Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ha!art na jesień

Mickey Mousoleum
Mickey Mousoleum
Korporacja Ha!art, zajmująca się promocją krakowskiej sztuki i środowisk twórczych, ogłosiła dziewięć tytułów, które już niedługo wzbogacą księgarskie półki.

W Linii Wizualnej ukaże się „Gorycz wygnania. Kino Terence’a Daviesa” autorstwa Michała Oleszczyka. W książce autor, jako krytyk filmowy, przybliża polskiemu czytelnikowi twórczość brytyjskiego reżysera Terence’a Daviesa, która od kilku lat przeżywa renesans w Wielkiej Brytanii.

W listopadzie ukaże się także „Krótka Historia Grupy Ładnie” autorstwa Magdaleny Drągowskiej i Dominika Kuryłka. - "Grupa Ładnie była swoistym fenomenem polskiej sztuki przełomu lat 90. i 2000. stworzonym przez piątkę krakowskich postaci z pola sztuki: Rafała Bujnowskiego, Marka Firka, Marcina Maciejowskiego, Wilhelma Sasnala i Józefa Tomczyka "Kurosawę". Fenomenem, który tak szybko, nieoczekiwanie i nagle jak zaistniał - wprowadzając na scenie artystycznej ożywczy ferment - równie szybko i nieoczekiwanie znikł."

Linia krytyczna zawierać będzie publikacje Giorgio Agambena „Stan wyjątkowy“. Filozof włoski, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli w serii krótkich, niezwykle erudycyjnych esejów dotyka najbardziej palących problemów współczesnej polityki.

Linia radykalna przedstawi dokonanie Jacques'a Rancière, „Na brzegach politycznego”. Książka Ranciere konsekwentnie łączy teoretyczną analizę najważniejszych pojęć filozofii polityki – takich jak równość, wspólnota, władza, autorytet, demokracja czy sama polityka – z odwołaniami do współczesnych wydarzeń i sporów od wojny w Algierii z końca lat 50-tych do wyborów prezydenckich we Francji na początku 90-tych.

W typowej dla korporacji Ha!art serii 'liberatura' ukaże się pozycja B.S. Johnson, „Nieszczęśni”, w tłumaczeniu Katarzyny Bazarnik. "Nieszczęśni to najgłośniejsza książka Johnsona, radykalniejsza w formie od Gry w klasy Cortázara. Interaktywna powieść, złożona z luźnych, nienumerowanych arkuszy ukrytych w pudełku, otwiera przed czytelnikami tajemnice umysłu bohatera."

Natomiast w serii z wywiadami zapoznamy się z propozycją Dominika Buczaka i Mike'a Urbaniaka, „Dzieje apostolskie”, książką Patrycji Musiał, „Mobilizacja. Wywiady z malarkami i malarzami roczników 70.” oraz readerem dokumentującym działania podjęte na Stadionie X-lecia w świetle cyklu kuratorskiego „Finisaż Stadionu i Jarmarku Europa w odcinkach” pt. "Stadion X - miejsce, którego nie było".

Zobacz też:
Konkurs na debiut poetycki


MoDo Aplikacja Ściągnij

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ha!art na jesień - Kraków Nasze Miasto

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto