Futbol amerykański: Zwycięstwo Kraków Knights

Kraków Knights
W rozegranym w niedzielę w Rudzie Śląskiej spotkaniu II Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego drużyna Knights pokonała miejscowych Warriors wynikiem 24:13.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po serii szybkich zagrań ofensywnych zdobyli sześć punktów. Rycerze poderwali się do walki i na początku 2 kwarty po przyłożeniu Marcina Żółtego skutecznie podwyższonym za 2 punkty przez Karola Andrzejewskiego wyszli na prowadzenie 8:6. Końcówka połowy należała jednak do Wojowników, którzy na przerwę schodzili prowadząc 13:8.

Reprymenda udzielona w przerwie przez trenera Bartosza Zbroję podziałała mobilizująco na zespół Knights, zwłaszcza na formację obronną, która nie pozwoliła ofensywie Warriors na zdobycie kolejnych punktów, dodatkowo kilkukrotnie powalając zawodników z Rudy Śląskiej za linią wznowienia akcji. W drugiej połowie dobrze spisała się także formacja ofensywna Rycerzy, która dzięki przyłożeniom Wojciecha Drąga i pięknej 65-jardowej akcji Piotra Kozuba (oba touchdowny za 2 punkty podwyższył Marcin Żółty) dorzuciła do dorobku punktowego kolejne 16 punktów, co w efekcie pozwoliło na zwycięstwo w całym spotkaniu.

W międzyczasie zapadła również decyzja dotycząca protestu Knights w związku z nieregulaminową ilością zawodników zagranicznych w składzie drużyny z Bielawy w pierwszym meczu sezonu. Komisja Dyscyplinarna Ligi postanowiła utrzymać w mocy wynik spotkania karząc zespół z Dolnego Śląska odebraniem dwóch punktów za zwycięstwo i karą finansową. Nie rozumiemy dlaczego Liga postanowiła nie przyznawać Rycerzom walkowera i punktów za to spotkanie, co wydawało się oczywiste przy tak rażącym wypaczeniu wyniku meczu, niemniej jednak decyzja ta jest ostateczna.

Swoje kolejne spotkanie Kraków Knights rozegrają 26 czerwca w Poznaniu z aktualnym liderem tabeli grupy południowo - zachodniej II ligi 1. KFA Fireballs Wielkopolska.

Warriors Ruda Śląska – Kraków Knights 13:24 (6:0, 7:8, 0:8, 0:8)

I kwarta
6:0 przyłożenie Macieja Klimczaka po 1-jardowej akcji biegowej

II kwarta
6:8 przyłożenie Marcina Żółtego po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Karol Andrzejewski)
13:8 przyłożenie Macieja Klimczaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Andrzej Chojak)

III kwarta
13:16 przyłożenie Wojciecha Drąga po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Żółty)

IV kwarta
13:24 przyłożenie Piotra Kozuba po 65-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Żółty)

Kraków Knights: Rusek, Onak, Bezwierchny, R. Gofroń, Jasieniecki, Drąg, Andrzejewski, Konrad, G.Gofroń, Ihnatowicz, Janicki, Żółty, Pazera, Kania, Braś, Krupa, Kaczor, Pierzchała, Sokołowski, Marek, Znamirowski, Zbroja, Oraczewski, Kozub

Zobacz na MM:Wywiady | MM Moto | Photo Day | Ekstraklasa | Zdrowie | Film | MoDO