MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

AreNa Lato – Łap Oddech Festival 7 września w plenerze przed Tauron Areną w Krakowie

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Artur Rojek
Artur Rojek Krystian Dobuszyński
AreNa Lato – Łap Oddech Festival zakłada prezentację szeroko pojętej sztuki w ujęciu interdyscyplinarnym. Na liście artystów, którzy w sobotę 7 września wystąpią na plenerowej scenie Tauron Areny Kraków są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Soundsystem, Lor, Dziwna Wiosna, Zuta, Chłodno oraz Projekt Specjalny, który zaprezentuje się na scenie Agora Muzyka LIVE. Bilety dostępne na www.ebilet.pl.

Mrówką na kleszcze

emisja bez ograniczeń wiekowych

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość, różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania będą uzupełnione treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju. 7 września 2024 roku festiwalowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie Tauron Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m,in, koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka

Jak na festival przystało przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugruntowanej już pozycji jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę. Gwiazdami sceny głównej są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki i Fisz Emade Soundsystem.

Na scenie Agora Muzyka Live będziemy mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z wytwórnią Agora Muzyka. Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami.

Festiwalowa strefa muzyki to także scena DJ-setów, warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Strefa sztuki: obraz, mowa i gest

W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.

W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.

W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.

Świadoma strefa – psychologia

- Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji - tłumaczą organizatorzy.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczące zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu i ciałoddychania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: AreNa Lato – Łap Oddech Festival 7 września w plenerze przed Tauron Areną w Krakowie - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto