MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 18.02.2024 z całego tygodnia w Krakowie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krakowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak luksusowo mieszka Doda. Jej dwupoziomowy, czarno-biały apartament w stolicy pełen drogich i stylowych dodatków ”?

Przegląd tygodnia: Kraków, 18.02.2024. 11.02 - 17.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tak luksusowo mieszka Doda. Jej dwupoziomowy, czarno-biały apartament w stolicy pełen drogich i stylowych dodatków

Tak mieszka Doda. Jej dwupoziomowy apartament w stolicy w Mokotowie jest nowoczesny i stylowy. Nie brakuje w nim modnych dodatków. Gwiazda spędza w nim dużo czasu z ukochanym Dariuszem Pachutem w przerwie między koncertami oraz zagranicznymi podróżami. Doda kilka dni temu obchodziła swoje 40. urodziny w Tajlandii. Z tej okazji zaprezentowała swoje pierwsze perfumy, których zapach odpowiedni jest dla kobiet i mężczyzn.

📢 Budowa Designer Outlet Kraków przy Galicyjskiej. Zaczęli stawiać konstrukcję wielkiego centrum handlowego. Kiedy otwarcie?

Do niedawna można było zobaczyć wielką dziurę w ziemi pomiędzy Lidlem a Kauflandem przy Galicyjskiej w Krakowie. Ale teraz budowa Designer Outlet Kraków weszła w nową fazę. Widać już stawiane pierwsze konstrukcje wielkich hal, gdzie pojawią się setki sklepów. Otwarcie zaplanowano na rok 2025. Przy Galicyjskiej kompleks handlowy cały czas się rozrasta.

📢 Kraków. Cystersi w Mogile zaproszą do kawiarni w Domu Młynarza i restauracji w odbudowanych czworakach. W planach jest też dom pielgrzyma

W najbliższych latach tuż za murami klasztoru cystersów w Mogile ma powstawać nowe atrakcyjne miejsce, które będzie czekało na mieszkańców i pielgrzymów. W uratowanym i wyremontowanym XIX-wiecznym Domu Młynarza będzie można spotkać się przy kawie i obejrzeć ekspozycję poświęconą m.in. historii Mogiły. W planach jest też odbudowa historycznych czworaków i uruchomienie w nich restauracji. Koncepcja obejmuje również ośrodek kultury cysterskiej. Ponadto powstanie dom pielgrzyma, w którym będzie można przenocować. W pewnej formie ma powrócić młyn.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.02.2024: 11.02-17.02.2024 Kraków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krakowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kraków. Para przyłapana na monitoringu jak kradną tabliczkę "69" na przystanku

W nocy operator monitoringu przeglądając zapis kamery skierowanej na przystanek przy pl. Wszystkich Świętych w Krakowie, dostrzegł podejrzanie zachowującą się parę. Wszystko stało się jasne, gdy kobieta wgramoliła się na ramiona swojego towarzysza i korzystając z osiągniętych w ten sposób centymetrów wyciągnęła z wiaty przystankowej tabliczkę nocnej linii tramwajowej z nr 69. Pisaliśmy wcześniej o nagminnych kradzieżach takich tabliczek.

📢 Małopolska policja sprzedaje swoje używane samochody. Jest perełka od sił specjalnych - Land Rover Defender 110

Co pewien czas, Policja wyprzedaje swoje używane pojazdy. Zazwyczaj, są to doskonale znane z małopolskich ulic samochody służące funkcjonariuszom jako radiowozy. Czasami jednak trafiają się perełki motoryzacyjne takie jak… Limitowana wersja Land Rover Defender 110 z 3,5 litrowym silnikiem benzynowym. Samochodów na wyprzedaży jest jednak więcej. Zobaczcie je i ich ceny!

📢 Walentynkowy weekend w Krakowie. Najlepsze wydarzenia w dniach 16 do 18 lutego: walentynkowe imprezy i nie tylko!

Nadchodzący walentynkowy weekend pełen będzie atrakcji dla krakowian i nie tylko! Oprócz imprez dla singli i ciekawych koncertów, w Krakowie odbędą się także kreatywne festiwale czy warsztaty. Będzie się działo!

