18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt badawczy "Pamiątka Rodzinna". Muzeum Etnograficzne poszukuje zdjęć

Redakcja
Wycieczka do zoo. Lata 50.-60. XX w. Fot. autor nieznany. Fotografia z archiwum rodzinnego Aleksandra Gładysza przekazana MEK w ramach projektu badawczego „Pamiątka rodzinna”.
Wycieczka do zoo. Lata 50.-60. XX w. Fot. autor nieznany. Fotografia z archiwum rodzinnego Aleksandra Gładysza przekazana MEK w ramach projektu badawczego „Pamiątka rodzinna”.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie poszukuje zdjęć i towarzyszących im opowieści rodzinnych – tych codziennych i odświętnych, dawnych i współczesnych. Urodziny, wesele, wakacje, spacer z ukochanym psem; w jakich momentach sięgamy po aparat fotograficzny? „Pamiątka rodzinna” to projekt badawczy, w ramach którego MEK zamierza sprawdzić, jaką rolę w tworzeniu i pielęgnowaniu rodzinnej pamięci odgrywa dzisiaj fotografia. Czy wciąż przechowujemy zdjęcia? Co MMS-y, fotoblogi, albumy fotograficzne mówią o czasach, w jakich żyjemy, o nas samych?

Ferie zimowe 2012. Sprawdź ofertę bibliotek miejskich [Podgórze, Śródmieście, Nowa Huta]

Zdjęcia może wysłać każdy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej.

Przekazane fotografie nie zostaną automatycznie umieszczone na stronie, ale zarchiwizowane w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Dodatkowo – jeśli uczestnik projektu wyrazi na to zgodę – mogą być prezentowane w publikacjach czy na wystawach MEK. Regulamin i szczegółowe informacje: www.photoproxima.eu

Projekt badawczy „Pamiątka rodzinna” realizowany jest w ramach dwuletniego przedsięwzięcia o nazwie „Photo Proxima” (2011–2012) – czyli fotografia zbliżająca, realizowanego we współpracy z Województwem Małopolskim, Fundacją Alinari z Włoch oraz Instytutem Pamięci Współczesnego Piśmiennictwa (IMEC) z Francji.

Ta międzynarodowa sieć współpracy przyczynić ma się do wymiany doświadczeń oraz wypracowania rozwiązań w zakresie zarządzania zbiorami fotograficznymi, ich przechowywania, udostępniania i interpretacji, szczególnie w odniesieniu do fotografii etnograficznej. Wraz z partnerami pragniemy rozpoznać współczesną logikę archiwum – rozumianego nie tylko jako zespół praktyk naukowych, społecznych czy politycznych, ale także jako metafora, opowieść, pamięć. Zwłaszcza w kontekście dokonującego się na naszych oczach postępu w technologii zapisu, przechowywania i udostępniania danych.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto