Kurs języka angielskiego - dlaczego warto?

Artykuł sponsorowany
langloo.com
Planujesz rozwijać swoją karierę? Marzysz o tym, by wyjechać za granicę na weekendową wycieczkę? Świetnie! To tylko 2 powody, dla których powinieneś rozwijać swój język angielski. Nie jesteś przekonany? Tym bardziej zachęcamy do lektury!

1. Najpopularniejszy język świata

Angielski to najpopularniejszy język świata! Chociaż czasy kolonialne mamy już dawno za sobą to jednak język Szekspira jest wciąż językiem urzędowym w ponad 60. krajach świata. British Council podaje, że na tę chwilę angielski zna ponad 1,5 miliarda ludzi, a kolejny miliard właśnie się go uczy. Oznacza to, że przynajmniej jedna osoba na trzy porozumiewa się w języku angielskim lub ten język rozumie. Znając angielski będziesz więc w stanie komunikować się z większością świata!

2. Język biznesu

Język angielski posiada status języka międzynarodowego – ponad połowa wszystkich rozmów i kontaktów handlowych odbywa się z wykorzystaniem tego języka. Angielski jest też często nazywany językiem możliwości "the language of opportunity". Jego znajomość otwiera drzwi do kariery zawodowej – nie tylko międzynarodowej! Znajomość angielszczyzny wśród kadry na polskim rynku pracy staje się wymaganym standardem. Pracownicy znający język angielski są bardziej atrakcyjni dla pracodawców, ponieważ
mogą reprezentować firmę na arenie międzynarodowej.

3. Język nauki i dyplomacji

Język angielski jest najczęściej używanym językiem w świecie nauki i dyplomacji. Z danych the Institute for Scientific Information wynika, że 95% publikacji naukowych to publikacje w języku angielskim. Co ciekawe, tylko połowa z nich to publikacje osób, dla których angielski jest językiem ojczystym. Znajomość angielskiego umożliwia zatem rozwój zawodowy oraz karierę naukową. Szczególnie jest to zauważalne w takich dziedzinach jak: informatyka, medycyna i inżynieria. Również znakomita większość dyplomatów swobodnie włada językiem angielskim, który obok francuskiego, jest oficjalnym językiem dyplomacji używanym przez Unię Europejską, NATO, czy ONZ.

4. Wakacje bez stresu

Znając angielski znika problem komunikacji podczas wyjazdów wakacyjnych. Angielski jest językiem używanym przez większość pracowników sektora turystycznego na całym świecie. I chociaż część z nich zna angielski jedynie na podstawowym poziomie to wystarczy, aby zrozumieli jakie danie zamawiasz w restauracji, czy też jaką wycieczkę chcesz zakupić. Na wakacjach zawsze spotyka się wiele osób. Znając angielski znajdziesz
nowych znajomych z różnych stron świata, a nic tak nie poszerza horyzontów jak rozmowa z osobami żyjących w innych kulturach.

5. Język literatury i muzyki

Większość filmów to produkcje anglojęzyczne, które dostępne są w Polsce z dubbingiem, lektorem lub napisami. Oczywiście oglądanie filmów z tłumaczeniem jest wygodne, jednak prawdziwą przyjemność i satysfakcję
daje oglądanie ich w oryginale. Tak samo z książkami – pomyśl jaką radość sprawiłoby Ci, gdybyś pewnego dnia przeczytał ze zrozumieniem w oryginale jedno z dzieł Shakespeara! A piosenki? Artyści całego świata chętnie wybierają angielski jako język swego muzycznego przekazu, gdyż mają świadomość, że piosenkę napisaną w języku angielskim może słuchać niemal cały świat.

6. Prosta gramatyka

Wybierając język obcy warto zwrócić uwagę na poziom trudności jego gramatyki. Najlepiej jest porównać go do naszego języka ojczystego. Okazuje się, że nauka gramatyki języka angielskiego jest stosunkowo prosta – angielskie rzeczowniki nie odmieniają się w nim przez przypadki, a angielskie części mowy nie odmieniają się przez rodzaje. Zostają tylko czasy, które również są proste – należy tylko zrozumieć ich zastosowanie.

7. Znajomo brzmiące słowa

"Television, computer, smartphone, music, love, friendship" – czy te słowo brzmią Ci znajomo? Jeśli tak, to znasz już 6 słów po angielsku, a jeszcze nie zacząłeś nauki! Wraz z rozwojem nowych technologii do języka polskiego wchodzi wiele słów angielskiego pochodzenia. Każdego dnia w mediach spotykasz się z różnymi angielskimi sloganami i podświadomie zapamiętujesz ich brzmienie i znaczenie. Dlatego wiele słów, na które
natkniesz się podczas nauki angielskiego już od samego początku będą brzmiały znajomo.

8. Możliwość wielu przyjemnych ćwiczeń

Z uwagi na olbrzymią popularność języka angielskiego, podczas jego nauki znajdziesz wiele okazji do ćwiczenia go w praktyce. Wystarczy, że włączysz radio i usłyszysz angielskie piosenki, które pomogą Ci utrwalić prawidłową wymowę i osłuchać się z „melodią” języka. Niezwykle pomocny będzie też Internet, w którym znajdziesz mnóstwo materiałów tekstowych – ćwiczeń i artykułów – dzięki czemu doskonale poszerzysz zakres stosowanego przez siebie słownictwa oraz ważną umiejętność rozumienia tekstów czytanych. Na początku warto korzystać z materiałów specjalnie przystosowanych do nauki angielskiego, do których dołączone są słowniczki, nagrania audio, bądź ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu.

Zainteresowany? Zatem odsyłamy Cię do darmowych materiałów do nauki języka angielskiego!

Co tydzień pojawiać się będą również quizy, dzięki którym bez problemu określisz swój obecny poziom języka angielskiego!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto