"Biała Gwiazda" wygrywa pierwszy mecz kontrolny. Wisła - Litex 2:1

Drużyna Wisły, znajdująca się na zgrupowaniu w Holandii, ...
Drużyna Wisły, znajdująca się na zgrupowaniu w Holandii, ... cracovia.pl
Drużyna Wisły, znajdująca się na zgrupowaniu w Holandii, pokonała w swoim pierwszym sparingu Litex Łowecz 2:1. Bohaterem krakowian okazał się Genkov.

Straus, Nykiel i Krieger zaprezentowani w Cracovii

Prowadzenie objęła na początku spotkania ekipa Litexu. Debiutujący w barwach Wisły Jovanović zagrywał głową do Pareiki. Uczynił to jednak tak niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Nikolova, który z najbliższej odległości trafił do siatki.

Wisła odpowiedziała w 31 minucie, kiedy to "Biała Gwiazda" wywalczyła sobie rzut rożny. Dośrodkowanie Małeckiego trafiło na głowę Genkova, a ten swoim stylu wpisał się na listę strzelców. Losy spotkania rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Do prostopadłej piłki dopadł Ivica Iliev. Serb zdołał odegrać do Genkova. Napastnik krakowian uderzył mocno po długim rogu i piłkarze Maaskanta mogli cieszyć się z kolejnego gola. Wisła miała jeszcze okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

"Biała Gwiazda" udanie rozpoczęła więc obóz przygotowawczy w Holandii. Kolejny test czeka krakowian w środę. Wtedy Wisła zmierzy się z niemieckim Rot-Weiss Oberhausen.

Wisła Kraków – Litex Łowecz 2:1 (1:1)
0:1 Nikolov 10’
1:1 Genkov 31’
2:1 Genkov 47’

Wisła Kraków:**Pareiko – Lamey, Jaliens, Jovanović (60' Bunoza), Paljić – Sobolewski, Wilk (46' Nunez), Melikson (46' Kirm) – Małecki, Genkov (67' Boguski),**Iliev (67' Garguła)
Litex Łowecz: **Aleksandrov – Barthe, Berberovic, Nikolov, Jelenkovic, Milanov G., Rumenov (55' Zdravchev), Tsvetanov, Popov, Todorov, Dermanovic (55' Nene)