MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ha!art na jesień

Mickey Mousoleum
Mickey Mousoleum
Korporacja Ha!art, zajmująca się promocją krakowskiej sztuki i środowisk twórczych, ogłosiła dziewięć tytułów, które już niedługo wzbogacą księgarskie półki.

W Linii Wizualnej ukaże się „Gorycz wygnania. Kino Terence’a Daviesa” autorstwa Michała Oleszczyka. W książce autor, jako krytyk filmowy, przybliża polskiemu czytelnikowi twórczość brytyjskiego reżysera Terence’a Daviesa, która od kilku lat przeżywa renesans w Wielkiej Brytanii.

W listopadzie ukaże się także „Krótka Historia Grupy Ładnie” autorstwa Magdaleny Drągowskiej i Dominika Kuryłka. - "Grupa Ładnie była swoistym fenomenem polskiej sztuki przełomu lat 90. i 2000. stworzonym przez piątkę krakowskich postaci z pola sztuki: Rafała Bujnowskiego, Marka Firka, Marcina Maciejowskiego, Wilhelma Sasnala i Józefa Tomczyka "Kurosawę". Fenomenem, który tak szybko, nieoczekiwanie i nagle jak zaistniał - wprowadzając na scenie artystycznej ożywczy ferment - równie szybko i nieoczekiwanie znikł."

Linia krytyczna zawierać będzie publikacje Giorgio Agambena „Stan wyjątkowy“. Filozof włoski, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli w serii krótkich, niezwykle erudycyjnych esejów dotyka najbardziej palących problemów współczesnej polityki.

Linia radykalna przedstawi dokonanie Jacques'a Rancière, „Na brzegach politycznego”. Książka Ranciere konsekwentnie łączy teoretyczną analizę najważniejszych pojęć filozofii polityki – takich jak równość, wspólnota, władza, autorytet, demokracja czy sama polityka – z odwołaniami do współczesnych wydarzeń i sporów od wojny w Algierii z końca lat 50-tych do wyborów prezydenckich we Francji na początku 90-tych.

W typowej dla korporacji Ha!art serii 'liberatura' ukaże się pozycja B.S. Johnson, „Nieszczęśni”, w tłumaczeniu Katarzyny Bazarnik. "Nieszczęśni to najgłośniejsza książka Johnsona, radykalniejsza w formie od Gry w klasy Cortázara. Interaktywna powieść, złożona z luźnych, nienumerowanych arkuszy ukrytych w pudełku, otwiera przed czytelnikami tajemnice umysłu bohatera."

Natomiast w serii z wywiadami zapoznamy się z propozycją Dominika Buczaka i Mike'a Urbaniaka, „Dzieje apostolskie”, książką Patrycji Musiał, „Mobilizacja. Wywiady z malarkami i malarzami roczników 70.” oraz readerem dokumentującym działania podjęte na Stadionie X-lecia w świetle cyklu kuratorskiego „Finisaż Stadionu i Jarmarku Europa w odcinkach” pt. "Stadion X - miejsce, którego nie było".

Zobacz też:
Konkurs na debiut poetycki


MoDo Aplikacja Ściągnij

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ha!art na jesień - Kraków Nasze Miasto

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto