LE: Wisła odpada z europejskich pucharów

Wisła Kraków przegrała rewanżowy mecz z z Karabachem Agdam 2:3. Tym samym krakowski zespół pożegnał się z przygodą w europejskich pucharach.

Wiślacy do Baku jechali po zwycięstwo. Nie tylko drużyna, ale i większość polskich ekspertów wierzyła, że "Biała Gwiazda" poradzi sobie w rewanżu i pewnie wygra  z Azerami. Sam trener Wisły zapewniał, że do Baku jego podopieczni jadą po zwycięstwo. Jednak tylko pierwsze 20 minut dawało nadzieję, że słowa te okażą się prorocze. Każda kolejna minuta pokazywała, jak bardzo wiślacy męczą się w tym meczu.

Pierwszą bramkę kibice azerskiej drużyny zobaczyli w 28. min., kiedy to piłkę w siatce Wisły umieścił głową Afran Ismajłow. Pięć minut później Karabach prowadził już 2:0 - po główce Rauta Alijewa. Chyba nikt nie spodziewał się, że nokaut przyjdzie już minutę później. Nieporadnych w defensywie wiślaków ograł Raszad A. Sadygow, który pewnym strzałem pokonał Milana Jovanica. Wiślacy musieli schodzić do szatni z trzybramkowych bagażem.

W drugiej odsłonie spotkania na boisku zobaczyliśmy Pawła Brożka, który zastąpił Palijcia oraz Cezarego Wilka, który wszedł na boisko za Jirsaka. Zmiana okazał się trafna, bowiem w 57. minucie "Broziu" zdobył pierwszą bramkę dla Wisły. Wicemistrz Polski zamiast jednak pójść za ciosem, dalej "szarpał" się z rywalem. W 88. minucie spotkania rozmiary porażki zmniejszył Rafał Boguski. Wiśle do awansu zabrakło dwóch bramek, jeśli jednak chodzi o przebieg całego meczu, na czwartą rundę kwalifikacji do LE, zdecydowanie zasłużyła drużyna z Azerbejdżanu.

3:2 Rafał Boguski 88 min

Karabach: Farhad Walijew - Maksim Miedwiediew, Raszad F. Sadigow, Admir Teli, Ansi Angolli - Afran Ismajłow, Samir Abasow, Raszad A. Sadigow, Georgi Adamia (82-Asłan Kerimow), Andrejs Rubins (87-Emin Imamaljew) - Raut Alijew (61-Wugar Nadirow).

Wisła: Milan Jovanic - Erik Cikos, Mateusz Kowalski, Junior Diaz, Piotr Brożek - Patryk Małecki (79-Wojciech Łobodziński), Radosław Sobolewski, Tomas Jirsak (46-Cezary Wilk), Dragan Paljic (46-Paweł Brożek) - Maciej Żurawski, Rafał Boguski.

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |