Przegląd prasy 26.10.2021 Kraków. Zobacz wczorajszą prasówkę, poznaj najważniejsze informacje z Krakowa

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo w drodze do pracy przejrzyj najważniejsze informacje z poniedziałku
Przy śniadaniu albo w drodze do pracy przejrzyj najważniejsze informacje z poniedziałku CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 25.10, w Krakowie. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop na ten tydzień. Co czeka pannę, bliźnięta, barana, skorpiona i inne znaki zodiaku od poniedziałku, 25 października?”?

Prasówka Kraków 26.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop na ten tydzień. Co czeka pannę, bliźnięta, barana, skorpiona i inne znaki zodiaku od poniedziałku, 25 października?

HOROSKOP na ten tydzień. Czy wszystkie plany prywatne i zawodowe uda się zrealizować? Sprawdź horoskop na ten tydzień dla wszystkich znaków zodiaku! Co od poniedziałku, 25 października czeka skorpiona, koziorożca, barana, bliźnięta, a co wodnika, wagę i byka? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

Lubisz zniżki?

📢 TYLKO U NAS. Pożar miejskiego archiwum w Krakowie. Ujawniamy skalę zniszczeń

Z kolejnych miejskich dokumentów wyłania się coraz większa skala strat, spowodowana pożarem miejskiego archiwum przy ulicy Na Załęczu w Krakowie. Wskazuje na to raport specjalnego zespołu, powołanego do zabezpieczenia cennych archiwaliów. Okazuje się, że z jednego z magazynów (były cztery), w którym przechowywano ponad 4,7 tys. metrów bieżących cennych akt, nie udało się uratować ani jednej strony. Z kolei z ponad 25 tysięcy książek meldunkowych uratowano zaledwie... 18 sztuk. Z raportu nie wynika, czy przetrwały te dotyczące wielkich krakowian, czyli m.in. noblistki Wisławy Szymborskiej, czy Stanisława Lema. W spalonym archiwum przechowywano też ważne dokumenty Wydziału Skarbu UMK: z 832 metrów udało się wydobyć... 33 m. Co ważne, okazuje się, że na pewnym etapie akcji ratowania cennych archiwaliów urzędnicy naciskali, by szybciej rozpoczynać kolejne prace. Widzieli bowiem, że dokumenty niszczeją w bardzo szybkim tempie. Przemoczone akta gniły.

📢 Konflikt wokół remontu parku Bednarskiego. Mieszkańcy w trybie pilnym domagają się zmian w projekcie inwestycji, napisali do prezydenta

Mieszkańcy złożyli w krakowskim magistracie petycję, w której w trybie pilnym domagają się zmiany zakresu robót budowlanych w planowanym do remontu parku Bednarskiego. - Projekt rewitalizacji nie posiada poparcia społecznego - podkreślają. Ostatnio Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał wykonawcę inwestycji, która ma być warta blisko 18 mln zł. Tymczasem wciąż nie wiadomo, jaki będzie ostateczny zakres robót - ZZM jakiś czas temu zapowiadał, że rozważy rezygnację m.in. z budowy estrady dla imprez plenerowych w parku. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Pad 5 6/128GB Szary

2 258,68 zł1 699,00 zł-25%
miejsce #3

Apple

Apple iPad 64GB Wi-Fi Gwiezdna szarość (MK2K3FDA)

1 749,00 zł1 699,00 zł
miejsce #4

Huawei

Huawei MediaPad 2/32GB T5 10 WIFI

569,99 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka 26.10 Kraków: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Krakowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wisła Kraków. Problemy zdrowotne w drużynie. Piłkarze zostali odizolowani od siebie

W sobotnim meczu Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław, który „Biała Gwiazda” przegrała aż 0:5 po oczach biła dysproporcja w przygotowaniu fizycznym obu drużyn. Zastanawiać mogło jednak dlaczego wiślacy, którzy dobrze znieśli przecież trudy spotkania zaledwie tydzień wcześniej z Górnikiem Zabrze, tak słabo wyglądają na tle wrocławian? Jak się okazuje, mogły się do tego przyczynić problemy zdrowotne w drużynie z ul. Reymonta.

📢 Kraków. Posypały się mandaty za brak maseczek w komunikacji miejskiej

Krakowscy policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych w komunikacji miejskiej oraz galeriach handlowych. Jakie żniwo pod dwóch dniach?

📢 250 metrów kwadratowych Kuby Wojewódzkiego. Zobacz, jak mieszka król TVN-u. Luksusy?

250 metrów kwadratowych Kuby Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN-u pokazał jeden ze swoich apartamentów. Tak sobie wyobrażaliście jego luksusowe mieszkanie?

📢 Prezydent Krakowa cieszy się z 134 mln z Polskiego Ładu, choć wcześniej krytykował rządowy program

Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki za 99 mln zł, budowa obwodnicy i mostów w powiecie wadowickim za 161 mln zł, a także infrastruktury sportowej dla Igrzysk Europejskich 2023 w Tarnowie za 25 mln zł - to największe inwestycje w naszym województwie, które zostaną zrealizowane dzięki pieniądzom przyznanym samorządom w ramach Polskiego Ładu. Jednym z największych beneficjentów rządowego programu jest Kraków, który dostanie 134 mln zł. Co ciekawe, władze stolicy Małopolski wcześniej krytykowały polski ład, nazywając go „polskim rozkładem”.

📢 TS Tramwaj zyska kryte boisko. Trwa budowa hali przy ul. Praskiej w Krakowie ZDJĘCIA

Na obiektach Towarzystwa Sportowego Tramwaj rozpoczęła się budowa hali namiotowej, która stanowić będzie przykrycie boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni trawiastej. Wykonawcą jest firma InterHall Sp. z o.o. W galerii znajdziecie najnowsze zdjęcia z inwestycji zamieszczone przez klub na Facebooku.

📢 Były poseł i wiceprezydent Krakowa Edward Nowak wywalczył w sądzie 442 tys. za krzywdy i areszt w stanie wojennym

Były poseł i wiceprezydent Krakowa 70-letni Edward Nowak wywalczył w sądzie 192 tys. zł odszkodowania i 250 tys. zadośćuczynienia za krzywdy, jakich doznał po stanie wojennym. Spędził wtedy wiele miesięcy w więzieniu po wyroku trzech i pół roku odsiadki na mocy orzeczenia Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Był też szykanowany w pracy i przez działania Służby Bezpieczeństwa nie mógł znaleźć zatrudnienia.

📢 Premier Morawiecki z rodziną odpoczywał w Krakowie. "Będę częściej robił takie małe eskapady"

"Złota polska jesień to piękny czas. Warto wtedy wyjechać poza rogatki swojego miasta czy wioski. I nam wreszcie udało się wspólnie wyrwać – tym razem w okolice Krakowa, ale i na Wawel czy na przecudny krakowski Rynek" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Pochwalił się zdjęciami z tego rodzinnego wyjazdu.

📢 Wypadek tira na autostradzie A4 koło Tarnowa. Jezdnia w kierunku Krakowa jest całkowicie zablokowana. Samochody jadą pasem zieleni [ZDJĘCIA]

Ruch na autostradzie A4 w kierunku Krakowa jest zablokowany po wypadku ciężarówki przewożącej materiały budowlane. Tir przewrócił się w poprzek jezdni w rejonie Zaczarnia, pomiędzy węzłami Dębica Zachód i Tarnów Centrum.

📢 Poprawki na S7. Węzeł Szczepanowice z nową przewiązką. Ma rozładować korki

Jest nowa przełączka na nowym odcinku drogi ekspresowej S7. Została oddana do użytku w niedzielę 24 października, żeby rozładowywać weekendowe zatory na węźle Szczepanowice. Ten odcinek drogi zakorkował się kilka dni po oddaniu pierwszego fragmentu tej trasy ekspresowej po północnej stronie Krakowa. Ponad 13-kilometrowy odcinek w weekendy wypełniał korek na około 10 km. Po trzech tygodniach powstała nowa przełączka i zmieniona została organizacja ruchu. Ma upłynnić przejazd na nowym odcinku S7.

📢 Kraków. Niesamowity film z Kazimierza z 1976 roku. Tak się tam wtedy żyło!

Unikalny film pokazujący tradycyjny jarmark i handel na krakowskim Kazimierzu, wokół słynnego okrąglaka na placu Nowym, zwanym też placem Żydowskim.

📢 Dolina Będkowska. Wycieczki wabią miłośników wędrówek. Zakończyli sezon na podkrakowskich szlakach

Zakończył się sezon turystycznych wycieczek pieszych Koła Grodzkiego PTTK w Krakowie. Wycieczkowicze od wiosny do jesieni maszerują po szlakach powiatu krakowskiego, myślenickiego, wielickiego, a nawet tarnowskiego. W niedzielę 24 października zakończyli - jak mówili przedjubileuszowy - 49. sezon turystyczny "Nie siedź w domu idź na wycieczkę". Pożegnalne spotkania z wędrówkami za miastem zorganizowali w Dolinie Będkowskiej w Gospodarstwie Agroturystycznym "Brandysówka".

📢 Schody w Kitschu spadły ludziom na głowę. 10 lat temu ta katastrofa wstrząsnęła miastem [ZDJĘCIA]

W najbliższych dniach minie dekada od wydarzenia, które wstrząsnęło Krakowem. Na początku listopada 2011 roku w kamienicy przy ul. Wielopole 15 w centrum Krakowa zawaliły się schody. W budynku, w którym znajdowały się ówcześnie cztery dyskoteki, w nocy z soboty na niedzielę bawiło się prawie 2 tys. imprezowiczów. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. Cudem nikt nie zginął.

📢 Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Zagłębiem Lubin

Cracovia podtrzymała dobrą serię i zakończyła ósmy kolejny mecz ligowy z punktami. W Lubinie zremisowała z Zagłębiem 1:1. Piłkarze "Pasów" zagrali przyzwoicie. Zobaczcie w GALERII kto się wyróżnił, a kto zagrał słabo. Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. Aktor miał 70 lat

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. Aktor miał 70 lat. O jego śmierci poinformował Tomasz Mędrzak, dyrektor warszawskiego teatru TM.

📢 Złota jesień w Krakowie. Mimo chłodu mieszkańcy i turyści chętnie spacerowali po centrum miasta [ZDJĘCIA]

Dość zimny, ale słoneczny weekend sprawił, że mieszkańcy Krakowa i turyści wybrali się na spacery po mieście. Nasi fotoreporterzy spotkali ich m.in. na Rynku i bulwarach wiślanych. W ten sposób krakowianie korzystają z ostatnich takich pogodnych dni. Zobaczcie weekendowych spacerowiczów w aurze złotej, polskiej jesieni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie