Genkow ratuje krakowian [zobacz zdjęcia]

W 1/16 Ligi Europy Wisła Kraków zremisowała ze Standardem Liege ...
W 1/16 Ligi Europy Wisła Kraków zremisowała ze Standardem Liege ... Łukasz Żołądź
Wisła Kraków zremisowała ze Standardem Liege 1:1. Goście prowadzili po bramce Cyriaca, ale kilkadziesiąt sekund przed końcem wyrównał Cwetan Genkow.

Zobacz pozostałe artykuły Dariusza Farona

Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 4 minucie. Małecki zdecydował się na strzał zza pola karnego. Pomocnik Wisły uderzył słabo, ale piłka trafiła pod nogi Garguły, który stanął oko w oko z bramkarzem Standardu.

"Guła" uderzył w długi róg, jednak piłka minęła bramkę gości. Belgowie byli skuteczniejsi. W 26 minucie Czekaj sfaulował w polu karnym Buyensa, a Cyriac trafił do siatki z jedenastu metrów.

Czerwona kartka dla Wisły

Na domiar złego, sędzia pokazał obrońcy krakowian czerwoną kartkę. Grając w osłabieniu, Wisła miała ogromne problemy z kreowaniem bramkowych okazji. W rezultacie do przerwy Standard prowadził jednym golem.

Po wznowieniu gry "Biała Gwiazda" ruszyła do ataku. Wilk prostopadłym podaniem uruchomił Genkowa, który urwał się prawym skrzydłem. Bułgar "złamał" akcję do środka i uderzył, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Małecki huknął z woleja

Kilka minut później po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki dopadł Małecki, który huknął z woleja nad poprzeczką bramki Bolata. Trener Moskal postanowił zaregować. W 57 minucie słabo spisującego się Małeckiego zastąpił Ivica Iliew. Skrzydłowy mistrzów Polski dał dobrą zmianę, ale wynik wciąż się nie zmieniał.

W 78 minucie piłkarze Jose Rigi mogli podwyższyć. Seijas uwolnił się spod opieki obrońców i oddał groźny strzał, jednak Pareiko był na posterunku. Wisła odpowiedziała golem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła na głowę Genkowa, który wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Moskala chcieli pójść za ciosem, ale mecz zakończył się remisem.