Podgórze, Zabłocie - krakowskie dzielnice przyszłości?

Artykuł sponsorowany
Inwestycje na Podgórzu
Inwestycje na Podgórzu materiały prasowe
W ciągu ostatnich kilku lat dzielnice Krakowa znajdujące się przy prawym brzegu Wisły zaczynają żyć nowym życiem. To właśnie takie miejsca jak Podgórze czy Zabłocie coraz częściej wybierane są na inwestycje miejskie i prywatne oraz różnego rodzaju działania artystyczne.

Od pewnego czasu dzielnica starego Podgórza oraz Zabłocia przestały się kojarzyć 
z zaniedbanymi kamienicami oraz niebezpiecznymi zaułkami. Z uwagi na rosnący prestiż tego miejsca, lokalni przedsiębiorcy inwestują w tej okolicy i otwierają swoje firmy. Powstają tu także duże inwestycje, a miasto kładzie ogromny nacisk na rozwój tego obszaru. Teren Podgórza i Zabłocia stał się atrakcyjny zarówno dla przedsiębiorców, inwestorów, mieszkańców jak również dla ludzi kultury i sztuki.

Najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie tymi dzielnicami jest rosnąca ilość deweloperów, którzy swój kapitał decydują się zainwestować właśnie w tych okolicach. Wiele tutaj niestandardowych i oryginalnych kompleksów mieszkalnych np. stare pofabryczne hale, które zaadaptowane zostały na nowoczesne, luksusowe lofty. Tego typu mieszkania na całym świecie cieszą się ogromną popularnością 
osiągając niewiarygodne ceny. Dodatkowym atutem krakowskich loftów jest ich położenie nad samym brzegiem Wisły.

Popularność nadwiślańskich okolic rośnie także ze względu na rozwój rekreacyjno kulturalny tej części Krakowa. Dzielnice Podgórza i Zabłocia stały się atrakcyjne także w kwestii spędzania wolnego czasu. Ciągle przybywa tu modnych restauracji oraz pubów a mieszkańcy Krakowa coraz częściej uciekają z ciasnego Starego Miasta i Kazimierza aby poczuć specyficzny klimat Podgórza i spędzić miłe chwile w licznych knajpkach i klubach.

Podgórze oraz Zabłocie to miejsca które bardzo często młodzi mieszkańcy Krakowa wybierają na kupno czy wynajęcie swojego lokum. Bliskość ciekawych Centrów Handlowych takich jak King Square, łatwy dojazd oraz brak problemów z parkowaniem które jest zmorą mieszkańców starego miasta sprawia, że w ciągu najbliższych lat Podgórze i Zabłocie mają szanse stać się prawdziwą mekka młodych ludzi i inwestorów. Dodatkowym atutem miejsca jest mnóstwo terenów zielonych np. Park Bednarskiego, okolice Kopca Kraka oraz Stawu Płaszowskiego który według planów ma zostać atrakcyjnie zagospodarowany dla celów rekreacyjnych.

Również wiele wydarzeń kulturalnych przenosi się w te rejony. Dzieje się tak być może dla tego, że dla wielu organizatorów imprez i wydarzeń kulturalnych ścisłe centrum nie jest już tak wygodne. Trudny dojazd, odwieczne problemy z parkowaniem, ograniczone możliwości lokalowe dla organizowania dużych imprez to z pewnością powody dla których najciekawsze wydarzenia organizowane są właśnie w tych dzielnicach.

W ostatnich latach widać rozkwit miejsc związanych z kulturą a prawe wybrzeże Wisły stało się siedzibą interesujących projektów i wydarzeń. Miasto także zauważyło ogromny potencjał tegoż miejsca powstał tu MOCAK czyli nowoczesne muzeum sztuki współczesnej, jest Cricoteka- wielofunkcyjna instytucja kultury połączona z muzeum Tadeusza Kantora, Muzeum Fabryki Schindlera. A po sukcesach popularności kładki im. Bernatki jaka łączy Kazimierz i Podgórze w planach zagospodarowania jest także wybudowanie kładki łączącej dzielnicę Zabłocie z Kazimierzem.

Inna, ciekawą inwestycją, która powstała w tej okolicy jest CHKS, niewątpliwym atutem tej nowej Galerii Handlowej jest jej ciekawe położenie nad stawem Płaszowskim. Widok jaki się roztacza z Centrum Handlowego na staw jest imponujący. Właściciele galerii szczycą się tym, że skupia ona pod jednym dachem najlepsze polskie marki odzieżowe i stanowi alternatywę dla drogich galerii oferujących ubrania międzynarodowych sieci. KS położone jest przy Alei Powstańców Wielkopolskich gdzie kolejni inwestorzy budują swoje budynki. Powstaje tu ekskluzywny park biurowy. Kolejny wysokiej klasy biurowiec Diamente Plaza powstaje w okolicy ul. Dekerta. Innym atrakcyjnym miejscem od kilku lat figurującym na mapie tej rozwojowej dzielnicy miasta jest wyższa szkoła imienia Frycza Modrzewskiego. Obserwując w jakim tempie postępują prace nad rozwojem tej części Krakowa można śmiało wnioskować, że ten obszar będzie kluczowym punktem inwestycyjnym dla miasta oraz dla prywatnych inwestorów. Dlatego finansowane są już kolejne inwestycje mające ułatwić komunikację z innymi częściami miasta. W budowie jest min. linia szybkiego tramwaju czy estakada przy Alei Powstańców Wielkopolskich. Dzięki tym inwestycjom Podgórze i Zabłocie będzie jeszcze lepiej skomunikowane przez co jeszcze bardziej interesujące dla inwestorów, mieszkańców i turystów

Dodaj ogłoszenie