Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewolucja na kolei. Zgubiłeś coś w pociągu? Teraz Twoje szanse rosną

Arkadiusz Maciejowski
Arkadiusz Maciejowski
Pociąg PKP
Pociąg PKP Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Pasażerowie PKP Intercity, którzy zostawili swój bagaż w danym pociągu mają już możliwość zweryfikowania, czy dany przedmiot znajduje się w wykazie rzeczy znalezionych. Automatycznie publikowane zestawienie jest dostępne na stronie przewoźnika a w specjalnym oknie wyszukiwania można sprawdzić czy dany bagaż bądź zagubiony przedmiot został odnaleziony. To bardzo duże ułatwienie dla pasażerów. Tylko w ubiegłym roku pasażerowie PKP Intercity zostawili łącznie ponad 13 tys. przedmiotów w pociągach przewoźnika.

Od początku lutego rejestrowanie rzeczy znalezionych w pociągach PKP Intercity prowadzone jest w wersji elektronicznej. Informacje o rzeczach znalezionych są automatycznie publikowane na stronie www.intercity.pl w zakładce Obsługa Pasażerów, a dalej: Odbiór zagubionego bagażu. Wprowadzony wykaz online rzeczy zagubionych pomoże przede wszystkim na udzielenie klientom szczegółowej informacji o statusie rzeczy znalezionej w czasie rzeczywistym.

Wykaz rzeczy znalezionych

- Zgubiony lub pozostawiony w pociągu bagaż lub rzecz nie oznacza, że przepadł on na zawsze. Pracownicy obsługi danego pociągu regularnie i uważnie kontrolują wagony a znalezione rzeczy trafiają do wyznaczonych punktów. W ubiegłym roku w pociągach PKP Intercity znalezionych zostało ponad 13 tys. przedmiotów. Do najczęściej powtarzających się rzeczy jakie pasażerowie zostawiają w pociągach należy mała elektronika, np. ładowarki do telefonów czy laptopów, telefony czy właśnie laptopy, kluczyki do samochodu, części garderoby: czapki, rękawiczki czy marynarki, okulary, portfele, a także parasole. Często znajdywane są także torebki z żywnością i zabawki - podkreślają kolejarze.

I dodają, że dzięki wprowadzonym zmianom w procedurach dotyczących rzeczy znalezionych na stronie przewoźnika, mamy możliwość zweryfikowania daty znalezienia danego przedmiotu, numeru pociągu w jakim bagaż lub przedmiot został znaleziony, relację pociągu, stację znalezienia oraz co zostało znalezione. W celu ustalenia miejsca zdeponowania rzeczy znalezionej należy skontaktować się z dowolnie wybranym punktem rzeczy znalezionych. Wykaz takich punktów znajduje się na stronie PKP Intercity pod linkiem: odbiór zagubionego bagażu. Należy pamiętać, że na odbiór danego bagażu czy przedmiotu są 3 dni od daty zdeponowania go w wyznaczonym punkcie. W przypadku konieczności ustalenia późniejszego terminu odbioru pozostawionego bagażu, należy skontaktować się przed upływem wskazanego terminu 3 dni z konkretnym punktem, w którym został on zdeponowany.

Kiedy w 2024 roku najlepiej przejść na emeryturę?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rewolucja na kolei. Zgubiłeś coś w pociągu? Teraz Twoje szanse rosną - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto