Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Powidoki z Polski" od House of Albums [wideo]

Redakcja
Początek października przyniesie ze sobą do Krakowa wyjątkową wystawę "Powidoki z Polski. Czas przełomu". Zobaczymy ją dzięki zaangażowaniu pani Natalii Maryńczak i jej House of Albums.

Na wystawę składa się 48 fotografii autorstwa Witolda Krassowskiego, jednego z najlepszych polskich fotoreporterów, autora wielu wystaw i albumów, współpracownika światowych agencji fotograficznych, kilkukrotnego zdobywcy nagród w konkursie World Press Photo oraz jurora wielu innych prestiżowych konkursów.

Zdjęcia składające się na wystawę powstały, w większości, w latach 1987 - 1993 i przedstawiają sceny społeczno-obyczajowe. Towarzyszą im wycinki prasowe z tamtych lat, mówiące o ówczesnych istotnych sprawach i wydarzeniach polityczno-historycznych.

Zwykle co niszowe jest wyjątkowe. House of Albums to niezwykła księgarnia, specjalizującą się w albumach i książkach ilustrowanych z różnych dziedzin, takich jak fotografia, sztuka architektura, sport, muzyka. Dzięki zaangażowaniu właścicielki księgarni Natalii Maryńczak będziemy mogli zobaczyć niezwykłe ujęcia Witolda Krassowskiego.

- Księgarnia powstała z własnej potrzeby. Razem z mężem chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym prócz książkowych propozycji, będzie przestrzeń na rozmowę o sztuce i kulturze. Nie chcieliśmy, by nasza działalność miała charakter typowo handlowy. Stawiamy na rozwój sztuki, dlatego staramy się prezentować rzeczy nie tyle popularne, co stanowiące wartość samą w sobie.

- Organizacja wystawy "Powidoki z Polski. Czas przełomu" Witolda Krassowskiego jest pierwszym krokiem ku temu założeniu. Uznaliśmy, że tak znakomite zdjęcia, stanowiące jedną całość i opowiadające historię, muszą zostać zaprezentowane w Krakowie. Już dzisiaj jest ona dokumentem tamtych czasów, a jej wartość cały czas będzie wzrastać

Witold Krassowski o swojej wystawie:
- Żaden obraz fotograficzny nie jest obiektywny w swoim wyrazie. Nie pretenduję też do stworzenia dokumentu silącego się na obiektywizm. Jedną z cech nowej epoki jest przyspieszone uczenie się społeczeństwa o sobie samym, wyzbywanie się mitów na własny temat. Im szybciej, tym lepiej. Ten obraz sytuacji społecznej, mimo że subiektywny, jest także rzeczywisty. Lub był taki w latach 1987 - 1997, kiedy zdjęcia powstawały.

Czytaj też:


MM Moje Miasto Kraków jest patronem medialnym wystawy.






od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto