LM: Małecki bohaterem! Wisła ogrywa Apoel 1:0! [zdjęcia]

Gol Patryka Maleckiego dał krakowianom zwycięstwo w pierwszym ...
Gol Patryka Maleckiego dał krakowianom zwycięstwo w pierwszym ... Łukasz Żołądź
Gol Patryka Maleckiego dał krakowianom zwycięstwo w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Champions League.

Cypryjczycy zalali Rynek Główny! [zdjęcia i wideo]

Od początku lepiej prezentowali się goście, którzy utrzymywali się dłużej przy piłce. Cypryjczycy starali się szybko otworzyć wynik spotka, ale Pareiko radził sobie z ich uderzeniami. W 20 minucie kibice Wisły odetchnęli z ulgą. Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy wyjaśnił ostatecznie Osman Chavez, wybijając piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi dobrym dośrodkowaniem popisał się Jovanović.
Gdy wydawało się, że wszyscy miną się z piłką, dopadł do niej Patryk Małecki, który nieudanie lobował. Kilka minut później z dystansu huknął Trickovski. Niebezpieczeństwo ponownie zażegnał Chavez, blokując uderzenie. W 37 minucie zza pola karnego groźnie strzelił Małecki.Piłka odbiła się jeszcze od któregoś defensorów i minęła prawy słupek bramki Chiotisa. Tuż przed przerwą wiślacy stworzyli sobie kolejną okazję. Po otwierającym podaniu Maora Meliksona futbolówka znalazła się przy nodze Genkova. Bułgar znalazł się jednak na pozycji spalonej. W konsekwencji po pierwszej części spotkania mamy przy Reymonta bezbramkowy remis.

Zobacz zdjęcia z meczu Wisła - Apoel

Druga połowa mogła fantastycznie zacząć się dla wiślaków. Techniczny strzał Meliksona z rzutu wolnego zatrzymał się jednak na poprzeczce. W ekipie Apoelu niezwykle groźny był Ailton, który dogrywał piłki w pole karne gospodarzy, bądź sam starał się wpisać na listę strzelców. Ku uciesze krakowskich fanów, co nie udało się Brazylijczykowi, powiodło się w 71 minucie Patrykowi Małeckiemu. Popularny "Mały" otrzymał piłkę od Nuneza i wpadł w pole karne. Obrońcy byli pewni, że strzeli z prawej nogi,  ale skrzydłowy Wisły złamał akcję do środka i "zerwał pajęczynę" z bramki Chiotisa. Po tym golu piłkarze Maaskanta za wszelką cenę chcieli utrzymać korzystny wynik. Mimo atakow Apoelu, końcowy wynik nie uległ już zmianie i Wisła może cieszyć się z jednobramkowej zaliczki.