📢 Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa. Prace postępują, powoli, ale na wiosnę przyspieszą

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała najświeższe zdjęcia z placu budowy Północnej Obwodnicy Krakowa. Widać, że na inwestycję zawitały już pierwsze objawy wiosny. Budowa skończona jest w prawie 87 procentach. Nie ma już śniegu, nie ma już błota. Sucho, więc prace powinny przyspieszyć. Północna Obwodnica Krakowa ma zostać oddana do użytku w tym roku.

📢 Kraków. Dzieci woził do szkoły niesprawny autobus. Policja zakazała dalszej jazdy. Przewoźnik zapłaci też kary wynikające z umowy

Uczniowie klas 1-3 podstawówki, która wchodzi w skład rozbudowywanego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 przy ul. Wrony, są dowożone na lekcje w zastępczej lokalizacji. Zajmuje się tym firma prywatna, na podstawie umowy zawartej z miastem, a opiewającej na prawie 274 tys. złotych. Jak się okazuje - dzieci wożone były m.in. autobusem, który miał... rozciętą oponę, niesprawne zawieszenie, jak i stacyjkę, a także jeździł z wyciekiem oleju z silnika. Policja uznała, że nie nadaje się do dalszej jazdy. Teraz urzędnicy naliczyli firmie prawie 20 tys. zł kar umownych.

📢 Dekadę temu powstała Cricoteka. Okolica zmieniła się nie do poznania

We wrześniu 2014 roku do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka przyszli pierwsi zwiedzający. W tym roku instytucja świętuje 10 lat istnienia, przez ten czas instytucja wyrosła na ważne miejsce w Krakowie. Zobaczcie, jak zmieniła się okolica.

📢 Największe ćwiczenia NATO od 25 lat z udziałem 90 tysięcy żołnierzy. Nie można wjeżdżać między kolumny wojskowe na drogach i autostradach

W ramach odbywających się ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 z udziałem polskich żołnierzy będą miały miejsce przejazdy kolumn wojskowych. "W ramach ćwiczeń, do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych i innych" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami. Dotyczy to także tras w Małopolsce.

📢 Część Hali Targowej w Krakowie zmienia się w piętrowe centrum nocnej rozrywki. Burza wśród mieszkańców Grzegórzek, już są protesty

To wydaje się już przesądzone. Część zabytkowego budynku Hali Targowej przy ul. Daszyńskiego 3 w Krakowie stanie się nocnym lokalem rozrywkowym. Jak ustaliliśmy: od strony pasażu zachodniego, w najwyższej części kompleksu, w dawnej chłodni - powstaje ogromny, rozlokowany na trzech kondygnacjach, nocny klub muzyczny. Od kilku dni tematem żyją całe Grzegórzki. Projekt ma wielu przeciwników; są jednak również mieszkańcy, którzy uważają że nocny lokal wpłynie na „ożywienie” tej części miasta. A wszyscy mają ogromny żal - że kontrowersyjnego projektu nie tylko nie skonsultowano z mieszkańcami, ale zabrakło nawet prostej, oficjalnej informacji – od właściciela zabytku oraz inwestora – jaki jest pomysł na zagospodarowanie tej części Hali Targowej.

📢 Kraków. Słynne maluchy z Horyńca-Zdroju świętują roczek. Na świat przyszły w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

12 lutego 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły pięcioraczki. Szczęśliwymi rodzicami (po raz kolejny) okazali się Pani Dominika i Vince Clark z Horyńca-Zdroju. Niestety po 3 dniach jeden z maluchów odszedł. Pozostała czwórka ma się dobrze i 2 dni temu skończyła roczek. Zobaczcie jak się zmieniały maluchy na przestrzeni ostatnich miesięcy.

📢 Ferie 2024. Tanie loty z Krakowa w lutym. Do tych miast polecisz do 350 zł!

