Wisła Kraków - Jagiellonia. Trzecia porażka "Białej Gwiazdy" [ZDJĘCIA]

Wisła przegrała z Jagiellonią 0:2.
Wisła przegrała z Jagiellonią 0:2. fot. Wojciech Matusik
Wisła Kraków przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:0). Bramki zdobyli Michał Pazdan i Mateusz Piątkowski. W 83. minucie sędzia nie odgwizdał karnego dla Wisły. W polu karnym jeden z zawodników gości dotknął piłki ręką. To trzecia z rzędu ligowa porażka Wisły.

"Białą Gwiazdę" ograła Jagiellonia, m.in. dlatego, że w jej bramce znakomicie spisywał się zaledwie 17-letni Bartłomiej Drągowski, który bronił bardzo dobrze i szczęśliwie zarazem.

Wisła zaczęła nawet nieźle. Gospodarze rozciągali grę, starali się prowadzić swoje ataki bokami boiska, a w pole karne wchodziło kilku zawodników. Taki obraz gry przyniósł w pierwszym kwadransie dwa strzały Semira Stilicia. Pierwszy był jednak niecelny, a z drugim poradził sobie Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Jagiellonii cudem obronił też strzał głową Macieja Jankowskiego.

Po w miarę niezłym początku, Wisła wyhamowała. Krakowianie mieli przewagę, ale grali za wolno. Gorąco zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy Łukasz Garguła z rzutu wolnego wypalił w słupek.

Jagiellonii nie udało się poważniej zagrozić bramce Michała Buchalika praktycznie przez całą pierwszą połowę. Drugą część Wisła rozpoczęła z animuszem. Po strzale Semira Stilicia w 49 min piłka zatrzymała się na słupku. Krakowianie mieli przewagę, ale gola strzelili goście. Michał Pazdan po rzucie rożnym precyzyjnie przymierzył głową.

Po stracie gola Wisła ruszyła do szturmu. Krakowianie atakowali, ale strzelali albo niecelnie, albo świetnie spisywał się młodziutki Drągowski.

Jagiellonia odgryzała się kontrami i kilka razy zrobiło się gorąco pod bramką Wisły.

Głównie atakowali jednak gospodarze. W 83 min ręką w polu karnym zagrał Michał Pazdan. Dlaczego w tej sytuacji nie było rzutu karnego, pozostanie tajemnicą sędziego.

W samej końcówce wiślaków dobił jeszcze Mateusz Piątkowski, który wykorzystał jeden z kontraktaków gości. Tym samym trzecia z rzędu ligowa porażka Wisły i to bez strzelonego gola stała się faktem.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
0:1 - 53. min. Michał Pazdan
0:2 - 92. min. Mateusz Piątkowski

Wisła: Buchalik - Dudka, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga - Garguła (58 Guerrier), Jankowski (79 Sarki), Stilić, Boguski (74 Stępiński) - Brożek.

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Madera, Pazdan, Wasiluk - Grzyb, Gajos - Tuszyński, Romanczuk (88 Frankowski), Pawłowski (46 Dżalamidze) - Piątkowski (90+3 Leimonas).

Żółte kartki - Wisła Kraków: Wilde-Donald Guerrier, Maciej Sadlok. Jagiellonia Białystok: Filip Modelski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 11 144.