I liga siatkówki kobiet: Cenne 3 punkty mimo przeciwności losu

redakcja
redakcja
Siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego nie dały szans przeciwniczkom z SMS I PZPS Sosnowiec, wygrywając w sobotę wszystkie trzy sety.

Reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie miały niełatwą przeprawę z zespołem SMS PZPS Sosnowiec. Wynikało to z ambitnej postawy młodych podopiecznych Andrzeja Pecia, ale także (a może przede wszystkim) problemów kadrowych trenera Tomasza Klocka. Już w piątek było wiadomo, że z powodu drobnych urazów szanse na występ Magdaleny Hawryły i Kingi Hatali są małe. Niestety zatrucie Karoliny Surmy wykluczyło ją również z gry i stworzyło problem z obsadzeniem pozycji środkowych. Z konieczności, obok Jowity Jaroszewicz, wystąpiła na niej Magda Jagodzińska.

Mecz lepiej rozpoczęły sosnowiczanki, które wyszły na kilkupunktowe prowadzenie głównie dzięki zagrywkom Eweliny Janickiej. Po paru minutach Eliteski uporządkowały swoją grę i zaczęły odrabiać straty. Autowy atak Zuzanny Czyżnielewskiej dał krakowiankom prowadzenie 12:11. Punktowy blok Magdy Żochowskiej i Jowity Jaroszewicz zmusił szkoleniowca SMS-u do wzięcia czasu (16:13). Po przerwie przyjezdne doprowadziły do wyrównania (po 17), a nawet wyszły na prowadzenie (20:22). Nerwową końcówkę lepiej wytrzymały doświadczone „Ekonomistki”. Kiwka gości w antenkę dała nam remis 23:23, potem punkt zdobyła Jowita Jaroszewicz, a Zuzanna Czyżnielewska zaatakowała w aut (25:23).

Drugi set także rozpoczęły od prowadzenia przyjezdne (3:5), ale po nieudanej kiwce był już remis 7:7. Od tego momentu toczyła się wyrównana walka. Pierwszą większą przewagę uzyskały „Ekonomistki” (17:13) i wydawało się, że spokojnie dowiozą ją do końca, ale SMS postawił wszystko na jedną kartę i zaczął ryzykować w polu zagrywki, co przyniosło pożądany efekt (24:23). Następną piłkę setową skończyła już jednak Sandra Biernatek i w całym meczu było 2:0.

Trzecia partia, tak jak poprzednie, zaczęła się prowadzenia SMS-u 2:5 po ataku Aleksandry Wójcik, a za chwilę było 5:5. Gdy Magda Żochowska zdobyła punkt z prawego skrzydła Skawa wyszła na prowadzenie 9:6, które potem nieznacznie się zmieniało, lecz było niezagrożone. Ostatecznie Eliteski Skawa AZS UEK Kraków wygrały do 20 i zainkasowały komplet punktów, który dał im awans na 4 miejsce w ligowej tabeli. Teraz akademiczki czekają cztery trudne mecze wyjazdowe, a pomiędzy nimi rozegrają jeszcze dwumecz w ramach Pucharu Polski z PLKS Pszczyna.

Eliteski Skawa AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – SMS I PZPS Sosnowiec 3:0 (25:23; 25:23; 25:20)

AZS: Łunkiewicz, Jaroszewicz, Wilczyńska, Żochowska, Jagodzińska, Biernatek, Reptak (libero) oraz Kuskowska, Sroga

SMS: Janicka, Czyżnielewska, Wójcik, Grejman, Chojnacka, Tobiasz, Medyńska (libero) oraz Szymańska, Flakus, Grajber, Lipiec, Jasińska