Krakowscy zawodnicy zdobyli medale na V Otwartym Pucharze Europy Kung-Fu/Kuoshu

5-6 października zawodnicy krakowskiego Chen Family Choy Lee Fut zgarnęli kilkanaście medali zawodach w Ulm.

W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z kilkunastu krajów.  11-osobowa reprezentacja Polski złożona z zawodników z klubów Chen Family Choy Lee Fut z Krakowa, Zielonej Góry oraz Olkusza wywalczyła łącznie 19 miejsc medalowych.  Najwięcej medali zdobyli juniorzy z Krakowa, kilkukrotni medaliści mistrzostw świata w kung-fu/wushu oraz Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego z Tallinna oraz Bukaresztu.

Zobacz: Bieg Trzech Kopców 2013 [zdjęcia zawodników]

Jakub Leszczyński wywalczył pięć pucharów, wygrywając konkurencję form z bronią juniorów do 18 lat, trzykrotnie zajmując drugie miejsce w kategoriach form ręcznych, z bronią różną długą oraz formach podwójnych w parze z Piotrem Stachowiczem. Trzecie miejsce wywalczył w formach z bronią różną krótką.

Piotr Stachowicz dodatkowo okazał się najlepszy w formach z bronią różną krótką juniorów do 15 lat. Zdobył również dwa trzecie miejsca w formach z bronią różną długą do 15 lat oraz w formach z bronią juniorów do 15 lat. Świetnie wystąpiła Ewa Barszczewska, wygrywając konkurencje form z ręcznych juniorek do 18 lat i form z bronią juniorek do 15 lat oraz zajmując drugie miejsce w formach z bronią różną krótką do 15 lat.

Znakomicie spisał się najmłodszy krakowianin, Konrad Domagała, który wywalczył dwa drugie miejsca, w formach ręcznych do 14 lat oraz w walkach juniorów w lekkim kontakcie do 170 cm.  Czwarte miejsce w tej kategorii wywalczył Piotr Szuba z Zielonej Góry, który niestety w walce o trzecie miejsce uległ reprezentantowi Szwajcarii.

Po medale w walkach w lekkim kontakcie sięgnęli także nasza najmłodsza zawodniczka Emilia Parzych z Olkusza, zdobywczyni drugiego miejsca w kategorii walk juniorek do 140 cm oraz Krzysztof Szuba z Zielonej Góry, który po dość kontrowersyjnym werdykcie i przegranej walce półfinałowej, zajął trzecie miejsce w kategorii walk do 150 cm. W walkach w pełnym kontakcie Lei Tai drugie miejsce wywalczyła Dominika Hennig, przegrywając finał walk seniorek w kategorii open z utytułowaną Amerykanką.

W konkurencjach form V Otwartego Pucharu Europy Kung-Fu/Kuoshu dominowali reprezentanci Niemiec, USA, Szwajcarii i Polski, w walkach prym wiedli zawodnicy z Azerbejdżanu, USA, Szwecji i Szwajcarii. Reprezentanci Polski wypadli bardzo dobrze zdobywając łącznie 19 pucharów (4, 11, 4). Trenerami naszej ekipy byli Joanna Skamla oraz Janusz Koryczan. Organizatorem zawodów była Niemiecka Federacja Kuoshu przy wsparciu Europejskiej Fedearcji Kuoshu, a gościem honorowym zawodów był szef światowej federacji The World Kuoshu Federation, Huang Chien Liang z USA.

Wyniki: (4,11,4)