Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal 4 Tradycji – nowa muzyczna inicjatywa Filharmonii Krakowskiej

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Podczas Festiwalu 4 Tradycji Maria Pomianowska wykona pieśni z Bliskiego Wschodu
Podczas Festiwalu 4 Tradycji Maria Pomianowska wykona pieśni z Bliskiego Wschodu Materiały prasowe
W niedzielę 15 sierpnia o godz. 18 w sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej zainaugurowany zostanie Festiwal 4 Tradycji – nowa inicjatywa Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Podczas uroczystego otwarcia wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, która wykona Symfonię Polonia op. 14 Emila Młynarskiego oraz Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina ze znakomitym pianistą Krzysztofem Książkiem w charakterze solisty.

FLESZ - Najdłuższy tunel w Polsce gotowy

od 16 lat

Nowy festiwal ma na celu przybliżenie bogatej twórczości Rzeczypospolitej Polskiej, czerpiącej – przez wzgląd na historyczne i geopolityczne uwarunkowania – z orientu, judaizmu, prawosławia i tradycji łacińskiej.

- Do organizacji tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się w intensywnym i niełatwym ze względu na pandemiczne okoliczności roku. Podczas prezentacji festiwalowych, w Krakowie oraz na terenie Województwa Małopolskiego, zabrzmi muzyka Bliskiego Wschodu, mistrzowsko wykonana przez multiinstrumentalistkę, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie – Marię Pomianowską wraz z zespołem, muzyka żydowska w chóralnej odsłonie z udziałem amerykańskiego kantora Benjamina Matisa, a także muzyka cerkiewna prezentowana przez Chór Męski Filharmonii Krakowskiej – mówi Mateusz Prendota, dyrektor naczelny Filharmonii Krakowskiej i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Festiwal 4 Tradycji potrwa od 15 do 30 sierpnia. Publiczność gościć będzie zarówno w sali Filharmonii Krakowskiej, jak i Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, Synagodze Tempel w Krakowie czy cerkwi św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy-Zdroju.

Festiwal zainauguruje Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, która wykona Symfonię Polonia op. 14 Emila Młynarskiego oraz Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina z pianistą Krzysztofem Książkiem w charakterze solisty.

Z kolei na zakończenie festiwalu posłuchamy muzyki cerkiewnej autorstwa takich kompozytorów, jak Jakow Czmielew, Mikołaj Gonczarow, Wasilij Zinowiew, Piotr Turczaninow, Dora Christov, Dmitrij Bortnianski czy Aleksandr Greczaninow w wykonaniu Chóru Męskiego Filharmonii Krakowskiej.

Pełny harmonogram festiwalowych koncertów znajduje się na stronie www.filharmonia.krakow.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Materiał oryginalny: Festiwal 4 Tradycji – nowa muzyczna inicjatywa Filharmonii Krakowskiej - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto