Wisły przegrana we Wrocławiu

Wisła Kraków przegrała w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 1:2. Autorami bramek byli kolejno: Sebastian Mila, Krzysztof Ostrowski oraz Antoni Łukasiewicz.

Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Wisły Kraków i to oni jako pierwsi stracili gola. W 10. minucie błąd Marcelo wykorzystał Janusz Gancarczyk, który wyłożył prostopadłą piłkę do Sebastiana Mili,. Ten dobrym strzałem w krótki róg pokonał golkipera Białej Gwiazdy, Mariusza Pawełka.

Po stracie bramki Wiślacy zwiększyli obroty – ale mocy wystarczyło zaledwie na kwadrans, w czasie którego wynik się nie zmieniał, a po którym tempo gry zaczynało spadać.

Na wyróżnienie zasługują jednak dwie akcje:
- w 35. minucie, gdy prawą stroną poszedł Ostrowski, który minął Singlara i podał piłkę do Gancarczyka. Gdyby ten trafił w futbolówkę, Śląsk prowadziłby 2:0,
- w 40. minucie swoją szansę na zdobycie kontaktowej bramki zmarnował Rafał Boguski, którego strzał zza linii pola karnego minimalnie minął słupek bramki rywala.

Druga część spotkania nabrała prędkości. Po raz drugi szybsi okazali się być gospodarze. W 69. minucie rewelacyjnym strzałem z ok. 15 metrów popisał się Krzysztof Ostrowski podwyższając prowadzenie Śląska na 2:0. Wiślacy od tego momentu cały czas próbowali odrobić straty. Już 6. minut później, po dośrodkowaniu Łobodzińskiego w polu karnym nieszczęśliwie interweniował Antoni Łukasiewicz pakując piłkę do własnej bramki i zapewniając Wiśle kontaktowego gola. Pomimo wielu prób Wiśle nie udało się doprowadzić nawet do remisu.

Jest to pierwsza od szesnastu lat wygrana Śląska z Wisłą Kraków na własnym stadionie.

Trzeba wspomnieć, że wyróżniającą się postacią na boisku był sędzia Marcin Szulc, który pokazał w meczu dwie czerwone kartki (dość kontrowersyjne) – obie dla Wiślaków: Radosława Sobolewskiego oraz Marcina Baszczyńskiego.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2-1 (1-0)