Siatkówka: Udany rewanż ekonomistek

rodzyn3k
rodzyn3k
Siatkarki AZS-u Skawy UEK zrewanżowały się Maratonowi Krzeszowice za niespodziewaną porażkę z pierwszej rundy i w ciągu 64 minut nie pozostawiły wątpliwości, kto tego dnia jest lepszy.

Trzy punkty, piąte kolejne spotkanie bez porażki i czwarte miejsce w tabeli - to "prezent gwiazdkowy" jaki sprawiły swoim kibicom w ostatnim meczu bieżącego roku.

Początek meczu nie zwiastował końcowego wyniku. Maraton osłabiony nieobecnością Kai Rydzyńskiej i Marty Ciszczoń wyszedł na prowadzenie 0:4 w dużej mierze dzięki dobrym zagrywkom Agnieszki Czekaj. O czas poprosił wtedy trener Tomasz Klocek. Po przerwie ekonomistki zaczęły szybko odrabiać straty.

Dzięki dobrym serwisom z wyskoku wprowadzonej z ławki Katarzyny Durbas przewaga MKS-u stopniała tylko do jednego oczka. Goście prowadzili jeszcze przez chwilę (5:8, 8:11). Potem ekonomistki rozpoczęły demolkę MKS-u. Doprowadziły do remisu po 11 i zaczęły swój marsz ku zwycięstwu. Kolejne piłki padały łupem AZS-u i w efekcie Krakowianki wygrały do 15, a więc od stanu 8:11 wygrały kolejne wymiany w stosunku 17:4!

Drugi set reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego rozpoczęły od nieznacznego prowadzenia. Ambitnie grające Krzeszowiczanki zdołały na półmetku partii odrobić straty i wyjść na prowadzenie (13:14). Gdy jednak w pole serwise powędrowała Marta Mogilska (15:16) opuściła je dopiero gdy jej zespół miał na koncie 22 oczka. Nie odebrało to woli walki gościom. Tomasz Klocek był zmuszony wezwać na rozmowę swoje zawodniczki przy stanie 23:21. Uspokoiło to ich grę i AZS Skawa prowadził w meczu 2:0.

W trzecim secie obie drużyny długo prowadziły wyrównaną walkę. Gdy AZS wyszedł na prowadzenie 14:10 o czas poprosiła trener Marta Kurek. Po nim ekonomistki nie powiększyły swojej przewagi, ale też nie pozwalały MKS-owi jej zmniejszyć.

Gdy kibice oczekiwali zakończenia meczu, Maraton ponownie poderwał się do walki. Skuteczna na skrzydle Justyna Chochorowska walnie przyczyniła się do tego. Przewaga akademiczek zmalała do dwóch punktów (19:17).

Po czasie na żądanie trenera Tomasza Klocka Skawa ponownie odskoczyła i przy stanie 24:19 miała pierwszą piłkę meczową. Maraton nie dawał jednak za wygraną i obronił trzy piłki meczowe. Za czwartym razem ta sztuka nie udała się i AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków zainkasował komplet punktów do ligowej tabeli.

AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 3:0 MKS MOS Maraton Krzeszowice
(25:15, 25:22, 25:21)

AZS Skawa: Kowalik, Szymska, Hawryła, Sarlej, Mogilska, Bednarczuk oraz Małusecka (libero), Durbas, Madejska, Ciszczoń

Maraton: Czekaj, Kocoń, Sosińska, Chochorowska, Kościelniak, Klocek oraz Ślęzak (libero), Rachwalik, Zając, Koźbiał, Moos