Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie 2013: Małopolska, Kraków. Spędź je w Domach Kultury

Redakcja
Co możecie robić w ferie w domach kultury ?

Ferie 2013: Małopolska, Kraków. Przyjdź do biblioteki

PODGÓRZE
Dom Kultury „Podgórze”, ul. Sokolska 13, tel. 12 656 36 70, 12 656 18 90
Czas akcji: 14- 25 stycznia, od poniedziałku do piątku w godz.10-15.
FERIE Z KOMPUTEREM - gry i zabawy komputerowe
WARSZTATY PLASTYCZNE- zajęcia w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki; konkursy plastyczne: „Zimowe miasto”, „Epoka lodowcowa”; kompozycje z wyobraźni
ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE - zabawy sprawnościowe na śniegu w parku Bednarskiego; konkurs na śniegową rzeźbę; sporty zimowe – zjeżdżanie na sankach, jabłkach z górek w Podgórzu; wyjście na kręgielnię.
FILMOWE FERIE - wyjście do kina; mini-festiwal filmów o zimie; konkurs filmowy.
ZIMOWY KRAKÓW - poznawanie krakowskich zabytków połączone z konkursami tematycznymi: „Królowie w Krakowie”; zwiedzanie krakowskich muzeów i galerii
MAŁOPOLSKA ZIMĄ „Podróże małe i duże” - jednodniowa wycieczka autokarowa poza Kraków
„DROBIAZG DLA KAŻDEGO” - warsztaty sztukatorskie; warsztaty decoupage; warsztaty tworzenia ozdób z filcu
FERYJNE ROZGRYWKI GIER PLANSZOWCH - zawody w układaniu puzzli na czas, kalambury; rozgrywki szachowe; gry planszowe: twister, scrabble, warcaby, chińczyk, monopol, nemo.

Klub Kultury „Piaskownica”, ul. Łużycka 55, tel. 12 652 10 10, 502 244 274,
Zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Udział w akcji jest bezpłatny, z wyłączeniem wycieczek oraz wyjść do teatru.
Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz.10-15. Ilość miejsc ograniczona.
WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - podczas tych warsztatów uczestnicy poznają podstawy wielu współczesnych stylów tanecznych.
WARSZTATY PLASTYCZNE - podczas tych zajęć dzieci poznają wiele technik malarskich i rysunku, będą uczestniczyć w konkursach plastycznych. Ich prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu przygotowanego po zakończeniu warsztatów.
ZAJĘCIA SPORTOWE - zajęcia odbywać się będą na salach gimnastycznych i prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów.
WARSZTATY CAPOEIRY - w ramach warsztatów dzieci poznają podstawy tej wyjątkowej, brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem.
WARSZTATY WOKALNE - w ramach warsztatów uczestnicy poznają podstawy emisji głosu nauczą się śpiewać solo oraz w chórze oraz przygotują koncert, który zostanie wystawiony na zakończenie akcji.
WYCIECZKI - wyjście do Muzeum Narodowego, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz do teatru.
CODZIENNIE - gry i zabawy świetlicowe, konkursy, turnieje gier planszowych oraz sportowe.

Centrum Kultury „Ruczaj”, ul. S. Rostworowskiego 13, tel. 12 266 09 73, www.ckruczaj.pl
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat, Termin: 14–25 stycznia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Od poniedziałku do piątku w godz. 10-15.
Poniedziałek - animacje ruchowe - gry i zabawy integracyjne; chusta klanzy
Wtorek - teatralnie i filmowo - Kinoteatr "Wrzos" (spektakl teatralny, warsztaty, projekcja filmowa)
Środa – polskie tradycje kolędnicze – konkursy; inscenizacje
Czwartkowe wycieczki po Krakowie - w pracowni witrażu; zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem
Sportowe piątki - zabawy na śniegu*; ogłoszenie wyników konkursu, zakończenie turnusu
Zajęcia plastyczne "Sztuka na co dzień", taniec nowoczesny
Plan dnia: w poniedziałki, środy i piątki: 10 –12.15 plastyka i taniec nowoczesny; 12.15-12.30 przerwa na drożdżówkę i sok; 12.30–15 program jak wyżej, w zależności od dnia tygodnia
Plan dnia: we wtorki i czwartki: 10-15. program jak wyżej w danym dniu tygodnia
* W przypadku złych warunków atmosferycznych projekcja filmowa
Dodatkowo, dzieci otrzymują od parafii pw. Zesłania Ducha Świętego soki i drożdżówki.

Dwór Czeczów, ul. ks. Popiełuszki 36, tel. 12 651 39 13,
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Koszt: 20 zł/tydzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz.10-14
WARSZTATY MOZAIKI - koszt 25 zł/osoby
SPOTKANIE Z KULTURĄ SŁOWIAN - opowieść z ilustracjami o tym jak żyli, w co wierzyli Słowianie, nauka starych pieśni ludowych, zabawa w malowanie Światowida.
ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE - zabawy na śniegu; wyścigi zaprzęgów sankowych; gry i zabawy zorganizowane we współpracy z Podgórskim Hufcem ZHP
LABORATORIUM - pokaz prostych eksperymentów w dziedziny chemii i fizyki, które bez trudu można wykonać w każdym domu przy asyście dzieci.
WARSZTATY PLASTYCZNE- warsztaty rękodzieła artystycznego (m.in.: filc, biżuteria)
- warsztaty komiksowe; ceramika, malowanie na szkle, origami, papieroplastyka; warsztaty florystyczne
WARSZTATY ANTYDYSKRYMINACYJNE
WARSZTATY FILMOWE (Lip Dub)
WARSZTATY TEATRALNE - praca nad przygotowaniem przedstawienia
WYJŚCIE DO KINA
CODZIENNIE - świetlica komputerowa; rozgrywki gier planszowych i świetlicowych; spotkania z filmem
WARSZTATY TANECZNO-WOKALNO-TEATRALNE „II Zima Młodych artystów”
- 12-19.03.2013 godz. 9.00 – 16.00 (koszt 25 zł/dzień)

Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, ul. Zakopiańska, tel. 12 268 20 38
Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Czas trwania akcji: 21-25 stycznia
Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.
FERIE POD HASŁEM: „Plastyczna szaleństwa, materia cię zaskoczy”
W ramach warsztatów zrobimy: samochód wyścigowy; super buty nieprzemakalne; sowy, koty, psy...i inną dzicz; domino; klapki – pantofle dla gości; niestworzone dinozaury; pocztówkę „Zimowe pozdrowienia z Krakowa, z Podgórza”; gipsowe naczynia; czarodziejską górę gipsu; górę papierową; malowany talerz – autoportret.
ORAZ ZWIEDZIMY WYSTAWY - Fangor, Muzeum Narodowe; 70 Jubileuszowy Konkurs Szopek Krakowskich – MHK Pałac Krzysztofory; Andy Warhol – MCK; Modlitwa. Madonna Częstochowska w świecie dziecięcych inspiracji – Galeria Centrum przy NCK

Klub Iskierka, ul. Żywiecka 44, tel. 12 266 03 45, 519 309 350, www.naszaiskierka.pl
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14-18 stycznia. Koszt: 25 zł/tydzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz.15.30-19.
TWÓRCZE FERIE Z ISKIERKĄ - zajęcia plastyczne; papieroplastyka, recykling w sztuce; kompozycje przestrzenne; orgiami, collage oraz prace w technikach mieszanych.

Klub Kostrze, ul. Dąbrowa 3, tel. 12 267 56 29, 519 309 345
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 styczeń . Koszt: 25 zł/tydzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz.10-15.
W KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU - bloki zabaw zimowych: budowa igloo, rzeźba w śniegu, konkursy jazdy na nartach i sankach; wycieczki: na lodowisko, gry terenowe, wyjścia do muzeów i galerii, na basen, do Aqua Parku; zajęcia edukacyjne na temat historii Krakowa.

Klub Przewóz, ul. Łutnia 1, tel. 12 653 22 59, 519 309 346, www.klubkultury.blogspot.com
Zajęcia dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz.10-14.
SMAKI I ZAPACHY EUROPY - warsztaty kulinarne inspirowane kuchnią europejską, podczas których dzieci zapoznają się z tradycjami i zwyczajami charakteryzującymi dany kraj, będą to zajęcia muzyczne, literackie, poznawcze obejmujące kulturę i sztukę, np: Włoska flaga - pomidory, mozzarella, bazyli; Hiszpańskie Tacos w rytmie flamenco; Sałatka dla Greka Zorby; Kolacja pod Łukiem Triumfalnym; zajęciom towarzyszyć będą pokazy slajdów z najpiękniejszych zakątków czterech krajów - Włoch, Francji, Hiszpanii i Grecji
Spotkania Palcem po mapie zakończone konkursem na znajomość kultury i zwyczajów krajów Europejskich; konkurs pt. Co tak pachnie?; tematyczne warsztaty plastyczne nawiązujące do kultur omawianych krajów; kurs zachowania się przy stole Jak ładnie jeść? (czy spaghetti można jeść palcami? dlaczego nóż trzymamy w lewej ręce? czy serwetki na stole to ozdoba?); bloki zabaw terenowych.
16.01. wyjazd do Kopalni Soli w Bochni na turnus inhalacyjny.

