Wisła zremisowała ostatnie spotkanie w Hiszpanii

Wisła Kraków zremisowała ostatni mecz kontrolny rozgrywany podczas zgrupowania w Hiszpanii z ukraińskim Metalurgiem Zaporoże 1:1. Wyrównującą bramkę dla „Białej” Gwiazdy zdobył Patryk Małecki.

Pierwsza połowa była wyrównana, co nie oznacza, że należała do ciekawych. Gra toczyła się główne w środku pola. Brakowało przede wszystkim dobrych sytuacji strzeleckich.

Obie bramki padły w drugiej odsłonie meczu. Pierwszą w 49 minucie zdobył dla ukraińskiej drużyny Siergiej Siljuk . Błąd Mariusza Pawełka, który zbyt krótko wybił piłkę interweniując za polem karnym wykorzystał napastnik Metalurga, który umieścił futbolówkę w siatce.

W 66 minucie padła bramka wyrównująca. Po dobrym zagraniu Diaza w pole karne, błąd popełnił tym razem bramkarz Metalurga, który wypchnął piłkę prosto pod nogi Patryka Małeckiego. Temu nie pozostało nic innego, jak skierować ją do bramki. Spory udział w tej akcji miał testowany zawodnik w Wybrzeża Kości Słoniowej – Feli Dja Ettien, który idealnie podał do Diaza.

Dzisiaj dobiega końca zgrupowanie Wisły w Hiszpanii. Wieczorem drużyna wraca do Krakowa. W piątek "biała Gwiazda" rozegra na własnym stadionie ostatni sparingowy mecz przed rozpoczęciem sezonu - z Piastem Gliwice.