W meczu CLJ U-19 Cracovia pokonała Wisłę 5:0
W meczu CLJ U-19 Cracovia pokonała Wisłę 5:0 (krzyk)
W derbach Krakowa Cracovii z Wisłą górą "Pasy". Gospodarze meczu na boisku w Cracovia Training Center rozbili rywali aż 5:0. Cracovia pozostała w środku tabeli, a Wisła jest w strefie spadkowej (ma dwa zaległe mecze) Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Kluczowa dla losów meczu była sytuacja z końcówki pierwszej połowy. Filip Rózga wpadł w pole karne, starł się z nim Marcin Górkiewicz, obaj upadli, a sędzia zarządził rzut karny. Obrońca Wisły długo leżał na murawie. I w ogóle się z niej nie podniósł, na noszach został zwieziony z urazem do karetki. Jako, że chwilę wcześniej na połowie boiska przy linii bocznej faulował Rózgę, miał już na koncie żółtą kartkę. Po interwencji w polu karnym zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną. Po chwili Szymon Doba strzelił pewnie z 11 metrów i Wisła została podwójnie ukarana. Przerwa trwała około 10 minut i o tyle sędzia przedłużył pierwszą część gry.

2 stopnie Celsjusza, przenikliwe zimno, sztuczna murawa – w takich okolicznościach przyszło obu zespołom rywalizować. Nie pokazały finezyjnego futbolu, dominowała przede wszystkim walka, paraliżowanie wzajemnych poczynań w środku boiska. Żaden z zespołów nie zyskał znaczącej przewagi. Cracovia była groźniejsza, ale brakowało okazji bramkowych. Tę najlepszą do przerwy dla „Białej Gwiazdy”: miał Jakub Bigosiński, uderzając pod poprzeczkę i zmuszając Oskara Szyptura do interwencji.

W drugiej połowie to była już całkiem inna gra, bo „Pasy” zyskały znacząca przewagę, którą potwierdzały kolejnymi golami. Wkrótce po wznowieniu gry Wiktor Piekarz strzelił precyzyjnie przy słupku i było 2:0. Po ładnej akcji i podaniu Macieja Mrozika Doba z 11 m skierował piłkę do siatki. Było po meczu, ale gospodarzom było mało – Rózga strzałem po ziemi też przy słupku podwyższył wynik, a po chwili rezerwowy Kacper Dąbrowski, zaraz po wejściu na boisko dobił rywali. Na marginesie dodajmy, że w tym meczu wyróżnił się Rózga, „bohater” afery alkoholowej tuż przed mistrzostwami świata U17. Gdyby nie został wyrzucony z reprezentacji, nie wróciłby do kraju i nie grałby w tym meczu… Czy wtedy wynik byłby inny?

Cracovia – Wisła Kraków 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Doba 45+7 karny, 2:0 Piekarz 51, 3:0 Doba 67, 4:0 Rózga 75, 5:0 Dąbrowski 77.
Cracovia: Szyptur – Pestka, Krupa, Janeczek – Piekarz (75 Wrona), Golus (79 Bałaszek), Bzdyl (75 Dąbrowski), Czerwiński (60 Gorszkow)– Rózga, Doba (79 Mazur), Mrozik.
Wisła: Stępak – Pachel, Skała, Jania, Górkiewicz – Bigosiński (75 Woyna-Orlewicz), Gap (46 Wójcicki), Sowa (61 Płotka), Maśnica, Baniowski (51 Klimczyk) – Benedyktowicz (46 Kowalski).
Sędziował: Adam Sekuterski (Łódź). Żółte kartki: Rózga, Golus – Górkiewicz, Maśnica, czerwona: Górkiewicz (druga żółta, 45+6). Widzów: 100.