Skorzystaj z usług Małopolskich Punktów Konsultacyjnych KSU!

Artykuł sponsorowany
Krajowy System Usług to ogólnopolska sieć ośrodków prowadzonych przez ponad 150 renomowanych instytucji wspierających rozwój biznesu. Ich oferta adresowana jest zarówno do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i osób podejmujących działalność gospodarczą.

Małopolskie Punkty Konsultacyjne KSU

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska w Krakowie
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie
Fundacja Rozwoju Regionu Rabka w Rabce-Zdrój
Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. w Chrzanowie
FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Tarnowie

kontynuują realizację znanego już projektu - Punkt Konsultacyjny. Projekt realizowany jest
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Świadczenie usług informacyjnych
i doradczych w sieci Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług”. Jest to projekt systemowy pt.: „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops”, realizowany w ramach poddziałania 2.2.1 POKL.
Dzięki pozyskaniu dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego usługi informacyjne i „opieki” nad klientem świadczone są bezpłatnie, natomiast doradztwo w podejmowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej częściowo odpłatne i wynosi 10 zł za godzinę pracy doradcy.

Kto może być klientem Punktu Konsultacyjnego?

• przedsiębiorcy
• osoby fizyczne zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej.

Jaki jest zakres usług?

Zakres usług Punktu Konsultacyjnego obejmuje trzy pakiety usług:
1. Usługi informacyjne
2. Usługa „opieki” nad klientem
3. Usługi doradcze – częściowo odpłatne

1. Usługi informacyjne m.in.:

• administracyjno-prawne aspekty zakładania, prowadzenia i zawieszania/zamykania działalności gospodarczej,
• zatrudnianie cudzoziemców,
• świadczenie usług na odległość, w tym elektronicznych,
• prawo ochrony konkurencji,
• społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR),
• ochronę własności intelektualnej,
• systemy jakości ISO 9001 i HACCP,
• inne, stwierdzone w trakcie diagnozy.

2. Usługa „opieki” nad klientem

Etap I obejmuje:
1) diagnozę potrzeb klienta i możliwości klienta w zakresie skorzystania z usługi specjalistycznej dostępnej w KSU,
2) asystę przy wyborze usługodawcy usługi specjalistycznej oraz przy rozpoczęciu współpracy z usługodawcą specjalistycznym

Etap II (tylko dla usług dostępnych na poziomie I i II) obejmuje:
1) asystę przy podpisaniu umowy na realizację usługi specjalistycznej.
2) pomoc konsultanta PK KSU w trakcie korzystania z usługi specjalistycznej przez klienta.

3. Usługi doradcze – częściowo odpłatne

A. Usługa doradcza - asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej składa się z:

1) wstępnej diagnozy potrzeb klienta,
2) konsultacji nt. profilu planowanej działalności,
3) analizy SWOT planowanej działalności,
4) analizy form i źródeł finansowania działalności,
5) pomocy w przygotowaniu biznesplanu,
6) wyboru formy organizacyjno-prawnej prowadzenia działalności gospodarczej,
7) przygotowania dokumentów niezbędnych do rejestracji działalności gospodarczej,
8) pomocy w rejestracji działalności gospodarczej w bazie CEIDG oraz dokonywania zmian w dalszym etapie jej prowadzenia.

B. Usługa doradcza - asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej obejmuje:

1. Etap I: Diagnoza potrzeb biznesowych klienta
2. Etap II: Wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych w Etapie I potrzeb, zgodnie z ustaloną ścieżką postępowania

Zakres doradztwa w ramach usługi asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej obejmuje:

moduł I - Spełnianie wymogów formalno-prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej
moduł II - Marketing przedsiębiorstwa
moduł III - Organizacja przedsiębiorstwa
moduł IV - Finanse przedsiębiorstwa

Gdzie i kiedy można uzyskać informacje?

Usługi świadczone są:
osobiście w siedzibie instytucji
• w wyznaczonych terminach dyżurów wyjazdowych
telefonicznie
drogą elektroniczną

Zachęcamy do korzystania z usług Punktów Konsultacyjnych w Małopolsce.
www.malopolska.ksu.parp.gov.pl

Z opinii naszych klientów

Promieniowanie pod kontrolą

Wcześniej czy później każdy z nas zostanie poddany badaniu z wykorzystaniem promieni RTG. Aby jednak badanie było bezpieczne muszą o to zadbać eksperci testujący urządzenia rentgenowskie. Krakowska firma QualyMed A. Lutak, R. Laska Sp. jawna, wie nie tylko jak dbać o bezpieczeństwo pacjenta ale także jak korzystać z oferty Krajowego Systemu Usług.

W listopadzie 2009r. do Punktu Konsultacyjnego KSU trafili właściciele krakowskiej firmy QualyMed R. Laska A. Lutak Sp. J. Przedmiotem działalności spółki jest wykonywanie testów specjalistycznych w zakresie m.in.: radiografii ogólnej, mammografii, stomatologii, tomografii komputerowej, tak aby korzystanie z urządzeń było bezpieczne dla pacjenta.

- Filozofią przedsiębiorstwa jest wykorzystanie potencjału naukowego właścicieli Spółki oraz prowadzenie profesjonalnego laboratorium w zakresie radiologii. Wizyta i korzystanie z usług Punktu Konsultacyjnego KSU pozwoliło nam spełnić marzenia i uzyskać wsparcie ze środków europejskich na sfinansowanie inwestycji w infrastrukturę badawcza oraz uzyskanie akredytacji w Polskim Centrum Akredytacyjnym dla laboratorium – mówi Robert Laska współwłaściciel. Konsultanci PK KSU pomogli zdiagnozować potrzeby inwestycyjne Spółki QualyMed, wskazali możliwe zewnętrzne źródła finansowana inwestycji adekwatne do potrzeb i możliwości firmy - podkreśla.

Współpraca, która się opłaca

W ramach korzystania z usług Punktu Konsultacyjnego działającego przy CTT PK została opracowana dokumentacja aplikacyjna do działania 2.2 schemat B w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Tym samym QualyMed pozyskał wsparcie inwestycyjne w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych. W ramach projektu zakupione zostały specjalistyczne urządzenia do prowadzenia zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych. Pracownicy Punktu Konsultacyjnego KSU działającego przy CTT PK precyzyjnie wyjaśnili naszym bohaterom wszystkie procedury i formalności związane z ubieganiem się o wsparcie ze środków publicznych. Dzięki tak profesjonalnemu wsparciu, wniosek został rekomendowany do uzyskania dotacji, a nasi bohaterowie otrzymali blisko 95 000 zł na zakup specjalistycznych urządzeń do prowadzenia badań.

Obecnie QualyMed Sp. jawna jest stałym klientem Punktu Konsultacyjnego KSU. Korzystał m.in. z realizowanego na przełomie VI-XI 2011r. projektu pilotażowego Asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z Punktem Konsultacyjnym KSU dlatego rekomenduję wszystkim obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, aby korzystali z szerokiej oferty usług świadczonych przez ośrodki KSU w Małopolsce – dodaje Robert Laska.

Zachęcamy do korzystania z usług Punktów Konsultacyjnych w Małopolsce.
www.malopolska.ksu.parp.gov.pl

Biznes w cieniu prastarej puszczy

Gospodarstwo Oblaszki, miejscowość Nieporaz w Małopolsce, gdzie na terenie zabytkowego zespołu folwarku dworskiego, teraźniejszość splata się z przeszłością, gdzie można usłyszeć oddech prastarej puszczy, Dorota Dziadowiec prowadzi Pensjonat dla koni. Czyste powietrze, puszcza, zwierzęta oraz profesjonalna pomoc konsultantów Punktów Konsultacyjnych KSU to przepis na sukces mojego biznesu – z uśmiechem stwierdza właścicielka nietypowego Pensjonatu.

Tylko koni żal...

Hotel dla koni znajduje się w oryginalnym budynku XIX-wiecznej kamiennej stajni, co nadaje temu kameralnemu pensjonatowi niepowtarzalny charakter. Właściciele koni mogą wybrać utrzymanie swojego pupila w boksie z wybiegiem lub w biegalni z wybiegiem.
Niestety miłość do zwierząt, pasja i entuzjazm nie wystarczą do prowadzenia biznesu. Konieczność dopracowania regulaminu stajni, umów z klientami, nadzór nad prawidłowością rozliczeń i gąszcz przepisów spowodowały, iż zastanawiałam się nad zaprzestaniem działalności – opowiada Pani Dorota. Z pomocą przyszli konsultanci Punktu Konsultacyjnego KSU prowadzonego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Od diagnozy po wizję lokalną

Podczas wizyty w Punkcie Konsultacyjnym KSU w MARR S.A. w 2011r. Pani Dorota została poinformowana o realizowanym przez Agencję projekcie pilotażowym „Asysta w prowadzeniu działanosci gospodarczej”, bez wahania zdecydowała się na skorzystanie z oferty doradczej.
Panowie Przemek Kot i Paweł Szostak najpierw przeprowadzili diagnozę sytuacji w mojej firmie i wskazali obszary w których konieczna jest interwencja. Następnie przyjechali do Oblaszek, żeby na miejscu przeprowadzić taką wizję lokalną i zobaczyć jak w praktyce wygląda prowadzenie pensjonatu dla koni – wspomina Pani Dorota.
Wizyta w Oblaszkach, pomimo swojego służbowego charakteru – pomogła nam doładować energię. Już od wyjścia z samochodu zaskoczył nas panujący wokół spokój i zimne orzeźwiające powietrze bez „miejskich” dodatków zapachowych. Dobro tak rzadkie że można by je butelkować i sprzedawać krakowskim mieszczuchom – mówi Paweł Szostak.

W efekcie prowadzonego doradztwa konsultanci PK KSU przekazali właścicielce opracowanie zawierające zbiór obowiązujących przepisów i informacji - zgodnie z przeprowadzoną diagnozą. Zaproponowali również wprowadzenie szeregu zmian w przedsiębiorstwie: w zakresie strategii promocji, prowadzenia strony internetowej, regulaminu korzystania ze stajni, wzorców umów z klientami.

Współpraca z PK KSU to się naprawdę opłaca!

Staram się być optymistką, ale bez pomocy Punktu Konsultacyjnego KSU być może nie prowadziłabym mojej firmy i nie robiła tego co jest moją pasją – stwierdza Pani Dorota. Właścicielka jest stałą klientką Punktu Konsultacyjnego Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy z Punktem Konsultacyjnym KSU dlatego rekomenduję wszystkim obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, aby korzystali z szerokiej oferty usług świadczonych przez ośrodki KSU w Małopolsce – dodaje Dorota Dziadowiec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto