MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Krakowie odbywa się Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz

OPRAC.: Anna Piątkowska
W Krakowie odbywać się będzie 8. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz
W Krakowie odbywać się będzie 8. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz materiały prasowe
11 i 12 kwietnia w Krakowie odbywać się będzie ósma edycja Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz organizowanego przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Common Space - przestrzeń́ wspólna, powszechna, uniwersalna.

- Tegoroczne Biennale są przestrzenią do wymiany poglądów nad znaczeniem Common Space. Naszym celem niezmiennie jest budowanie świadomości roli projektanta wnętrz oraz kompetencji, jakie idą za absolwentami kształcenia w ramach Wydziału Architektury Wnętrz - mówi prof. dr hab. Marek Błażucki, dziekan Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

Wydarzenie składa się z czterech części: Konkursu dla Studentów, Konkursu dla Profesjonalistów, wystawy Open Call na dzieło w przestrzeni i Międzynarodowej Konferencji Naukowej.

Nowa siedziba, a zwłaszcza wspólny dziedziniec Wydziałów Architektury Wnętrz i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, stał się głównym źródłem inspiracji dla koncepcji całego 8. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz.

- Główna idea Biennale Architektury Wnętrz skupia się nad zagadnieniem Common Space i interpretacją przestrzeni otwartej, uniwersalnej, dostępnej dla wszystkich. Nie wyklucza nikogo, nie stawia barier, a jej główną korzyścią jest równy i sprawiedliwy dostęp - mówi dr Joanna Łapińska kuratorka wystawy.

W ramach 8. Biennale Architektury Wnętrz organizowanego pod hasłem Common Space w dniach 11 - 12 kwietnia odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, podczas której uczestnicy będą wygłaszać referaty w formie stacjonarnej, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, z równoczesnym streamingiem online.

- Common Space to przestrzeń wspólna, wykorzystywana przez grupę osób lub w pojedynkę. Użytkowana w różny sposób, zależny od potrzeb, może być miejscem spotkań, relaksu, a także samotnią i schronieniem przed gwarem miasta. Stawia to pytanie, czy przestrzeń wspólna powinna zmuszać ludzi do kontaktu, czy też umożliwiać indywidualne doświadczania - tłumaczy dr hab. Łukasz Sarnat, prof. ASP, Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz.

Konkurs dla studentów
Po raz ósmy w ramach wydarzenia odbywa się konkurs dla studentów. Swoje pomysły na wykonanie przestrzeni wspólnej Common Space, czyli podwórza nowej siedziby Wydziałów Architektury Wnętrz i Grafiki krakowskiej ASP zgłosiło 51 studentów. Wyniki poznamy w pierwszym dniu wydarzenia.

Konkurs dla profesjonalistów
Profesjonaliści rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: wnętrze mieszkalne i wnętrze użyteczności publicznej. W tej kategorii wpłynęło 26 prac. Wyniki zostaną ogłoszone w drugim dniu Biennale.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Krakowie odbywa się Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto