Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W sierpniu w Krakowie dzieci się nie nudzą. Bezpłatne atrakcje dla dzieci w ramach projektu Orfeo & Majnun

OPRAC.:
Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci będzie się w sierpniu odbywało w krakowskim Parku Jordana
Wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci będzie się w sierpniu odbywało w krakowskim Parku Jordana Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Tegoroczny program bezpłatnych zajęć dla najmłodszych zadowoli nawet najbardziej wymagającego malucha – zajęcia w nowohuckiej Zgody 7, spacery po Starym Mieście szlakiem różnych kultur i tradycji oraz szereg baśniowo-ekologicznych aktywności w Parku Jordana podczas Kraków Culture Summer. Przez cały sierpień dzieci mogą korzystać z bezpłatnych atrakcji, które organizowane są jako część międzynarodowego projektu Orfeo & Majnun.

FLESZ - Pracownicy „Biedronki” nie chcą pracować w niedziele

od 16 lat

Spacery po Krakowie z kartami pracy

Można zwiedzać miasto, dobrze się bawić i jednocześnie uczyć się wielu wspaniałych rzeczy o innych kulturach, historii Krakowa i jego tajemnicach. Podczas spacerów wielokulturowych dla dzieci Barbara Polarczyk-Palider poprowadzi maluchy szlakiem Japonii w Krakowie, opowie o najazdach tatarskich na miasto, przedstawi bogactwo kultury żydowskiej i wyjaśni, dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Krakowa. Spacery będą wzbogacone specjalnymi kartami pracy dla dzieci Odkryj Kraków, które pozwolą im jeszcze lepiej zrozumieć spacerowe ciekawostki i zachęcą do poszukiwania odpowiedzi i rozwiązywania zagadek zawartych w kartach.

Spacery odbędą się 10, 14, 21 i 23 sierpnia o 11. Spacery przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat. Na spacery obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl

Warsztaty dla dzieci w Zgody 7

Sierpniowe warsztaty dla dzieci w nowohuckiej Zgody 7 kontynuują tradycję niedzielnych, przedpołudniowych zajęć o 11 i skupią się wokół uczuć i emocji najmłodszych. Wspólnie z prowadzącą zajęcia dzieci spróbują znaleźć odpowiedź na pytania: jak ważne są emocje i czy różnią się one w zależności od wieku, koloru skóry czy pochodzenia.

Uczestnicy będą rozmawiać o najmocniejszych ludzkich uczuciach, zarówno tych pięknych, jak miłość czy przyjaźń, jak i tych mniej przyjemnych, jak smutek czy samotność. Zastanowią się też, czy sztuka może pomóc komuś w ciężkiej sytuacji i jaka jest rola zwierząt i natury w życiu człowieka.

Dzieci będą m.in. wykonywać drzewo dobrych uczuć czy sklejać złamane serce. Przeniosą się też na sawannę w poszukiwaniu cętkowanych afrykańskich drapieżników.

Zajęcia odbędą się 8, 15, 22 i 29 sierpnia o 11.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat. Na warsztaty obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl

Warsztaty i baśnie w parku Jordana (Kraków Culture Summer)

Park Jordana stanie się w sierpniu jedną z największych scen muzycznych, ale nie zabraknie tam również zajęć dla dzieci, przedpołudniowych spotkań z baśniami i fantastycznych warsztatów.

Dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowano warsztaty z tworzenia fantazyjnych masek, znanych ze zdjęć i ekspozytorów umieszczonych w całym mieście. Każdy będzie mógł wykonać samodzielnie maskę, ozdobić ją według własnego uznania i zabrać do domu.

Warsztaty odbywać się będą przez cały dzień w sierpniowe weekendy: 7-8, 14-15 oraz 21-22 sierpnia. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, a młodsze dzieci będą potrzebowały pomocy rodziców. Nie ma konieczności pobierania wejściówek.

Jeśli dzieci będą miały ochotę przenieść się do świata baśni, polecamy spotkania literackie „Baśnie świata”, podczas których dowiedzą się, jakich baśni słuchają dzieci w Afryce, Australii czy na Dalekim Wschodzie, jakie zwierzęta można spotkać w tych opowieściach i jak poznać inne kultury. Ale to nie wszystko – być może także samym dzieciom uda się stworzyć własną niezwykłą opowieść.

Czytanie baśni odbędzie się w weekendowe popołudnia: 8 sierpnia o 12 i 14, 14 i 15 sierpnia o 13, 21,28 i 29 sierpnia o 12. W spotkaniach mogą uczestniczyć dzieci w każdym wieku. Na spotkanie z baśniami nie obowiązują wejściówki.

Niezwykła okazja do stworzenia ogromnego dzieła sztuki nadarzy się w czasie zajęć "Obraz w pigułce/Dose of Painting". Wtedy dzieci i dorośli stworzą wielkowymiarowy obraz na podstawie modułów przygotowanych przez małych pacjentów ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.

Warsztaty odbędą się 6 i 13 sierpnia o 15. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Nie obowiązują wejściówki.

Na mapie sierpniowych wydarzeń nie zabraknie także warsztatów EKO: Orfeo & Majnun. Ich motywem przewodnim będzie natura: uczestnicy dowiedzą się, jak mogą chronić przyrodę wokół siebie i jak czerpać z jej zasobów, nie szkodząc jej. Prowadzenie – Fundacja Aeris Futuro.

Warsztaty odbędą 8, 15, 22 sierpnia o 13 i 29 sierpnia o 14. Na warsztaty obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl

Zapisy

Wejściówki na bezpłatne wydarzenia pobierzemy ze strony https://kbfbilety.krakow.pl/ – w każdy sierpniowy poniedziałek o godzinie 12 pojawiać się będą wejściówki na wszystkie wydarzenia na bieżący tydzień: warsztaty dla dzieci, spacery czy zajęcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: W sierpniu w Krakowie dzieci się nie nudzą. Bezpłatne atrakcje dla dzieci w ramach projektu Orfeo & Majnun - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto