym najemcom, otwiera lokal na dziewiątym piętrze - i z wyjątkowym widokiem na Stare Miasto - w gmachu Feniksa (przez lata znanym jako budynek LOT-u) przy ul. Basztowej 15. Lokal ma powierzchnię 85,68 metra kwadratowego. Jest szczególny, ponieważ znajduje się na szczycie zaokrąglonego narożnika budynku, w wieży obejmującej dwie jego najwyższe kondygnacje. Trzeba pamiętać, że winda dojeżdża tylko do VII piętra, dalej do lokalu na IX piętrze idzie się po schodach. Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

Największy z lokali, których najem można wylicytować na najnowszej aukcji, znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Krakowskiej 13 na krakowskim Kazimierzu. Jego powierzchnia ogólna, od której będzie się płacić czynsz, to aż 426,36 mkw. Jak informuje ZBK, przyszły najemca zobowiązany będzie na swój koszt dopełnić formalności w zakresie przeprowadzenia procedury zmiany sposobu użytkowania i ustalenia dla tego lokalu funkcji innej niż mieszkalna. "Ponadto przyszły najemca zobowiązany będzie w zawieranej umowie najmu złożyć zobowiązanie o przejęciu na siebie odpowiedzialności z tytułu ewentualnego braku uzyskania zgody na zmianę sposobu użytkowania lokalu na wskazany przez niego rodzaj działalności oraz o zrzeczeniu się wszelkich potencjalnych roszczeń z tego tytułu" - zaznaczyli urzędnicy.

Wszelkie prace remontowe przy Krakowskiej 13 - co ważne: w budynku wpisanym do rejestru zabytków - przyszły najemca będzie musiał wykonać we własnym zakresie i na swój koszt, bez możliwości zwrotu poniesionych na ten cel nakładów. Istotne jest też, że odnośnie nieruchomości toczy się postępowanie administracyjne i sądowe, których zakończenie może mieć wpływ na stan prawny w zakresie części udziałów w prawie własności nieruchomości. Ze zwycięzcą aukcji - jak informuje ZBK - zostanie zawarta umowa najmu na czas nieoznaczony.

Jeśli chodzi o duże lokale, na aukcję trafiły jeszcze: 250-metrowe pomieszczenie w poziomie piwnic w pawilonie handlowym na os. Kolorowym 10 (z wejściem od strony podwórka) oraz 150-metrowy lokal przy ul. Dietla 11 - na parterze w oficynie budynku.

Również przy ul. Dietla, tylko pod numerem 101 do wynajęcia jest jeszcze lokal o powierzchni 38,35 mkw. w poziomie piwnicy w oficynie budynku. Jeśli ktoś szuka lokalu w centrum Krakowa, może też zdecydować się na ten przy al. Słowackiego 17. Lokal ma 19 mkw., a mieści się w suterenie. Wchodzi się do niego z bramy głównej budynku. Jak zaznaczono w ogłoszeniu o aukcji, w lokalu przy al. Słowackiego widoczne są ślady zawilgocenia, a ponadto pozostały tam dwie maszyny introligatorskie, objęte ochroną konserwatorską.

W centrum "do wzięcia" są jeszcze piwnice. Jedna - bez ogrzewania i wentylacji, ale wyposażona w instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną - znajduje się przy ul. Sobieskiego 16A. Lokal ten ma powierzchnię 30,60 mkw. Drugi lokal w poziomie piwnicy, o powierzchni 29,19 mkw., czeka na chętnego do wynajęcia przy ul. Bonerowskiej 14.

ZBK szuka też chętnego np. na lokal w atrakcyjnej lokalizacji w Krowodrzy - przy ul. Nowowiejskiej 29. Oferowane przez miasto pomieszczenie znajduje się na parterze, wejście jest od frontu budynku.

Najmniejszym lokalem, na jaki można się zdecydować, jest jedno z pomieszczeń w poziomie piwnicy przy ul. Konecznego 2. Jego powierzchnia wynosi 6,5 mkw. (pod tym adresem są też do wynajęcia piwnice o powierzchni 12,5 i 13,5 mkw.).

W Nowej Hucie lokale do wynajęcia czekają m.in. na os. Kolorowym 7, os. Na Skarpie 39, os. Na Stoku 37, os. Centrum A 9, os. Na Wzgórzach 17, os. Słonecznym 11.

Na aukcji poszukiwani są też najemcy dla miejsc postojowych w zespołach garażowych: przy ul. Starowiślnej 50, Marczyńskiego 7 i Cieślewskiego 11.

Aukcja zostanie przeprowadzona 29 lutego o godz. 9 w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 16 (sala konferencyjna). Oferty przystąpienia do aukcji należy składać w nieprzejrzystych kopertach w Punkcie Obsługi Mieszkańców ZBK przy ul. Czerwieńskiego 16 w nieprzekraczalnym terminie do 27 lutego do godz. 15. Chcący wziąć udział w aukcji muszą też do 27 lutego wpłacić wadium.

Drożejące mieszkania w Polsce

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków szuka chętnych na lokale użytkowe. Mają powierzchnię od 6,5 do ponad 400 metrów kwadratowych - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto