18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym

Redakcja
M. Wąsik/MEK
Zapraszamy do MEK na kwietniowe zajęcia!

→ DLA RODZIN: ETNOKALENDARZ „W GRUNCIE RZECZY”

Kwietniowy etnokalendarz w Muzeum Etnograficznym w Krakowie będzie okazją dla rodziców i dzieci do spotkania z etnografią i projektowaniem. Sprawdzimy, jakie znaczenie w przedmiocie ma materiał. Zapytamy o znaczenie koloru. Wybrane rzeczy poddamy testom na wytrzymałość i ergonomię. W dawnych przedmiotach poszukamy kształtów i rozwiązań, które współcześnie żyją w innych, dobrze nam znanych rzeczach. Zobaczymy też, co kryje druga strona rzeczy. A na koniec wykonamy obrus na rodzinny stół.

Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów tworzonych z myślą o uczestnikach w różnym wieku. Warsztaty inspirowane są kalendarzem dni ważnych, zmieniającymi się porami roku oraz bogatą kolekcją Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Są okazją do rozwijania etnograficznej ciekawości i wrażliwości. To czas uważnego przyglądania się światu, szukania odpowiedzi na istotne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. 

INFROMACJE PRAKTYCZNE:
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, plac Wolnica 1
Kiedy: sobota, 20 kwietnia, w godzinach 13.00 – 17.00 (ostatnie wejście o 16.00)

niedziela, 21 kwietnia, w godzinach 11.00 – 14.00 (ostatnie wejście o 13.00)
Wstęp wolny.

Kwietniowy Etnokalendarz odbywa się w ramach wydarzenia Wstęp Wolny Festiwal, którego celem jest przedstawienie zmian, jakie zaszły w działaniu małopolskich instytucji kultury dzięki Funduszom Europejskim. Udział we wszystkich atrakcjach kulturalnych przygotowanych w ramach festiwalu jest nieodpłatny.

→ DLA DZIECI: PO-ŁĄCZENIA (4 – 7 LAT)

PO-ŁĄCZENIA to klucz do warsztatów, w trakcie których dzieci tropią ślady niegdysiejszej rzeczywistości odciśnięte w świecie współczesnym. „PO” jako określenie tego, co było. „ŁĄCZENIA” jak wyciągnięcie ręki i skierowanie uwagi na to, co wyszło z powszechnego użycia, lecz nadal może inspirować. Pisanie pocztówek, cerowanie skarpet czy majsterkowanie wiążą się przecież z nie tak odległymi czasami. A co z legendami, opowieściami czy technikami chałupniczej produkcji? W trakcie warsztatów odkrywamy potencjał tkwiący w przeszłości przy pomocy rąk i nowoczesnych mediów, jak fotografia, film i animacja. Pobudzamy pomysłowość i uczymy się zaradności. Aby umieć skroić świat na własną miarę.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat prowadzone są przez edukacyjny duet Justynę Sławik i Justynę Mazur, założycielki Sztukolotni, w oparciu o działania poruszające zmysły, trening twórczości oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe, logiczne). Zajęcia mają na celu rozwój dziecięcej ciekawości oraz umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
W ramach cyklu warsztatów PO-ŁĄCZENIA proponujemy karnet upoważniający do udziału w 4 zajęciach, ważny przez 8 tygodni (cykl zajęć kończy się 26 czerwca 2013 r.). W ten sposób – na przykład w razie choroby dziecka – zajęcia nie przepadają, tylko przesuwają się w czasie. Cena karnetu wynosi 60 zł (płatność gotówką).

Zajęcia odbywają się zawsze w środy, w godzinach od 17.00 do 18.00. Przewidziane są dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Grupy są maksymalnie dziesięcioosobowe.

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Muzeum Etnograficznego przy placu Wolnica 1.



Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto