Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków: Kawiarnia Naukowa zaprasza na Kaen Fest [PROGRAM]

(jag)
Kawiarnia Naukowa od paru ładnych lat jest już stałym elementem krajobrazu dzielnicy Kazimierz. To alternatywne miejsce na mapie miasta, do którego się nie trafia z przypadku. W tym roku to ponad dwa tygodnie imprez: koncertów, spektakli, spotkań, prezentacji i pokazów filmowych. Codziennie, od 15 do 31 lipca! Zobaczcie program imprezy!

15 lipca (piątek), godz. 20.00

koncert alternatywna / indie / nowa fala:

Bad Light District (Kraków)

Bad Light District to projekt powołany do życia w 2007 roku przez Michała Smolickiego, na co dzień perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals. W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazuje się debiutancki album ‘Simplifications’ skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała, przy gościnnym udziale wokalnym Jacka Smolickiego oraz Marcina Białoty (obaj New York Crasnals). Piosenki z płyty z marszu trafiają na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych – a singlowy ‘Street Of Frozen Phantoms’ trafia na Listę Przebojów Programu Trzeciego, w którym to album stał się także płytą tygodnia. ‘Simplifications’ zbiera także znakomite recenzje w ogólnopolskiej prasie muzycznej (m.in. Machina, Pulp, Teraz Rock).

Strona Bad Light District

Wstęp: 10 pln

Zostań Miss Lata Małopolski 2011!**Czekają fantastyczne nagrody. Zgłoś się już dziś!**

Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski!**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa! Zapisz się do newslettera!

16 lipca (sobota), godz. 19.30
koncert thrash / metal:

Terrordome (Kraków), Masticate (Tychy), Hanzo (Kraków)

Terrordome – crossover thrash -

strona grupy

Masticate – thrash

strona grupy

Hanzo- metal www.myspace.com/hanzopl

Małe after party po Cross Over Cracow 2. – dla wszystkich, którzy nie zostali do końca ostatniego gigu z racji późnej pory lub chcą więcej! Bardziej kameralnie i swojsko, wakacyjnie. Stroje plażowe dozwolone.

wstęp: 5 pln

17 lipca (niedziela), godz.16.00

KUCHNIA SPOŁECZNA: Zapraszamy wszystkich na dobre jedzenie w miłej atmosferze! Ugotuj coś pysznego i przynieś na najbliższą Kuchnię Społeczną lub po prostu przyjdź spróbować co ugotowali inni.

Często mamy poczucie wyobcowania i myślimy tylko o barierach, które nas dzielą. Żyjemy obok siebie, ale zupełnie osobno. Każdy z nas ma jakąś umiejętność, wiedzę lub rzecz, którą może się podzielić z innymi, tylko nie zdaje sobie sprawy, że ktoś w naszym otoczeniu może tego potrzebować i zaoferować nam coś w zamian. Podejmując wspólne, chociażby drobne działania, możemy stworzyć coś twórczego, trwale poprawiającego, a może nawet zmieniającego naszą sytuację. A przede wszystkim mamy okazję zbliżyć się do siebie, lepiej się poznać i zacząć bardziej sobie ufać, a w konsekwencji stworzyć realne więzi, znaleźć przyjaciół. To jest główna idea Kuchni Społecznej.

Osoby chcące gotować na kuchnię społeczną; osoby które chcą się podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami (przygotować warsztat lub wykład) czy wystawić swoje prace plastyczne oraz chcące propagować inicjatywy, w których uczestniczą proszone są o kontakt mailowy:
[email protected]

od 16.00 – FREE SHOP – giełda wymiany ciuchów.

Przynieście ubrania, które chcecie wymienić nieodpłatnie na inne, bo się Wam znudziły lub już do Was nie pasują (ale, rzecz jasna, nie są znoszone). Czystki w szafie, od czasu do czasu, są koniecznością – wszyscy to wiemy. Dzięki wymianie będziecie mieli/ły szansę wrócić do domu z ciuchami, które będą Wam jeszcze długo służyć i cieszyć oko.

17.00- Pamiętajcie o ogrodach: Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Dąbrowieckim, członkiem zespołu, który przygotował projekt „Pamiętajcie o ogrodach” w ramach Zakładu Odzyskiwania Miasta, na tegoroczny festiwal Art Boom. Zaprezentowane zostaną informacje dotyczące zamkniętych ogrodów klasztornych w obrębie II obwodnicy Krakowa, ich powierzchni, historii, sposobu wykorzystania i obecnego statusu. Obejrzymy także zdjęcia wykonane przez uczestników wycieczek odbywających się w ramach projektu.

Będzie możliwość zapisania się na wycieczki prowadzone przez kolektyw przewodnicki Insiders. Wycieczki będą prowadzić do miejsc, z których można zobaczyć klasztorne ogrody. Forma wycieczek zaplanowana jest nieinwazyjnie, bez naruszania prawa własności, co ma podkreślić sytuację dystansu i niedostępności tych przestrzeni. Zaplanowane zostały 2 trasy. Koszt zależy od ilości uczestników.

Więcej o projekcie Pamiętajcie o ogrodach

20.00 – Monodram „M.” w wykonaniu Anny Biernackiej na podstawie prozy Marty Dzido „Małż”.

Reż. Karol Rębisz, Muzyka Maciej Połynko, Wizualizacje Nordyk.

Spektakl „M.” powstał na podstawie prozy Małż warszawskiej pisarki Marty Dzido. „Elementy humoru, podszytego ironią ale i tragizmem, miał w sobie [..] spektakl „M.” według „Małża” Marty Dzido – monodram Anny Biernackiej, który wywalczył Grand Prix. Zasłużenie, bo zarówno za aktorstwo, jak adaptację tej dobrze puentującej rzeczywistość, „korporacyjnej” powieści o bezskutecznym poszukiwaniu pracy , reżyserię Karola Rębisza i adekwatne wykorzystanie środków multimedialnych”.

HANNA BALTYN podsumowuje 11.SPOTkania Teatrów Młodych:

wstęp: 10 pln

18 lipca (poniedziałek), godz. 19.00

KINO SZTUK WSZELAKICH:

Śmietnisko, reż. Lucy Walker (Brazylia, UK 2010)
Film „Śmietnisko”, dokumentujący niecodzienny projekt Muniza, powstawał przez blisko trzy lata. Brytyjska reżyserka LUCY WALKER (nakręciła wcześniej nagradzane dokumenty „Devil’s Playground” i „Ślepy los”) śledziła przez ten czas Brazylijczyka, obserwując jak pozyskuje zaufanie swych przyszłych modeli i jak przetwarza zwyczajne odpadki w dzieło sztuki. „To, że piękny film mógł powstać na największym na świecie wysypisku brzmi jak oksymoron, a jednak Lucy Walker udała się właśnie ta szuka” – pisał Kevin Thomas na łamach Los Angeles Times.

Nagrodzone m.in. na festiwalu Sundance i w Berlinie „Śmietnisko” to fascynująca historia niekonwencjonalnego „recyclingu”, który dowodzi, że sztuka zdolna jest przeobrazić nawet najbardziej nieprzyjazne środowisko, jak również wyzwalać to, co najpiękniejsze w głębi ludzkiej duszy. Film otrzymał nominację do Oscara® 2011 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

wstęp wolny

19 lipca (wtorek), godz. 20.00

Wieczór niezależnej grupy filmowej mediAFinger
mediAFInger działa od dwóch lat w Krakowie. Jest to grupa niezależnych filmowców mających na swoim koncie profesjonalne produkcje oraz programy telewizyjne. Członkowie mediAFinger tworzą głównie dokumenty performance, oraz offowe teledyski. Na pokazie specjalnym w ramach KN FEST grupa pokaże swoje nowe produkcje.

Kanał filmowy mediaFinger

wstęp wolny

20 lipca (środa), godz. 19.30

SCENA PREZENTACJE:

ThisShitFlies (Kraków), Structure Of Reason (Kraków)

ThisShitFlies - ambient, rock, hardrock, industrial - strona grupy

Structure Of Reason (The Anima) - rock progresywny, słabszy metal progresywny - strona grupy

wstęp: 10 pln


21 lipca (czwartek), godz. 20.00

BuKa Film prezentuje:

„Martwica mózgu” (1992), reż. Peter Jackson
„Martwica mózgu” to jeden z najlepszych horrorów zaliczanych do gatunku „gore”. W wielu krajach zyskał status kultowego. Nic nie ma prawa się z nim równać. Obraz na pewno pozostanie Wam na długo w pamięci, być może do końca życia jako coś, co dla wielu nie powinno w ogóle powstać.

wstęp wolny

22 lipca (piątek), godz. 19.00

koncert hardcore / punk:

DŻENTELMENI (Poznań), Brainwashed (Kraków), KaKao Drinkers (Kraków)

DŻENTELMENI – punk, nowy projekt muzyków BABA YAGA OJO

Brainwashed – hardcore / punk strona grupy

Kakao Drinkers – punk rock strona grupy

wstęp: 10 pln

23 lipca (sobota), godz. 19.30

koncert dirty blues – punk boys bands:

Heu{s-k}ach, Metzger & Bauer (Szwajcaria)

Heu{s-k}ach jest duetem improwizatorów, generującym długie dźwiękowe konstrukcje, przeciwstawiając proste, powtarzające się elementy, gęstości muzycznej tekstury oraz głębokim, długim, monotonnym tonom. Hipnotyczny efekt jest bękartem zrodzonym z szerokiej gamy inspiracji, między innymi muzyką elektroakustyczną, swobodnymi jazzowymi improwizacjami czy psychodelicznym bluesem.

Posłuchaj grupy

Metzger & Bauer, pochodzący ze Szwajcarskiej prowincji, brudny boys band, wywodzący się z kultury farmerów i rzeźników. Zainspirowani hip-hopem, bluesem, jazzem, punkiem i przede wszystkim twórczością Toma Waitsa, tworzą nietypowe dźwięki opowiadające codzienne historie. To mieszanka progresywnych, gitarowych riffów, prostolinijnego, niskiego wokalu, który wyraża szaleństwo wszystkich zmysłów, industrialnej czasem wręcz metalowej perkusji.

Posłuchaj grupy

wstęp: 10 pln

24 lipca (niedziela), godz. 20.00

Noc z Kinem Japońskim:

„Miłość Nabi” (Nabbie no Koe, 1999), reż. Yuji Nakae
Projekcja cudownego filmu japońskiego, opiewającego piękno Okinawy i folkloru tej wyspy. „Miłość Nabi” jest filmem Yuji Nakae z 1999 roku. Jest to wyjątkowo pozytywny film o małej grupce ludzi zamieszkujących wioskę na Okinawie, gdzie prowadzą niemal sielankowe życie. Szkot grający na skrzypcach do muzyki okinawiańskiej, stary japończyk grający hymn USA na sanshinie, morze i kwitnące kwiaty – niemalże sielanka. I nagle przypływa człowiek, który kiedyś bardzo namieszał na tej wyspie. Namieszał w sercu jednej kobiety.

wstęp wolny

25 lipca (poniedziałek), godz. 20.00

KINO NA ROZDROŻU:

„INSIDE JOB” (USA, 2010), reż. Charles Ferguson

„INSIDE JOB” to pierwszy materiał filmowy dokumentujący szokującą prawdę o kulisach kryzysu ekonomicznego z 2008 roku. Globalna zapaść na rynkach finansowych, która przyniosła straty w wysokości ponad 20 bilionów dolarów, doprowadziła w rezultacie do utraty pracy i domów przez miliony ludzi. Film został nagrodzony Oscarem, narratorem jest Matt Damon.

wstęp wolny


26 lipca (wtorek), godz. 19.30

koncert hardcore:

JACK AND THE BEARDED FISHERMEN (Francja), NO OMEGA (Szwecja)

JACK AND THE BEARDED FISHERMEN - modern & heavy sludge hardcore

wstęp: 10 pln


27 lipca (środa), godz. 20.00

WYTWARZANIE CENNYCH WSPOMNIEŃ

Wieczór organizowany przez ELOE theater of Noise i teatr ON OFF.

Gość specjalny zesół Panna Zuzannai Czarni Jeżdźcy

wstęp wolny


28 lipca (czwartek), godz. 20.00

koncert elektronika:

Aloes (Kraków), DAVID KINGFIRE (Tarnobrzeg)
Muzykę zespołu Aloes, kŧóry istnieje od 2007 roku, charakteryzuje improwizowany mix ambientu, dub’u, noise’u i drum&bass. Tym razem usłyszymy Kubę Lewandowskiego (El Bass/ex Yere Yereli/ex Eloe), Dawida Fuksa (Grovebox, melodyka/ex Yere Yereli/ ex Eloe) i Tomka Głuca (drums/ex O-Q Larsen/ ex Eloe/ Nucleon/ 4 hands)

DAVID KINGFIRE - muzyka elektroniczna & videoART. Założyciel zespołu GANJA TRANSFORMERS. Obecnie powraca do KN z projektem solowym

wstęp wolny

29 lipca (piątek), godz. 20.00

SKA PARTY

To impreza dla miłośników „starej jamajszczyzny”. Przygotujcie się na mieszankę jamaica ska, rock steady, blue beat, rub-a-dub i wyśmienitą zabawę. GNWP

wstęp wolny

30 lipca (sobota), godz. 20.00

koncert alternatywny rock / post punk:

THE AWARIANS (Kraków)
Projekt tworzy dwóch Amerykanów, dwóch Krakowian i Irlandczyk. Uwielbiają R O C K! Ten energetyczny kwintet inspiruje się muzyką Beck, The Cure, Manaam, Brygady Kryzys, Siekiery, Uncle Tupelo i ELO, niektórzy porównują ich do The Pixies, The Bloodhound Gang i Dead Milkmen. Na koncertach grają tak żywiołowo, że trudno im się oprzeć. Zdobywają nowych fanów w postępie geometrycznym.

Posłuchaj grupy

wstęp: 10 pln

31 lipca (niedziela), godz. 20.00

koncert alternatywa / postpunk:

TRANSLOLA (Kraków), NEGRADONNA (Kraków)

Wieczór poświęcony twórczości muzycznej kobiet

Razem tworzą unikatową mieszankę rock’n'rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości.

„Muzyka jest dla nas poszukiwaniem własnej drogi i stylu, jesteśmy związane z ideą zaznaczania pierwiastka kobiecości w sztuce. Obecnie zafascynowane jesteśmy postacią zmarłej tragicznie w 1991 r. Yanki Dyagilewej, ikony niezależnej kultury rosyjskiej, której piosenki wykonujemy we własnych aranżacjach. Zagrałyśmy na Lady Fest -Berlin,Mit -Ost Festiwal, w Perm na Uralu ,własnym nakładem wydałyśmy dwie epki ,pierwszą na fali euforii, drugą z piosenkami Yanki Dyagilewej

Staramy się aby nasze koncerty były jak performance odsłaniający kolejne oblicza Transloli”

Posłuchaj grupy

Negradonna – Czarna Pani to Rozalia, kompozytorka i poetka. 8 lat temu założyła zespół, którego stałym i niezmiennym składem są jej siostry Cecylia i Teresa. Aura twórczości Negradonny mieści się w szeroko pojętym nurcie Dark Wave. Zespół nie wzoruje się na nikim, tworząc jedyne w swoim rodzaju spektakle, łączące nostalgiczne często ciężko brzmiące pieśni ze scenografią i projekcjami multimedialnymi.

Posłuchaj grupy

wstęp: 10 pln

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto