Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skate park w Mistrzejowicach: jeszcze nie otwarty, a już są pierwsi skejci [zdjęcia]

Redakcja
Skatepark na błoniach mistrzejowickich miał być oddany do użytku ...
Skatepark na błoniach mistrzejowickich miał być oddany do użytku ... Łukasz Żołądź
Skate park w Krakowie miał być gotowy w październiku, ale ostatecznie będzie można na nim poszaleć...zimą. Niektórzy nie chcą czekać i już jeżdżą.

Zobacz też: Skate park w Mistrzejowicach z poślizgiem [zdjęcia, wideo]


- To pierwszy w Krakowie tak duży skatepark. Do tej pory deskorolkarze jeździli po parkach i skwerach - mówił w marcu Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jak zapewniał wówczas ZIKiT, obiekt miał zostać oddany do użytku pod koniec sierpnia 2011 roku. O opóźnieniach w budowie skateparku w Mistrzejowicach pisaliśmy we wrześniu [zobacz tekst]. Ich główną przyczyną była zmiana głównego wykonawcy.

Na początku za budowę skate parku odpowiadała firma Włomex, która w realizacji tego typu projektów nie ma żadnego doświadczenia. Było to widoczne w postępach pracy na terenie błoń mistrzejowickich, więc ostatecznie budową skate areny zajęła się firma Techramps.

Skate park w Krakowie: zamknięty, a jeżdżą

Wykonawca parku, firma TechRamps, informuje, że pierwsi skejci będą mogli wypróbować skate park dopiero po 3 tygodniach od jego otwarcia. Tymczasem na terenie parku pojawili się już pierwsi amatorzy deski i rowerów.

- Czekaliśmy już długo i nie mamy zamiaru czekać dłużej - wyjaśnia Kacper, deskorolkarz. - To trochę niepoważne, że prace trwały tak długo. Najpierw miał być gotowy w marcu, a wychodzi na to, że będziemy mogli sobie pośmigać zimą, a jak spadnie śnieg, to sobie możemy tylko na te sprzętu popatrzeć, bo teren jest otwarty, nie ma zadaszeń - dodaje Kacper.

Beton w skate parku musi "dojrzeć"

Większość z przyrządów i przeszkód do ćwiczeń wykonana jest z betonu, a ten musi "dojrzeć", ułożyć się i wyschnąć.  - Beton, tak jak żółty ser, jak jest niedojrzały to jest "miękki", choć to nie bedzie wyczuwalne i widoczne - czytamy wyjaśnienie na stronie TechRamps. Jeśli deskorolkarze i rolkarze zacznął jeździć po niewyschniętym dobrze betonie, zacznie on pylić i brudzić branie.

Na terenie skateplazy, do dyspozycji deskorolkarzy i rolkarzy jest 13 urządzeń: bowl, grindbox, pool jam, manualbox, grindbox + gap + poręcz prosta, wulkan, piramida, 2x grindbox + poręcz + london gap, bank ramp, grindbox i minirampa.

Czytaj też:


Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto