MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak będą kursowały pociągi na Wielkanoc? Będą dodatkowe wagony na popularnych trasach. Sprawdź jak kupić tańsze bilety

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Przewoźnik zaplanował wzmocnienie 182 pociągów dodatkowymi 275 wagonami, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie 5-11 kwietnia.
Przewoźnik zaplanował wzmocnienie 182 pociągów dodatkowymi 275 wagonami, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie 5-11 kwietnia. Filip Kowalkowski/ Polska Press
Okres świąt wielkanocnych wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami. W związku z tym PKP Intercity zapowiada dodatkowe wagony na najpopularniejszych i najbardziej obleganych trasach w kraju. Przewoźnik w okresie okołoświątecznym zaplanował wydłużenie tras 7 składów, a zwiększona liczba miejsc pojawi się w ponad 180 pociągach. Sprawdź szczegóły.

Spis treści

Dodatkowe składy na popularnych trasach

W związku z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi wiele osób planuje wybrać się w podróż, aby odwiedzić najbliższych. W związku z tym, PKP Intercity zapowiedziało wzmocnienie najpopularniejszych połączeń dodatkowymi wagonami. Przewoźnik zaplanował wzmocnienie 182 pociągów dodatkowymi 275 wagonami, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie 5-11 kwietnia.

Dodatkowe wagony pojawią się w składach wyruszających m.in. z:

  • Warszawy,
  • Krakowa,
  • Trójmiasta,
  • Wrocławia,
  • Katowic,
  • Szczecina,
  • Lublina
  • czy Przemyśla,

które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg czy Świnoujście.

Dodatkowe pociągi dla podróżnych w okresie świątecznym

Jak czytamy w komunikacie PKP Intercity, w Trójmieście podróż ułatwi dodatkowy pociąg EIC Kaszub, który 10 i 11 kwietnia zabierze pasażerów z Gdyni Głównej do Warszawy Wschodniej, a następnie w relacji odwrotnej.

W tych samych dniach uruchomione zostanie dodatkowe połączenie IC Lednica rel. Gdynia Główna – Wrocław Główny – Gdynia Główna. Natomiast 10 kwietnia PKP Intercity zaplanowało dodatkowe uruchomienie pociągów IC Kraszewski rel. Warszawa Wschodnia – Terespol – Warszawa Wschodnia i IC Laguna rel. Warszawa Centralna – Gdynia Główna – Warszawa Centralna.

Ponadto przewoźnik zapowiedział, że „w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe”.

Dodatkowe zniżki dla podróżnych. Jak z nich skorzystać?

Pasażerowie, którzy planują rodzinne podróże, mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Jednak bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem.

Dostępna jest także oferta promocyjna – Bilet Rodzinny – na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Pozwala ona obniżyć koszty podróży o 30 proc. Podróżując zatem w grupie od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30 proc. rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi, warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100 proc. w wagonach 2. klasy. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37 proc. – na podstawie legitymacji szkolnej.

Zniżki dla seniorów i studentów

Bilet Seniora to stała oferta tańszych przejazdów dla każdego, kto ukończył 60 lat. Zniżka 30 proc. obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie. Aby potwierdzić uprawnienie do zniżki, wystarczy okazać konduktorowi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty. Emeryci i renciści, bez względu na wiek, mają także prawo do dwóch przejazdów w roku z ulgą ustawową 37 proc. w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów w komunikacji krajowej.

Z kolei studenci mają prawo do ulgi ustawowej, dzięki niej z ważną legitymacją studencką w pociągach PKP Intercity każdej relacji krajowej pojadą taniej o 51 proc. Ulgę studencką można dodatkowo połączyć z innymi promocjami, które przewidują taką możliwość.

Informacje dla podróżnych

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 oraz nr +48 22 473 35 31.

Do dyspozycji pasażerów będą także mobilni informatorzy. 7 i 10 kwietnia br. można będzie ich znaleźć na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto