Cracovia podejmuje Lechię Gdańsk [relacja na żywo]

O godzinie 17:00 rozpoczął się na stadionie przy ul. Kałuży mecz Cracovii z Lechią. Dwa gole dla Pasów padły w ciągu dwóch minut!
Zobacz fotorelację z meczu i materiał wideo

Wyjściowa jedenastka
gdańskiego zespołu to: Paweł Kapsa, Jakub Kawa, Krzysztof Bąk, Peter Cvirik, Arkadiusz Mysona, Marcin Karczmarek, Łukasz Surma, Hubert Wołąkiewicz, Maciej Rogalski, Andrzej Rybski i Maciej Kowalczyk.

W Cracovii zagrają: Marcin Cabaj, Sławomir Szeląga, Łukasz Tupalski, Piotr Polczak, Przemysław Kulig, Paweł Sasin, Arkadiusz Baran, Dariusz Kłus, Dariusz Pawlusiński, Paweł Nowak i Bartosz Ślusarski.

Mecz poprowadzi arbiter Hubert Siejewicz.

Obecnie Cracovia zajmuje czternastą pozycję w tabeli, Lechia jest dwa oczka wyżej. Poprzednie spotkanie wygrali gdańszczanie, strzelając "Pasom" dwa gole i nie tracąc żadnego. Jak podopieczni Artura Płatka poradzą sobie w rewanżu na własnym boisku?

16:47 Na trybunie honorowej jest Rudolf Rohacek - trener hokejowej drużyny "Pasów".

16:51 Kibice śpiewają hymn klubu, na murawę wyszedł Lajkonik.

Pogoda dopisuje, świeci słońce, powietrze jest wiosenno-rześkie. Chociaż widoczność jest dobra, sztuczne oświetlenie zostało włączone.

17:00 Zawodnicy obu klubów wyszli na murawę. Lechia w strojach zioelono-zielonych, Cracovia koszulki w pasy i białe spodenki. Zawodnikom "Pasów" towarzyszyli mali piłkarze Arki Gdynia.

1 minuta: Rozpoczęła Cracovia przy dużym aplauzie kibiców.

3 minuta: Rzut wolny dla "Pasów". Niestety piłka poszła ponad poprzeczką.

5 minuta: Cracovia atakuje - piłka po raz kolejny przeszła ponad poprzeczką przeciwnika.

6: Rzut rożny dla Lechii.

7: Drugą próbę z rzutu rożnego Lechii broni skutecznie bramkarz "Pasów" Marcin Cabaj.

8: Niecenzuralne okrzyki kibiców pod adresem Wisły Kraków.

11: Kolejna udana interwencja Cabaja. Lechia miała już trzeci rzut rożny.

12: Rzut wolny dla Cracovii.

14: Tym razem wolny dla Lechii. Pierwsze 15 minut bardziej są udane dla drużyny z Gdańska.

17: "Arka Gdynia Arka Gdynia" - kibice Cracovii uderzają w czułe punkty Lechii.

18: Zamieszanie pod bramką Lechii. Cracovia jednak nie wykorzystuje szansy.

19: Cracovia atakuje coraz śmielej. Samotny rajd Ślusarskiego po podaniu Pawlusińskiego zakończył się skuteczną interwencją bramkarza Lechii Pawła Kapsy.

23: "Hej hej, kto nie skacze jest za Wisłą, Hej hej, kto nie skacze jest za Wisłą". Trybuna honorowa siedzi w miejscu.

25: Maciej Kowalczyk ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia wolnego.

29: - Grają w chodzonego - komentuje na trybunie jeden z kibiców.

31: Rzut wolny, a po chwili rożny dla drużyny Cracovii.

33: Druga część pierwszej połowy bardziej udana dla "Pasów". Rajd Ślusarskiego na bramkę zakończył się jednak niepowodzeniem.

38: Hubert Wołąkiewicz ukarany żółtą kartką. To drugi kartonik w tym spotkaniu, oba ujrzeli piłkarze Lechii.

44: Atak Lechii na bramkę Cracovii zakończony niepowodzeniem.

45: Koniec pierwszej połowy. Wynik 0:0.

17:50 Ściemnia się, zrobiło się chłodniej. Na murawie prezentują się drużyny Turnieju Żaków.

17:58 Spiker przedstawia informacje o modernizacji stadionu.

18:03 Piłkarze wrócili na murawę, zmiana stron.

46: Cracovia atakuje od pierwszej minuty.

47: Dwa rożne dla "Pasów" w dwie minuty. Obrona Lechii musi ostro pracować.

49: Poszkodowany zawodnik Lechii Wołąkiewicz. Obeszło się bez noszy, chociaż sanitariusze wyszli z nimi na murawę.

51: GOOOOOOL!!!!!!!! Strzelił Bartosz Ślusarski.

55: Cracovia wyraźnie dominuje na boisku.

56: **GOOOOOOL!!!!!!!!** Mamy już 2:0. Tym razem Przemysław Kulig. Czekamy na Pawlusińskiego.

Co takiego powiedział w szatni swoim zawodnikom Artur Płatek? Piłkarze Lechii nie wiedzą, co się dzieje. Zupełnie, jak Wisła po golu Lecha w meczu Pucharu Polski.

59: Lechia zaczyna kontratakować.

62: "Hej heja heja, Cracovia mistrzem hokeja". W piłce nożnej jeszcze nie, chociaż Lechia płynie.

62: Rożny dla Lechii.

63: Kolejna szansa dla Cracovii, ale Arkadiusz Baran dostaje kartkę.

69: Cracovia i jej bramkarz Marcin Cabaj obronną ręką wychodzą z bliskiego rzutu wolnego dla Lechii.

72: Trzeci GOOOOOOL!!!!!!!!!

Darek Pawlusiński jak zawsze skuteczny. Czy Lechia ma jeszcze szansę?

74: Zmiana w Cracovii. Schodzi Paweł Sasin, na jego miejsce Łukasz Mierzejewski.

77: Cabaj skutecznie broni strzał Lechii.

Zmiany w obu zespołach.

81:**Gol** po rzucie wolnym. Tym razem dla Lechii. Dobił Surma. Ale przecież "nic się nie stało".

85: Kibice przypomnieli sobie o Wiśle. Waszak za tydzeiń derby...