Mistrzostwa Europy Taekwondo International w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Aneta Żurek
Juniorzy i seniorzy Krakowskiego Centrum Taekwondo zajmują miejsca na najwyższych stopniach podium na Mistrzostwach Europy Taekwondo International w Wieliczce.

W ubiegły weekend zakończyły się Mistrzostwa Europy w Taekwondo International w Wieliczce. W zawodach wystartowało około 850 zawodników z całego świata. Startujący zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, w każdej z kategorii wiekowych. Przez te dwa dni mogliśmy podziwiać adeptów tej sztuki walki w 135 konkurencjach. Najwięcej emocji dostarczały odbywające się w niedzielę walki semi-contact i light-contact juniorów oraz seniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwondo stając na najwyższych stopniach podium. Seniorka Anna Buda wywalczyła dwa złote medale w walkach ciągłych oraz walkach przerywanych czarnych pasów stając się tym samym Mistrzynią Europy TI.

Brązowy medal w walkach semi-contact wywalczył Michał Nowak. Karolina Czech zdobyła srebro w semi-contact oraz brąz w light- contact. Brązowy i srebrny medal w walkach semi- contact oraz light-contact wywalczyła Dobrochna Dolicka. Drugie miejsce na podium w walkach seniorów zajął Bartłomiej Piwowarczyk. Jakub Włodarz i Zbigniew Wilczewski wywalczyli brązowe medale w walkach semi-contact.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem największej liczby zdobytych medali 54 złotych, 17 srebrnych i 74 brązowych. Na drugim miejscu są Rosjanie z dorobkiem 34 medali złotych, 38 srebrnych i 69 brązowych. Anglicy natomiast wywalczyli 9 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali.

Gościem honorowym Otwartych Mistrzostw Europy Taekwondo International był Wielki Mistrz Choi Chang Keun posiadacz stopnia 9 Dan. Grandmaster Choi C. K. jest jednym z pionierów Taekwondo.

Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Organizatorami imprezy było Krakowskie Centrum Taekwondo, Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo oraz Światowa Federacja Tae Kwon-Do International.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!