Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Czarniecki Quartet w Harris Piano Jazz Bar

Agnieszka Prokop
Zbigniew Czarniecki
Zbigniew Czarniecki fot. materiały organizatora
10 stycznia 2012 zapraszamy do klubu Harris Piano Jazz Bar w Krakowie na koncert kwartetu znakomitego saksofonisty Zbigniewa Czarnieckiego.

Zagra zespół w składzie:
Zbigniew Czarniecki - saksofon
Paweł Kaczmarczyk - piano
Maciej Adamczak - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja

ZBIGNIEW CZARNIECKI
Urodzony w 1947. Już jako ośmioletni chłopiec rozpoczął naukę gry na skrzypcach w siedmioletniej Podstawowej Szkole Muzycznej w Jarosławiu. Po siedmiu latach przerwy, które spędził na studiowaniu geodezji przez 4 lata (nie wiadomo po co i dlaczego), i po odbyciu służby wojskowej (gdzie między innymi walczył w obronie komunizmu w Czechosłowacji w 1968 roku) podjął naukę muzyki w Średniej Szkole Muzycznej w Krakowie, najpierw na trąbce a potem na saksofonie.

W roku 1972 dzięki staraniom prof. S.Pelca, i własnym, otwiera z kolegą saksofonistą pierwszą w Polsce klasę saksofonu na wyższej uczelni muzycznej. W tym okresie gra w zespołach: Extra Ball, Henryk Słaboszowski Kwintet, a także ma własny kwintet m.in z Adamem Kawończykiem na trąbce i Witoldem Szczurkiem (teraz Rek) na kontrabasie. W roku 1976 po nagraniach ze szwedzkimi muzykami w krakowskim radiu wyjeżdża na ich zaproszenie do Szwecji.

W roku 1978 podejmuje naukę w Berkele College of Music w Bostonie, a w roku 1980 z powodu braku pieniędzy, a także z powodów matrymonialnych wraca do Szwecji, gdzie mieszka na stale. Tutaj grywa z takimi muzykami jak: Bronisław Suchanek, Becki Mseleku, Leroy Lawe, Gilbert Matthews, Poul Pesonen, Magnus Broo, Lina Nyberg (na festiwalu w Kuwejcie), Filip Augustson, Daniel Tilling, Agneta Bauman, Jarkiem Śmietaną w Fasching i Glenn Miller Cafè w Sztokholmie oraz z „Laboratorium" w Fasching w Sztokholmie.

Co roku występował w rożnych konstelacjach na Krakowskim Letnim Festiwalu Jazzowym, jak i wiele razy na „Zaduszkach" w Krakowie. Zbigniew Czarniecki jest aktywnym organizatorem muzycznych spotkań muzyków rożnych narodowości tak w Szwecji, jak i w Polsce.

PAWEŁ KACZMARCZYK
Jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Jeszcze jako licealista zaczął wraz ze swym zespołem brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody.

W roku 2000 rozpoczął nieformalną edukację pod egidą legendarnego jazzmana Janusza Muniaka, w którego zespole gra gościnnie po dziś dzień. Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Zarówno jego pierwsza płyta "LIVE” (Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio), jak i kolejna „Audiofeeling” zebrały deszcz pozytywnych recenzji, ale dopiero album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery.

Paweł Kaczmarczyk został tym samym trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim - ECM) nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni w roli lidera własnego zespołu. Płyta została „Albumem Roku” według czytelników Jazz Forum, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”. Obecnie artysta intensywnie koncertuje ze swoim zespołem PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING BAND, a także udziela się gościnnie w innych zespołach i projektach.

www.pawelkaczmarczyk.com

MACIEJ ADAMCZAK
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors ( Marcin Żupański Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

DAWID FORTUNA
Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje perkusje na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie - 2008), festiwalach w Polsce i zagranicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami.

Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, zespołu New Bone oraz kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami - Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację - TTS trio. Miał okazje współpracować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

10.01.2012, godz. 21.00
Harris Piano Jazz Bar
Rybek Główny 28
Kraków
tel. (12) 421-57-41

www.harris.krakow.pl

Rezerwacje:
E-mail: [email protected]
Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu do nabycia w Harris Piano Jazz Bar.

Najlepszy Piłkarz i Trener Małopolski 2011. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Sprawdź magazyn Gazety Krakowskiej! Bulwersujące zdarzenia, niezwykli ludzie, mądre opinie

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto