3 sprawdzone sposoby na tańszy nocleg w górach

Artykuł sponsorowany
W dobie drożejących produktów spożywczych, wysokich cen paliw oraz zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej, warto szukać okazji, by nieco zaoszczędzić. Dzisiaj udowodnimy, że można nie tylko zarezerwować coś taniej, ale również nie stracić na ilości oraz jakości. Pod lupę wzięliśmy wyjazd na urlop.

Poniżej przedstawiamy 3 sprawdzone sposoby na tańszy nocleg w górach. Zapraszamy do lektury!

1. sposób: Szukaj w Polsce, a nie za granicą

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to znane wszystkim powiedzenie sprawdza się w tym przypadku wręcz idealnie. Polskie góry, bez względu na kierunek wyprawy, mają czym zachwycać.

Wspaniałe widoki, czyste i rześkie powietrze oraz niepowtarzalny klimat panujący w każdym górskim kurorcie to zaledwie fragment tego, na co można liczyć wybierając się w polskie góry (i to bez względu na porę roku).

Świetnym przykładem jest tutaj Szczyrk. To mała miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Jest znana między innymi z wielomilionowych inwestycji w nowoczesną infrastrukturę narciarską, skipassu upoważniającego do szusowania po największych lokalnych stokach narciarskich oraz ponad 40 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Dojazd z Krakowa do Szczyrku jest dużo szybszy niż do Zakopanego, a i droga jest równie bezproblemowa. Wystarczy „wskoczyć” na autostradę A4 i na wysokości Jaworzna kierować się na południe drogą ekspresową S1.

Wybór mniej popularnej miejscowości z szybszym dojazdem ma wpływ na ponoszone koszty. Warto o tym pamiętać!

2. sposób: Wybieraj pakiety, nie same pokoje

Uwzględniając w rozrachunku czas potrzebny na przygotowanie posiłku oraz komfort wypoczynku, nie warto brać ze sobą na urlop tzw. „wałówki”. Spokojnie można skorzystać z oferty lokalnych przedsiębiorców.

Warto jednak wziąć pod uwagę jedną prawidłowość: im z większej liczby usług skorzystamy w jednym obiekcie, tym z dużą dozą pewności będzie taniej. Nie chodzi jednak o to, by kupować każdą usługę osobno, a o jednorazowy zakup pakietu, który obejmuje swoim zakresem to, co nas aktualnie interesuje.

Tworzenie pakietów promocyjnych to coraz częstsza praktyka hoteli i innych obiektów noclegowych. Takie pakiety często obejmują nie tylko zakwaterowanie ze śniadaniem, ale również i obiady z kolacjami lub popularne obiadokolacje. Często również można spotkać się ze zniżkami do gabinetów kosmetycznych lub rehabilitacyjnych oraz tańszymi wejściówkami na lokalne atrakcje.

Jednym z najpopularniejszych pakietów w Beskidzie Śląskim jest pakiet pn. Ferie zimowe w Szczyrku Jest on organizowany przez Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Co roku obejmuje zakwaterowanie z wyżywieniem HB (śniadania + obiadokolacje) oraz możliwość zakupienia wspomnianego wyżej skipassu wraz z transferem spod obiektu na stok i z powrotem.

Co więcej, cena takiego pakietu jest nawet o 50% niższa niż regularna cena pobytu w obiekcie. Warto zatem obejrzeć dostępne pokoje w Szczyrku i nie zwlekać z rezerwacją! W końcu ich liczba też jest ograniczona…

3. sposób: Jedź większą grupą – zdecydowanie!

Zakupy grupowe to korzyść nie tylko dla turystów, ale i obiektów noclegowych. Większa grupa to szybsze zapełnienie obiektu i niższe koszty pozyskania klientów. To też argument do negocjacji i obniżenia regularnej ceny pobytu lub otrzymania gratisu.

Warto o tym pamiętać, gdy chce się gdzieś wyjechać większą grupą. Koniec końców 50-osobowa ekipa z pewnością ma większe pole do negocjacji niż kilkuosobowa rodzina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto