Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Polsce, także w Krakowie, praca czeka na 50 000 specjalistów z branży IT. Jak zostać programistą? Wystarczy skończyć Akademię Motoroli

Marek Długopolski
Marek Długopolski
Zgłoszenia do Akademii Motoroli przyjmowane są do 26 sierpnia
Zgłoszenia do Akademii Motoroli przyjmowane są do 26 sierpnia Motorola
Branża IT już od dłuższego czasu cierpi na chroniczny brak kadr. Pandemia koronawirusa, która przyniosła niespotykany wcześniej rozwój najnowocześniejszych technologii, jeszcze te problemy pogłębiła. Jak zdobyć tak potrzebnych specjalistów? Jednym z niezwykłych rozwiązań jest weekendowa Akademia Motorola Solutions.

Dla osób, które pragną coś zmienić w swoim życiu, to także świetna okazja do zdobycia nie tylko poszukiwanego na rynku, ale także doskonale płatnego zawodu. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 sierpnia!

- Choć specjaliści IT stanowią zaledwie 3 proc. wszystkich pracowników w Polsce, to możemy mówić o brakach w zatrudnieniu na poziomie 50 tysięcy specjalistów – mówi Jacek Drabik, prezes Zarządu Motorola Solutions.

Można tylko jeszcze wspomnieć, że w krajach Unii Europejskiej braki kadr są jeszcze większe. Według specjalistycznego raportu DESI 2020 na Starym Kontynencie praca czeka na ponad 600 000 programistów.

Akademia Motoroli - kuźnia specjalistycznych kadr

Skąd pomysł, aby w ten sposób szukać kandydatów do pracy? - Zapotrzebowanie rynku jest ogromne. Dlatego w Motorola Solutions, w ramach Akademii Programowania, umożliwiamy osobom - zainteresowanym pracą w sektorze IT - bezpłatne szkolenia, dzięki którym kandydaci mają możliwość zdobycia lub pogłębienia specjalistycznych umiejętności pozwalających na zatrudnienie w naszej firmie – zaznacza Jacek Drabik.

O skali rozwoju rynku świadczy choćby fakt, że w 2020 roku, a więc w czasie prawie całkowitego zamknięcia świata, aż 14 firm z Polski – w specjalnym rankingu Financial Times - znalazło się w elitarnym gronie 1000 najszybciej rozwijających się spółek w Europie.

– Czynnikiem, który może spowolnić ten rozwój, jest jednak brak wyspecjalizowanych pracowników – podkreśla technologiczny gigant. Dlatego też do tego „męskiego świata” gorąco zaprasza również panie.

- W Motorola Solutions zwracamy uwagę na jeszcze jeden istotny czynnik, iż na stanowiskach związanych z IT w Polsce, zaledwie 0,9 proc. zatrudnionych to kobiety. Zależy więc nam na tym, aby jak najwięcej pań pojawiło się w branży – dodaje Jacek Drabik.

Motorola – brama w świat nowoczesnych technologii

Zaproszenie do Akademii Motorola Solutions, to otwarcie bramy w nowy, niezwykły świat najnowocześniejszych technologii. To jednocześnie pewny i dobrze płatny fach.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmienić ścieżkę kariery i rozpocząć pracę w zawodzie będącym jednym z najpewniejszych w dobie pandemii – stwierdza Leszek Doniec, manager w Motorola Solutions. – Nasza Akademia to najszybszy sposób na zostanie programistą, a wszystkie dotychczasowe absolwentki i absolwenci, którzy uzyskali zatrudnienie w naszej firmie, zgodnie twierdzą, że zdobyta wiedza pozwala im pracować efektywnie i przynosi ogromną satysfakcję – dodaje.

Akademia, która rozpocznie się 11 września, będzie trwać 4 kolejne weekendy. - W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę o Java, GIT, JUnit i bazach danych w zakresie, jaki będzie im potrzebny po podjęciu pracy – zapewnia Motorola.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 sierpnia (aplikacja poprzez link Akademii Programowania Java - myworkdayjobs.com). Do 7 września wszystkie osoby, które aplikowały zostaną poinformowane o statusie aplikacji. Wystarczy jedno kliknięcie, by znaleźć się w fascynującym świecie…

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto