"Pasy" przegrały mecz o "sześć" punktów

Cracovia uległa przed własną publicznością Zagłębiu 0:2 i spadła ...
Cracovia uległa przed własną publicznością Zagłębiu 0:2 i spadła ... Damian Lizak/cracovia.pl.
Cracovia przegrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 0:2 i spadła na piętnaste miejsce w tabeli.

Leszek Kuzaj zaatakowany nożem w swoim warsztacie. Wyszedł już ze szpitala

Goście mogli objąć prowadzenie w 13. minucie. Oko w oko z Kaczmarkiem stanął Darvydas Sernas, ale Litwin źle opanował piłkę, marnując stuprocentową sytuację. Była to najlepsza okazja w pierwszej połowie. W rezultacie do przerwy mieliśmy przy Kałuży bezbramkowy remis.

Pięć minut po wznowiniu gry "miedziowi" otworzyli wynik spotkania. Kosanović dał się wyprzedzić Sernasowi. Napastnik lubinian odegrał do Eltona Liry, a ten nie dał Kaczmarkowi szans.

W 59. minucie gospodarze mogli wyrównać. Po dośrodkowaniu z lewej strony okazję miał Visnakovs, ale pomocnik krakowian skiksował. Zawodnicy Pasieki nie potrafili zagrozić bramce Zagłębia, które cofnęło się po zdobyciu gola. Kilkadziesiąt sekund przed końcem goście dobili rywala. Po kolejnym błędzie Kosanovicia do siatki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Sloboda, który wykorzystał podanie Hanzela.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie wydostało się ze strefy spadkowej. Cracovia spadła natomiast na piętnastą pozycję. Kibice dali wyraz swemu niezadowoleniu żegnając zawodników "Pasów" gwizdami.

Cracovia - Zagłębie 0:2
0:1 - Lira 50'
0:2 - Sloboda 90'

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Jan Hosek, Milos Kosanović, Hesdey Suart - Sebastian Szałachowski (79' Mateusz Bartczak), Sławomir Szeliga (62' Deyvidas Matulevicius), Andraż Struna, Vladimir Boljević, Saidi Ntibazonkiza (54' Aleksejs Visnakovs) - Koen van der Biezen

Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Pavel Vidanov, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Jiri Bilek, Patryk Rachwał (83' Kamil Wilczek), Łukasz Hanzel, Szymon Pawłowski (90' Roman Sloboda), Elton Lira, Darvydas Sernas (89' Mouhamadou Traore)

Żółte kartki: Sebastian Szałachowski, Milos Kosanović, Hesdey Suart (Cracovia) - Pavel Vidanov, Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin)

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)