Małopolskie ferie trwają w najlepsze, co oznacza tylko jedno - pora wykorzystać wolny czas, by wybrać się na szybki city break. Luty to idealny okres na krótki zagraniczny wypad. Dużo wolnego czasu, tanie bilety lotnicze - czego chcieć więcej? Sprawdź, do jakich europejskich miast najlepiej polecieć z Krakowa za niewielkie pieniądze!

📢 Stadion Wisły w konkursie piękności. Czy znajdzie sponsora? Ekspert ocenia szanse

Miasto musi dopłacać do utrzymania Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Wisły Kraków. Tak też było w 2023 roku. Szansą na poprawienie sytuacji może być znalezienie sponsora tytularnego dla obiektu. Poprosiliśmy specjalistę od marketingu i sponsoringu sportowego o opinię, czy po latach uda się znaleźć sponsora dla piłkarskiej areny w Krakowie.

📢 "Akwaria", bombardiery, krakowiaki, lajkoniki, "wiedeńczyki". Te tramwaje spotkamy na krakowskich ulicach

Krakowskie MPK sukcesywnie wymienia tabor, dzięki czemu krakowianie jeżdżą coraz nowszymi tramwajami, w których niska podłoga na całej długości wagonu, klimatyzacja, system informacji pasażerskiej, monitoring czy gniazda USB do ładowania smartfonów są już standardem. Nadal jednak na niektórych liniach pasażerowie spotkają tramwaje z wysoką podłogą, ale i one zostaną w końcu zastąpione przez nowoczesne wagony.

📢 Ferie 2024. Nie masz co robić? Zobacz Smoczy Szlak i poszukaj tych słodziaków! GALERIA

Ferie 2024. Dużo wolnego czasu i odpoczynek od szkoły też mogą męczyć! Jeśli nie masz co robić, nudzisz się i całymi dniami siedzisz przy telefonie - koniecznie wykorzystaj ten czas aktywnie! Pomimo zimy, pogoda dopisuje, więc szkoda marnować słoneczne dni na leniuchowanie w domu. A oto prosty i kreatywny sposób, jak wykorzystać wolny czas i spędzić go ciekawie samemu lub z przyjaciółmi czy rodziną! Zobacz.

📢 Wielkie kolejki pod magistratem w Krakowie. Tłumy zjawiły się po walentynkowe budki dla ptaków

Dzisiaj w samo południe przed krakowskim magistratem na pl. Wszystkich Świętych Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wraz z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka zorganizowały walentynki po krakowsku, których symbolem jest budka lęgowa. Zjawiły się setki krakowian by odebrać za darmo budkę dla ptaków zrobioną z odpadów. To już piękna krakowska tradycja na walentynki.

📢 Odwołane koncerty. Te zagraniczne gwiazdy zrezygnowały z koncertów w Krakowie! Dlaczego? Justin Bieber, Ariana Grande, Celine Dion

Ostatnie miesiące były dla miłośników muzyki niezwykle intensywnie. W Krakowie wystąpiło wiele zagranicznych gwiazd, które przyciągnęły masę wiernych fanów. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich fandomów miniony rok był łaskawy. Niektórzy artyści, pomimo uprzednich planów, nie zdecydowali się na koncert w naszym mieście, niekiedy rezygnując z występu w ostatnim momencie. Zobacz, które gwiazdy NIE WYSTĄPIŁY w Krakowie!

📢 Nowy system zaczął w Krakowie wyłapywać kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Trzeba się liczyć z wysokimi mandatami

Na skrzyżowaniu ulic ul. Nowohuckiej i al. Pokoju pojawiły się urządzenia typu CANARD, czyli system złożony z kamer, które wyłapują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

📢 10 szpitali w Małopolsce z największą liczbą porodów w 2023 roku. Liderem Centrum Medyczne Ujastek w Krakowie

W ubiegłym roku w Małopolsce urodziło się o 3 tysiące mniej dzieci niż w roku 2022 roku. Najwięcej porodów odbyło się w krakowskich placówkach: w Centrum Medycznym Ujastek, a także w Szpitalu Uniwersyteckim. W dziesięciu najczęściej wybieranych przez przyszłe mamy porodówkach łącznie przyjęto aż 68 proc. wszystkich porodów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto