Udana inauguracja Hutnika na stadionie Grębałowianki [materiał dziennikarza obywatelskiego]

Hutnik pokonał 4:2 Niwę Nowa Wieś w meczu inauguracyjnym na ...
Hutnik pokonał 4:2 Niwę Nowa Wieś w meczu inauguracyjnym na ... Nowohucki
Hutnik pokonał 4:2 Niwę Nowa Wieś w meczu inauguracyjnym na stadionie Grębałowianki.

Polecamy Kraków na weekend!

Hutnik jak zwykle zaczął z animuszem i już w 1. min. Michał Guja miał szansę na gola. Także w 14 min. Michał Guja nie potrafił pokonać bramkarza Niwy. Nieco później Nawrot trafił z wolnego w słupek. Tymczasem, dość niespodziewanie, Hutnik jako pierwszy stracił bramkę: przy golu Piskorka dość niemrawo zachowała się obrona Hutnika. Na szczęście w 44. min. Krzysztof Świątek zdobył pierwszą bramkę po powrocie do Hutnika i na przerwę drużyny schodziły z remisem 1-1.

W drugiej połowie piłkarze długo nie mogli złapać właściwego rytmu, ale w 66 min. znakomicie dośrodkowanie Michała Gui wykończył głową Michał Krawczyk, dając Hutnikowi prowadzenie. Wydawało się, że już nic złego hutników nie spotka, tym bardziej, że kilka minut później najpierw Michał Zdziński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale nie wykorzystał okazji, a chwilkę później Krzysztof Świątek świetnie przyjął piłkę i pięknie uderzył wprost w poprzeczkę. Niestety przy jednej z kontr gości ponownie zaspała obrona i Krystian Stępniowski musiał wyciągać piłkę z siatki.

Trener Andrzej Paszkiewicz nie szybko zareagował i wysłał na boisko rocznik 1994: Damiana Burasa i Damiana Luberę. Chwilę po wejściu pierwszy z nich idealnie zagrał w pole karne, a drugi umiejętnie uderzył i dał Hutnikowi prowadzenie. Hutnicy zapewnili jeszcze jedną atrakcję swoim kibicom – w 88 min. Michał Guja strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego – był to 10 gol pomocnika Hutnika w tym sezonie i już drugi strzelony w ten sposób.

Dzięki zwycięstwu Hutnik umocnił się na prowadzeniu - po dwudziestu kolejkach wyprzedza Orzeł Balin o 5 punktów.

Orzeł Balin - Hutnik Nowa Huta

Zarząd KS Orzeł Balin potwierdził wolę wpuszczenia na trybuny na sobotni szlagier IV ligi Małopolski zachodniej kibiców Hutnika Nowa Huta. Dzięki temu ten tak ważny dla układu sił w tabeli mecz będą mogli zobaczyć kibice obydwu drużyn.