Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital im. Ludwika Rydygiera w Krakowie otrzymał tytuł Ośrodka Onkologicznego 10-lecia w województwie małopolskim

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Marcin Banasik
W ogólnopolskim rankingu Fundacji Alivia, która od 10 lat pomaga pacjentom onkologicznym w walce o równy dostęp do najlepszej opieki onkologicznej, Szpital im. Ludwika Rydygiera w Krakowie głosami pacjentów otrzymał tytuł Ośrodka Onkologicznego 10-lecia w województwie małopolskim.

Tegoroczny, jubileuszowy konkurs Fundacji Alivia 2023 objął kilka tysięcy lekarzy i 120 ośrodków onkologicznych. Placówki były oceniane pod kątem: organizacji leczenia w szpitalu, jakości otrzymanej opieki i przestrzegania praw pacjenta. Szpital Rydygiera z oceną 4,5/5 otrzymał tytuł najlepszej placówki onkologicznej 10-lecia w Małopolsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

-Dla Szpitala Rydygiera to kolejne wyróżnienie otrzymane od pacjentów onkologicznych, bo już w 2021 roku byliśmy liderem w Małopolsce i trzecią placówką w kraju, wybraną z 35 polskich szpitali, w których leczone są osoby z chorobą nowotworową. W tym roku zdobyliśmy 1 miejsce w Małopolsce jako Ośrodek Onkologiczny 10-lecia. To dla nas wszystkich to ogromna radość i satysfakcja, bo trzeba zauważyć, że nie jesteśmy typowym szpitalem onkologicznym. Rydygier to placówka wielospecjalistyczna, a rywalizowaliśmy z dużymi Centrami Onkologii i placówkami uniwersyteckimi – powiedział Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera odbierając w Warszawie wyróżnienie.

Laureatów w konkursie Onkofundacji Alivia wybierają pacjenci. Tytuły "Szpital Dziesięciolecia w Polsce" otrzymały Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Radomskie Centrum Onkologii oraz Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Rydygier od lat buduje markę wiodącego ośrodka onkologicznego w Małopolsce. Na ośmiu oddziałach realizowany jest pakiet onkologiczny, chemioterapia oraz 39 programów lekowych dedykowanych określonym nowotworom. Prowadzone są tu badania z zakresu medycyny nuklearnej oraz 6 programów profilaktycznych (m. innymi profilaktyka raka piersi, szyjki macicy i nowotworu jelita grubego). W 15 specjalistycznych poradniach przyszpitalnych pacjenci konsultowani są w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki Onkologicznej i korzystają ze szpitalnej nowoczesnej diagnostyki obrazowej i endoskopowej.

Rydygier nie jest typowym centrum onkologicznym, ale ze względu na swoją wieloprofilowość jest w stanie zabezpieczyć każdy etap ścieżki diagnostycznej zarówno w lecznictwie ambulatoryjnym jak i lecznictwie szpitalnym. Na Oddziałach Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Radioterapii, Onkologii i Hematologii pracuje doświadczony zespół pielęgniarski oraz łącznie 95 lekarzy, wśród których połowa posiada specjalizację z onkologii. Pozwala to rozwijać również działalność edukacyjną szpitala, który jednocześnie stanowi bazą szkoleniową dla innych placówek w regionie.

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto