Red Bull Bieg Zbójników 2014: zobacz najszybszych zbójów [zdjęcia]

Livia - Anna Zabielska
Ponad stu biegaczy narciarskich wzięło udział 15 lutego w zawodach Red Bull Bieg Zbójników w Białce Tatrzańskiej. Najszybszym zbójnikiem został Daniel Iwanowski.

Specjalnie zaprojektowana trasa biegowa wymagała umiejętności zarówno podejścia pod górę, szybkich zjazdów, jak i radzenia sobie z przeszkodami. Walczący o zwycięstwo biegacze spotkali na swojej drodze m.in. niespodziewane nierówności i drewniane bale. 6,4-kilometrowa trasa wiodła na szczyt Jankulakowskiego Wierchu.

Najszybszy okazał się Daniel Iwanowski z Białegostoku, który na mecie pojawił się w niespełna 19 minut. Zwycięzca zdobył tytuł zbójnika roku oraz możliwość reprezentowania Polski w marcu w międzynarodowych zawodach Red Bull NordiX w Sztokholmie. - Atmosfera zawodów była bardzo gorąca, zbójników takich jak ja, bardzo wielu. Dlatego rywalizacja była dość zacięta. Wszystko rozegrało się tak naprawdę na ostatnim podbiegu - powiedział Daniel.

W kategorii kobiet zwyciężyła Martyna Galewicz z Zakopanego, uzyskując czas 21 minut 46 sekund (13. miejsce w klasyfikacji generalnej). - Najważniejsze w takim biegu to żeby nie zakwasić organizmu, więc tempo trzeba było stopniowo podkręcać. Dlatego od początku starałam się trzymać w grupie tych szybszych zawodników i dopiero po 1,5 kilometra, gdy teren się wypłaszczył poczułam, że tu mogę zyskać przewagę i tak starałam się już dobiec do końca. Udało mi się ukończyć bieg i czuje się jak prawdziwa zbójniczka - mówiła po biegu Martyna.