Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Startuje 16. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych w Krakowie. Tematem wynalazczość i innowacyjność

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Andrzej Banas
Po 9 latach do Krakowa powraca Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny. W dniach 16-18 listopada odbędzie się on pod hasłem „Wynalazczość i innowacyjność w firmach rodzinnych” i zgromadzi ponad 100 prelegentów z całej Polski, w tym m.in. : Kazimierza Wierzbickiego z Grupy Trefl. Wśród tematów pojawią się m.in. transformacja cyfrowa, zielona, przedsiębiorczość kobiet czy społeczny wymiar rodzinnych biznesów.

-Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny to wydarzenie, które odbywa się już po raz 16. To nasza integracja, edukacja, to spotkanie firm rodzinnych i wszystkich zaprzyjaźnionych osób, by dzielić się swoim doświadczeniem i rozmawiać o rzeczach kluczowych i żeby korzystać z tego doświadczenia nie tylko firmowego ale i rodzinnego. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą, ale także integrowanie środowiska - mówi Rafał Kunaszyk, współwłaściciel Eurokreator s.c., prezes małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Już w czwartek do Krakowa zjadą firmy z całej Polski, ze wszystkich branż. Program tegorocznej edycji jest naprawdę bogaty i obejmuje kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i wystąpień topowych speakerów.

Atrakcyjność programu Zjazdu zapewnia też uczestnictwo rozpoznawalnych osób ze świata nauki, biznesu i polityki. Udział potwierdzili m.in.: Kazimierz Wierzbicki (Grupa Trefl) Rafał Sonik (Gemini Holding), Ewa Sadowska (UniCardia & UniMedica), Jakub Ścierzyński (Instal-Projekt), prof. dr hab. Jerzy Hausner, dr Henryka Bochniarz (Konfederacja Lewiatan), prof. Andrzej Blikle dr Marek Skała, Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski (Paprocki&Brzozowski), dr Monika Bonikowska (THINKTANK), Natalia de Barbaro.

-Spodziewamy się około 250 uczestników i 100 panelistów. Mamy wśród nich bardzo znanych ekspertów ale też przedsiębiorców. Zaprosiliśmy też artystów, środowiska naukowe, rektorów uczelni krakowskich. Można powiedzieć, że firmy rodzinne budują bardzo szerokie środowisko przyjaciół, partnerów i znajomych, z którymi wspólnie zmieniamy rzeczywistość - mówi Rafał Kunaszyk.

Główna część wydarzenia odbędzie się 17.11 (piątek) w Starej Zajezdni na ul. Świętego Wawrzyńca w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie wykład Marka Skały, mówcy inspiracyjnego i trenera warsztatowego pt. "7 skutecznych technik z 7 stron świata – jak osiągać przewagę w innowacyjnym świecie AI". Następnie nastąpi prezentacja wybranych firm rodzinnych oraz panel dyskusyjny z udziałem Kazimierza Wierzbickiego, założyciela i właściciela Grupy Trefl. O podejściu Małopolski do wsparcia firm w procesie sukcesji opowie z kolei dr Elżbieta Sztorc-Szcząber, kierownik Zespołu ds. Współpracy Gospodarczej Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki UMWM, a przedsiębiorcy rodzinni z Krakowa, w tym. min. Rafał Sonik opowiedzą o swoich sukcesach, problemach i planach na przyszłość.

W piątkowym programie 17 listopada, znajdą się też m.in. takie panele jak: "Współpraca nauki i biznesu kluczem do innowacji", "Fundacja Rodzinna – pół roku po wprowadzeniu – panel dyskusyjny", "Jak zabezpieczyć majątek fundacji rodzinnej? – prezentacja pod patronatem Securities Q" czy "Sztuczna inteligencja w rozwoju biznesu". Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się gala firm rodzinnych połączona z rozdaniem nagród dla firm rodzinnych Skrzydła Innowacji.

W sobotę, 18 listopada będą miały miejsce spotkania przy kawie – cykl dyskusji, warsztatów i prezentacji odbywający się w wyjątkowych miejscach krakowskiego Kazimierza i Podgórza. Na pierwszy ogień pójdzie blok dotyczący transformacji zielonej i cyfrowej, w ramach którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztacie zatytułowanym "24 godziny do katastrofy: Jak Cyberatak może zagrozić Twojej firmie? Praktyczny warsztat z metod wykrywania i reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie: od teorii do praktyki" czy w panelu dyskusyjnym pt. "Transformacja energetyczna – jak przedsiębiorcy mogą optymalizować swoje koszty?".

W ramach bloku dotyczącego rozwoju firmy rodzinnej odbędzie się panel dyskusyjny "Co dalej z firmą rodzinną czyli pułapki rozwoju – zarządzanie przedsiębiorstwem w dobie zmian technologicznych i pokoleniowych" czy np. panel nt. "Ochrona vs Pomnażanie Majątku – dwie strony tej samej monety?".

Będzie też mowa o wpływie polityki na rozwój firm rodzinnych czy o tym skąd brać pieniądze na inwestycje. Wieczorem organizatorzy zapraszają do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na wystawę fotograficzną, debatę środowisk akademickich i recital Marty Bizoń.

Szczegółowa agenda na stronie: U-RODZINY

Rozmowa w cztery oczy najlepsza dla mózgu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Startuje 16. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych w Krakowie. Tematem wynalazczość i innowacyjność - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto