Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krakowska tęczowa jesień od soboty w Kinie Pod Baranami. Rusza 11. edycja LGBT Film Festival

OPRAC.:
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
ŁOWCA
reż. Marco Berger, Argentyna 2020, 101’

MFF w Rotterdamie 2020: Big Screen Award (nominacja)
MFF w Guadalajarze 2020: Najlepszy film (nominacja) 

Ezequiel jest nastolatkiem, który zaczyna odkrywać swoją seksualność. Kiedy poznaje tajemniczego, starszego od siebie Chino, szybko się zakochuje. Mężczyzna zaprasza go na weekend do domu swojego kuzyna - niby pustego, choć Ezequiel ma wrażenie, że nie są tam sami. Po czasie spędzonym razem, Chino nagle znika i przestaje odpowiadać na wiadomości, a Ezequiel odkrywa erotyczny filmik nakręcony podczas ich wspólnego weekendu. 

Argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT (Nieobecny, Blondyn, Plan B).
ŁOWCA reż. Marco Berger, Argentyna 2020, 101’ MFF w Rotterdamie 2020: Big Screen Award (nominacja) MFF w Guadalajarze 2020: Najlepszy film (nominacja)  Ezequiel jest nastolatkiem, który zaczyna odkrywać swoją seksualność. Kiedy poznaje tajemniczego, starszego od siebie Chino, szybko się zakochuje. Mężczyzna zaprasza go na weekend do domu swojego kuzyna - niby pustego, choć Ezequiel ma wrażenie, że nie są tam sami. Po czasie spędzonym razem, Chino nagle znika i przestaje odpowiadać na wiadomości, a Ezequiel odkrywa erotyczny filmik nakręcony podczas ich wspólnego weekendu.  Argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT (Nieobecny, Blondyn, Plan B). materiały prasowe
W kinach dziewięciu miast Polski odbędą się projekcje w ramach 11. edycji LGBT Film Festival. Jak co roku, festiwalowe filmy będzie można zobaczyć także na ekranach Kina Pod Baranami. W programie dwanaście wyjątkowych produkcji, ujmujących w filmowe ramy rozmaite doświadczenia queerowych społeczności. Festiwal, jak zawsze, w kinie i w wirtualnej sali od 18 do 24 września.

FLESZ - Polacy za biedni by jeść eko

Tęczowa jesień w Kinie Pod Baranami zaprezentuje się w oszałamiająco międzynarodowym wydaniu. W jej programie znalazły się dwie produkcje z Ameryki Południowej: niepokojący argentyński "Łowca" (w reżyserii jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT, Marco Bergera) oraz oryginalna brazylijska "Greta", koncentrująca się na postaci dojrzałego geja, doświadczającego gwałtownej siły pożądania. Z północnej części kontynentu amerykańskiego pochodzi przewrotna komedia "Szalone noce z Emily" prezentująca postać słynnej poetki Emily Dickinson w zupełnie nowym, przebojowym wydaniu.

Listę europejskich tytułów otwiera głośne "A potem tańczyliśmy" - rozgrywający się wśród tancerzy Gruzińskiego Baletu Narodowego film Levana Akina, który wzbudził liczne kontrowersje w Gruzji. "Przyszłość należy do nas" Faraza Shariata odnosi się do wielokulturowego oblicza niemieckiego społeczeństwa i rozgrywa częściowo w ośrodku dla uchodźców. Ponadnarodowy charakter ma francuski melodramat "My dwie", w którym słynna niemiecka aktorka Barbara Sukowa wciela się w postać emerytki Niny, od lat będącej w sekretnym związku z sąsiadką Madeleine (Martine Chevallier). Z trudności życia we dwoje doskonale zdają sobie sprawę Dana i Arthur – małżeństwo z rumuńskiego filmu "Monsters", które musi w końcu zmierzyć się ze swoimi demonami.

W programie LGBT Film Festival nie zabrakło dokumentów, starających się uchwycić szczególnie intrygujące aspekty rzeczywistości. W dokumentalnym eseju "Normal", włoska reżyserka Adele Tulli zastanawia się jak sztywne, tradycyjne role płciowe wpływają na kształt naszego życia. Tymczasem Yolande Zauberman w filmie "M" ukazuje utalentowanego muzycznie mężczyznę, który wraca po 15 latach do dzielnicy ortodoksyjnych Żydów, by skonfrontować się z traumą z przeszłości.

Polską perspektywę zapewniają twórcy dwóch filmów krótkometrażowych, ukazujących queerowych bohaterów w niezwykłych sytuacjach. W "Nad Wisłą", młoda kobieta pod wpływem wydarzeń z Marszu Niepodległości na nowo odkrywa samą siebie, a w "Obcym człowieku" pewien zawodowy żołnierz rozważa wyjazd na misję do Kosowa, jednak sprzeciwia się temu jego partner. Warto zwrócić także uwagę na niezwykle aktualny dokument Wojtka Jankowskiego "Punkt zapalny", będący opowieścią o losach słynnej warszawskiej tęczy – niezapomnianej instalacji autorstwa Julity Wójcik.

Festiwalowi towarzyszy specjalna kolekcja filmów do zobaczenia online na www.e-kinopodbaranami.pl. 

W galerii znajdziecie opisy festiwalowych filmów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krakowska tęczowa jesień od soboty w Kinie Pod Baranami. Rusza 11. edycja LGBT Film Festival - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto