Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków znów będzie miał muzeum LEGO. Tym razem na Zabłociu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Muzeum ,,Bricks&Figs" to m.in. 12 tys. minifigurek Lego. Będzie działać na Zabłociu w Krakowie przy ul. ul. Henryka Dąbrowskiego 20
Muzeum ,,Bricks&Figs" to m.in. 12 tys. minifigurek Lego. Będzie działać na Zabłociu w Krakowie przy ul. ul. Henryka Dąbrowskiego 20 ,,Bricks&Figs"
W Krakowie znów otwiera się muzeum LEGO. Tym razem na Zabłociu. Zgromadzono tam niesamowitą kolekcję unikalnych wyrobów LEGO, rzadkich zestawów oraz 12 tys. figurek. Muzeum Klocków i Figurek LEGO - Bricks&Figs zastąpi Historyland, który był wystawą lego umieszczoną w zabytkowym budynków Dworca Głównego. Ta ekspozycja przeniosła się jednak z Krakowa.

Muzeum znajdzie swoje miejsce na Zabłociu w Krakowie przy ul. Henryka Dąbrowskiego 20, a otworzy dla szerokiej publiczności 15 kwietnia. Wcześniej, 11 kwietnia odbędzie się pokaz dla mediów. Atrakcją ma być minifigurka “kosmita”, która odbyła podróż w kosmos na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Będzie to też miejsce, gdzie można nawiązać kontakty z innymi influencerami z branży LEGO zabawek.

Dawna wystawa Historyland to interaktywna wystawa historyczna zawierająca modele z LEGO (MOC-e, czyli projekty zaprojektowane przez konstruktorów, nie przez firmę Lego.) Dodatkowo wystawiane są one na makietach modelarskich. Całość okraszona jest efektami dźwiękowymi i nagraniami historycznymi.

Przeniosła się ona około rok temu do Poznania, na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, ze względu na wypowiedzenie umowy na wynajem pomieszczeń na dworcu PKP.

Natomiast Muzeum Klocków i Figurek LEGO - Bricks&Figs zawiera tylko i wyłącznie oryginalne zestawy i minifigurki Lego, w tym jedne z najrzadszych i najdroższych na świecie.

LEGO to przedsiębiorstwo zabawkarskie, założone przez Ole Kirka Christiansena 10 sierpnia 1932 roku w Billund w Danii. W początkowych latach istnienia przedsiębiorstwo zajmowało się między innymi produkcją drewnianych zabawek, następnie zabawki stały się jedynym profilem jego działalności. Nazwę Lego przedsiębiorstwo przyjęło w 1934 r. Jest to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”. Bo przecież głównie o składanie klocków tu chodzi. Jednakże przez dekady Lego zgromadziło miliony fanów na całym świecie, osób, które polują na nowości i unikatowe zestawy czy figurki. Każdy ma swoje upodobania, rycerze, piraci, a ostatni najmodniejsze są chyba Lego dotyczące filmu "Gwiezdne Wojny". Produkty lego potrafią też osiągać wysokie ceny, szczególnie te unikatowe.

Ceny samochodów elektrycznych zaczynają spadać

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków znów będzie miał muzeum LEGO. Tym razem na Zabłociu - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto