MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 28.01.2024 z całego tygodnia w Krakowie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krakowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.01 a 27.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Studniówka 2024. Tak bawili się przyszli maturzyści z IV LO im. Tadeusza Kościuszki. To był bal na 200 osób”?

Przegląd tygodnia: Kraków, 28.01.2024. 21.01 - 27.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Studniówka 2024. Tak bawili się przyszli maturzyści z IV LO im. Tadeusza Kościuszki. To był bal na 200 osób

Tegoroczni maturzyści IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie na miejsce swojej studniówki wybrali Starą Zajezdnię na krakowskim Kazimierzu. W balu wzięło udział około 200 osób, w tym - przede wszystkim - ok. 130 uczniów z pięciu klas maturalnych tej szkoły. W programie studniówki, jako dodatkowa atrakcja, znalazły się pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu młodzieży. Był też pokaz poloneza.

📢 Studniówka 2024. Uczniowie XLII LO w Krakowie bawili się w Fortach Kleparz - w klimatycznych przestrzeniach dawnych fortyfikacji

170 osób, w tym stu tegorocznych maturzystów XLII Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Krakowie bawiło się w sobotę (27 stycznia) na studniówce w Fortach Kleparz przy ul. Kamiennej. Te klimatyczne przestrzenie XIX-wiecznych fortyfikacji po raz pierwszy wybrano na miejsce przedmaturalnego balu licealistów z XLII LO, na co dzień uczących się w zabytkowym gmachu szkoły przy ul. Studenckiej 13. Studniówka rozpoczęła się o godz. 19, a zaplanowana była do piątej rano.

📢 Krakowskie Beverly Hills. Tak mieszkają najbogatsi w Krakowie. Luksusowe domy i mieszkania na sprzedaż za grube miliony! 28.01.2024

Tarasy widokowe, spa, sale kinowe, kryte baseny, sauny i ogromne ogrody - takie luksusy wydają się poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika. Mogą się nimi jednak cieszyć nabywcy ekskluzywnych nieruchomości, które są wystawione na sprzedaż w Krakowie. Zobacz zdjęcia mieszkań i domów, które są dostępne na rynku!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.01.2024: 21.01-27.01.2024 Kraków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krakowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto najpiękniejsze kreacje ze studniówek 2024 w Krakowie. Takie sukienki i garnitury są modne w tym roku! Szał i szyk 28.01.2024

Tegoroczne maturzystki (a nierzadko również nauczycielki!) zachwycają kreacjami na trwających właśnie w Krakowie studniówkach. Zadają szyku w pięknych sukniach. Magia! Zobaczcie sami!

📢 Jedno miejsce w Krakowie, trzy pyszne festiwale: azjatycki, kawy i piwa. Tłumy w hali 100-lecia Cracovii

W ten weekend w hali 100-lecia Cracovii odbywają się trzy festiwale naraz. Festiwal Azjatycki kuszący smakami ze wschodu, Festiwal Kawy i Czekolady oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Przyciągnięci ofertą krakowianie licznie stawili się, by spróbować smaków Azji czy zrelaksować się i rozgrzać przy dobrym drinku.

📢 Ostry spór o budowę autostrady A4 przez Bielany i Kryspinów z nowym mostem nad Wisłą. Obwodnica oddali się od Krakowa?

Rozszerzenie obwodnicy autostradowej Krakowa o trzeci pas już na etapie planowania napotkało na ogromne komplikacje. Planowany jest nowy fragment drogi z mostem nad Wisłą, co wywołuje duże protesty. Mieszkańcy sprzeciwiają się różnym wariantom. Alarmują, że inwestycja doprowadzi do degradacji cennych terenów przyrodniczych w rejonie Bielan, Kryspinowa czy Liszek. Ostatnio jednoznaczne stanowisko zaprezentowały też władze Krakowa.

📢 Droga S1 przebija się przez Beskidy i nabiera kształtów. Dla kierowców z Małopolski będzie bramą na południe Europy. Zdjęcia z powietrza

Budowa obejścia Węgierskiej Górki w ciągu drogi S1 to jedna z kluczowych inwestycji na południu Polski. Wraz z brakującym odcinkiem "jedynki" od Mysłowic do Bielska, której realizacja także trwa, stanie się dla kierowców z Małopolski zachodniej bramą na południe Europy. Zobaczcie galerię ze zdjęciami trasy z powietrza na początku stycznia 2024 udostępnionymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

📢 W Krakowie idą zmiany. Katarzyna Urbańska obejmuje urząd małopolskiego konserwatora zabytków

W piątek, 26 stycznia, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz wręczył Katarzynie Urbańskiej akt powołania na stanowisko małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. - Idealna na te czasy, z którymi musimy się zmierzyć – mówi o nowej konserwator wojewódzkiej Bartłomiej Sienkiewicz. - Nie można było czekać ani dnia dłużej – komentuje szef resortu kultury powołanie Urbańskiej na stanowisko bez konkursu.

📢 Koniec marzeń o małej elektrowni atomowej w Nowej Hucie? To miał być dodatkowy obiekt zaopatrujący Kraków w energię

Pod koniec ubiegłego rok Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało decyzje zasadnicze dla lokalizacji małych reaktorów jądrowych (Small Modular Reactors). Wśród sześciu miejsc, gdzie miałyby powstać znajdowała się też krakowska Nowa Huta. Aktualnie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska proceduje wydawanie decyzji środowiskowych uwarunkowań dla budowy trzech małych reaktorów. Na liście póki co nie ma Krakowa. Czy plany związane z budową SMR-a w Krakowie na terenie należącym do ArcelorMittal nadal są aktualne?

📢 Para prezydencka wspiera WOŚP. Licytacje zestawu filiżanek i cekinowej sukni sięgają już kwoty 11 tys. złotych. Co ciekawego w Krakowie?

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą, jak co roku, włączyli się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zestaw filiżanek do espresso od Prezydenta i wieczorowa suknia wyszywana cekinami w kolorze złotym z Atelier „Ela Piorun” od Pierwszej Damy – to przedmioty, które Para Prezydencka przekazała w tym roku. Łącznie licytacje podarowanych przez Parę Prezydencką przedmiotów sięgają już kwoty blisko 11 tys. zł. Jakie przedmioty z kolei przekazał na licytację prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski?

📢 Karambol na autostradzie A4? Zderzenie sześciu samochodów osobowych. Przez godzinę zablokowany był jeden pas ruchu

W piątek, 26 stycznia wczesnym popołudniem około godz. 14.30 doszło do zderzenia sześciu pojazdów osobowych na krótkim odcinku autostrady A4. Na jezdni w kierunku Rzeszowa były duże utrudnienia. Jeden pas ruchu został zablokowany. Ruch odbywał się prawym pasem. Na miejsce wezwano policję i służby zarządcy drogi do neutralizacji płynów, które wyciekły z uszkodzonych samochodów na jezdnię. Nie było osób poszkodowanych. Po godzinie autostrada była znów w pełni przejezdna.

📢 Budowa tramwaju do Mistrzejowic: muszą przełożyć Sudół Dominikański z powodu budowy tunelu

W przypadku budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic jednym z większych wyzwań jest przebudowa Sudołu Dominikańskiego. Obejmuje ona modyfikację kształtu i biegu rzeki, a także dostosowanie jej do nowego zagospodarowania.

📢 Pogrzeb Daniela Jarosza. Były piłkarz Hutnika pochowany na cmentarzu Batowickim

Zmarł 27 grudnia 2023 w Anglii, miał zaledwie 36 lat. W piątek 26 stycznia na cmentarzu Batowickim rodzina, przyjaciele, bliscy, wśród nich wielu ze środowiska piłkarskiego, pożegnali Daniela Jarosza - byłego zawodnika Hutnika Kraków i innych małopolskich klubów.

📢 Radny Krakowa o drogich balach studniówkowych: "To się robi szaleństwo z tymi studniówkami. Czas aby to zakończyć"

Studniówka to przede wszystkim cudowne wspomnienia, ale i zawrotne kwoty, które przyprawiają o dreszcze. Maturzyści decydują się na coraz to nowsze i droższe atrakcje. Nie każdego stać, by na takim balu marzeń się znaleźć. W 2024 roku nie mówimy już o setkach złotych, ale o tysiącach. Radny miejski Łukasz Wantuch podkreśla: " Ja uważam, że wszystko co jest złe i niekorzystne, JEST MOIM PROBLEMEM nie tylko radnego ale przede wszystkim jako obywatela. To się robi szaleństwo z tymi studniówkami. Czas aby to zakończyć". Radny zwrócił się w związku z tą sprawą do Przewodniczącej Komisji Edukacji RMK radnej Agaty Tatary.

📢 Kraków sprzedaje auta, które zholowano z ulic miasta. Na aukcji BMW, Cadillac, Żuk... Są perełki motoryzacji

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na sprzedaż pojazdów, które przepadły na rzecz Gminy Miejskiej Kraków. To 22 samochody, które zostały zholowane z krakowskich ulic. Nie miały właścicieli, stanowiły zagrożenie, łamały przepisy o ruchu drogowym. Teraz będzie można je kupić. Są wśród nich perełki jak strażacki żuk, amerykański SUV Cadillac czy sportowe Coupé BMW. Na potencjalne oferty ZDMK czeka do wtorku, 13 lutego. Dla każdego samochodu wybierze najwyższą zaoferowaną kwotę.

📢 Kraków. Przerobili wiadukt na Racławickiej. Jest się czym chwalić?

PKP PLK poinformowało, że w ciągu ul. Racławickiej zmodernizowanoo przejście pod torami. Jest nowa nawierzchnia i oświetlenie. "Chętnie korzystają z niego piesi i rowerzyści" - pisze PKP PLK na FB. Komentarze nie są zbyt przychylne. To kolejny wiadukt zmodernizowany w Krakowie, ostatnio prace trwały też na konstrukcji nad Prądnicką.

📢 "Posterunek grozy" w centrum Krakowa przestanie straszyć! Znamy plany dla tego miejsca. Co tu powstanie?

Od lat budynek przy ul. Mazowieckiej 112 w Krakowie - dawny komisariat policji - świeci pustkami. Zamknięty na głucho, z kratami w oknach straszy swoim wyglądem mieszkańców. Już niedługo, jak głosi banner informacyjny na budynku, powstaną tu lokale usługowe. Spokojna dotąd ul. Mazowiecka może zmienić swój charakter, także za sprawą innych, planowanych w tym rejonie inwestycji.

📢 Studniówka Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Bal w dworze szlacheckim ze służbami mundurowymi

Na 102 dni przed maturą uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale bawili się na studniówce. Swój pierwszy, wielki bal zorganizowali w czwartek, 25 stycznia 2024 roku w Szlacheckim Dworze w Sieciechowicach. Uczniowie trzech klas maturalnych skalskiej placówki zabawę zaczęli tradycyjnie od poloneza, a tuż po nim równie tradycyjnego w tej szkole "walca profesorskiego", potem były podziękowania i życzenia pomyślności na maturze i w życiu.

📢 Kraków znów będzie pachniał trawą cytrynową i imbirem. Festiwal Azjatycki wraca do Hali Cracovii w ten weekend! A to nie wszystko...

Już w najbliższy weekend (27-28 stycznia) w Krakowie odbędą się trzy pyszne festiwale. Festiwal Azjatycki zaprosi Was na sushi i chaczapuri, Festiwal Kawy i Czekolady ugości Was ciepłymi i słodkimi napojami, a Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych rozgrzeje i ukoi skołatane nerwy. To wszystko odbędzie się w jednym miejscu - w Hali 100-lecia KS Cracovia.

📢 Koniec finansowego eldorado w Cracovii. Mateusz Dróżdż do piłkarzy: Jestem prezes „złotówa”, na pewno się o tym przekonacie

Zaskakująco zabrzmiały słowa nowego prezesa Cracovii Mateusza Dróżdża, gdy stwierdził, iż „Pasy” są jednym z najlepiej płacących klubów w ekstraklasie. Do tej pory panowało raczej przekonanie, że do krakowskiej drużyny nie przychodzą ani reprezentanci Polski, ani inny piłkarze odgrywający w naszej lidze wiodące role, gdyż pod Wawelem nie mogą liczyć na konkurencyjne apanaże. Jak jest naprawdę?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto