ME w w Taekwondo International - mistrzowie z Krakowa [ZDJĘCIA]

Aneta Żurek
W Wieliczce w dniach 27-28 października trwają Mistrzostwa Europy w Taekwondo International. W zawodach bierze udział 19 państw z całego świata i około 850 zawodników.

Zawodnicy z Krakowskiego Centrum Taekwondo sięgają po najwyższe stopnie na podium. W sobotę rozegrane zostały konkurencje w kategoriach dzieci, młodzików oraz kadetów. W niedziele zaprezentują się juniorzy, seniorzy oraz weterani. W sobotę krakowscy zawodnicy z KCT zdobyli łacznie7 złotych medali, 4 srebrne i 3 brązowe.

W kategorii dzieci Jacek Nielipiński wywalczył złoto i brąz. Rodzeństwo Gabriela i Marcel Rajzner stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając po złotym medalu w kategorii młodzików i tym samym tytuł Mistrzów Europy w TI.

W kategorii młodzików, także Patryk Podkowa zdobył II miejsce, Jan Rubinoski III miejsce, Mateusz Kucharz II miejsca, a jego siostra Aleksandra wywalczyła I miejsce.

Bardzo dobrze spisali się kadeci. Karolina Nowak wywalczyła dwa medale złoto i srebro w walkach semi i ligft contact. Świetnie spisał się Jakub Drewniak zdobywając dwa złote medale w walkach semi oraz light contact. Wiktoria Chyla wywalczyła w walkach semi-contact brązowy medal. Natomiast Dominik Kawalec zajął II miejsce w walkach light-contact.

Dla chętnych uczestników zawodów odbyło się również seminarium szkoleniowe z Grandmasterem Choi Chang Keun 9 dan. Mistrz Choi jest jednym z pionierów Taekwondo.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!