"Pasy" rządzą w Krakowie! Cracovia - Wisła 1:0 [zdjęcia, wideo]

Zwycięskiego gola dla drużyny Pasieki zdobył w pierwszej połowie ...
Zwycięskiego gola dla drużyny Pasieki zdobył w pierwszej połowie ... Łukasz Żołądź
Zwycięskiego gola dla drużyny Pasieki zdobył w pierwszej połowie Koen Van der Biezen.

Derby Krakowa: Cracovia szuka punktów, Wisła stylu [zobacz wideo]

Zobacz, jak dopingowali kibice

Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie gospodarze. Po tym, jak wiślacy stracili piłkę na własnej połowie, pomknął z nią Saidi Ntibazonkiza.Uderzenie Burundyjczyka obronił Pareiko. W odpowiedzi po precyzyjnej wrzutce Iliewa piłka trafiła na głowę Bitona, ale Kaczmarek nie dał się pokonać. Izraelczyk spróbował ponownie w 25 minucie, jednak strzelił prosto w bramkarza.

Co nie udało się Bitonowi, powiodło się dwanaście minut później Van der Biezenowi. Po dośrodkowaniu Suworowa Holender uderzył głową, nie dając szans Pareice. Była to pierwsza bramka Van der Biezena w barwach Cracovii. Dzięki niemu gospodarze wychodzili na drugą część spotkania z jednobramkową zaliczką.

Trener Maaskant zareagował, wpuszczając w miejsce Łukasza Gargułę Cwetana Genkowa. Mimo obecności na murawie drugiego napastnika Wisła miała problemy z tworzeniem bramkowych okazji.

Dziesięć minut po przerwie w szesnastce gospodarzy upadł Ivica Iliew. Mistrzowie Polski domagali się karnego, ale sędzia Piasecki pozostał niewzruszony. W 63 minucie powinno być 1:1. Biton urwał się lewym skrzydłem i dograł do Iliewa. Ten strzelił w światło bramki, ale "Pasy" uratował Szeliga, który wybił futbolówkę z bramki. Kilka minut później minimalnie chybił Wilk.

Swoją szansę miał też Genkow, który fatalnie przestrzelił, znajdując się już w polu karnym Cracovii. W ostatnim kwadransie na boisku było gorąco. Dziesięć minut przed końcem piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardłem, ale po chwili sytuacja się uspokoiła. Cracovia nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa, w efekcie czego odniosła pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.

Cracovia - Wisła Kraków 1:0
1:0 - Van der Biezen 37'

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel, Nawotczyński, Puzigaća, Struna, Hosek, Radomski (Boljević 55'), Ntibazonkiza (Visnjakovs 82'), Szeliga, Suworow, Van der Biezen (Niedzielan 72')

Wisła Kraków: Pareiko -Jaliens, Chavez (Jirsak 60'), Diaz, Jovanović, Nunez (Jirsak 77'), Wilk, Kirm, Garguła (Genkow 37'), Iliew, Biton,

Żółte kartki: Szeliga, Van der Biezen, Nykiel, (Cracovia), Wilk, Diaz, Chavez, Jovanović (Wisła Kraków)

Sędzia: Dawid Piasecki

Zobacz:Wisła wygrywa derby i zdobywa Mistrzostwo Polski! Wisła - Cracovia 1:0 [zobacz zdjęcia]