Klub Pychowice - zajęcia w Szkole Podstawowej nr 62, ul. Ćwikłowa 1, 500 044 956
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 18 stycznia. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.
POZNAJ MIASTO W KTÓRYM MIESZKASZ
Wycieczki: Fabryka Słodyczy – pokaz produkcji, poczęstunek oraz wykład Czy słodycze potrafią zmienić humor i złe samopoczucie?; Muzeum Narodowe w Sukiennicach - warsztaty malarskie z Ewą Rzepecką-Moskałą Poznaj sztukę od podstawy; Teatr Ludowy - warsztaty z aktorami pt. Teatr od podszewki; Opactwo Tynieckie – zwiedzanie oraz spotkanie z Ojcem Leonem.
W podsumowaniu konkurs plastyczny oraz wystawa prac pt. Najpiękniejsze miejsce na ziemi; otwarte zajęcia plastyczne, muzyczne.

Klub Rybitwy, ul. Rybitwy 61, tel. 12 653 11 31, 519 309 347
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.
ZIMOWE WYPRAWY - wycieczka do Niepołomic (zwiedzanie z przewodnikiem Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, historia fonografii, zabawy wodne na krytym basenie, konkurs śniegowych rzeźb; wycieczka do Bochni (zwiedzanie kopalni z przewodnikiem, mecz piłki nożnej na hali sportowej, dyskoteka karnawałowa, nocleg w podziemiach); wycieczka do podziemi Rynku Głównego w Krakowie; wyjazd do stadniny koni huculskich w Nielepicach: przejażdżki konne, kulig, ognisko.
Zabawy plenerowe; bloki konkursowe (literackie, plastyczne, muzyczne); plenery malarskie; otwarte zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowo–rekreacyjne; zimowa olimpiada na pożegnanie ferii.

Klub Skotniki, ul. Batalionów Chłopskich 6, tel.12 262 51 06, 519 309 349
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia.Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.
KARNAWAŁ, ZAPUSTY, OSTATKI - otwarte zajęcia literackie, muzyczne, plastyczne; spotkania na temat staropolskich i współczesnych tradycji karnawałowych; zwiedzanie szopek w kościołach krakowskich oraz muzeach; warsztaty plastyczne: kotyliony, maski, kapelusze karnawałowe oraz projektowanie kostiumów karnawałowych; nauka tańców karnawałowych; próby inscenizacyjne do jasełek; bloki konkursowe, gry i zabawy terenowe; zabawa karnawałowa na zakończenie ferii.

Klub Soboniowie, ul. Kurylowicza 115, tel. 12 451 83 44, 519 309 348
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Koszt: 20,00 zł/tydzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 10-15.
KOSMICZNE FERIE - Wszechświat - zajęcia plastyczne (kosmiczna moda, astronauci i kosmici, gwiezdne pojazdy, lądowanie na księżycu, mapa nieba, na obcej planecie); Międzygalaktyczne łamańce-zajęcia taneczne i ruchowe (kosmiczny aerobik,muzyka kosmosu); wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach; bal nie z tej Ziemi; Kosmicznie fajne prezenty dla dziadków - zajęcia praktyczne.
Odlotowa Sportowa Olimpiada Zimowa – rekreacja; blok otwarty gier, zabaw i zajęć tematycznych; blok sportowy – wyjścia rekreacyjne na basen lub lodowisko; gra terenowa – poszukiwanie zaginionego meteorytu.

DOK Tęcza, ul. Praska 52, tel. 12 266 90 80, 519 309 354
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 10-15.
TĘCZOWE ZABAWY ZIMOWE - zajęcia na orientację (przy użyciu mapy i kompasu, wyznaczanie azymutów, biegi w terenie); bloki zabaw zimowych (budowanie igloo, gry terenowe); blok edukacji twórczej: Zimowe Warsztaty Teatralne, akademia plastyczna, warsztaty estetyczne; Vademecum Dobrego Wychowania.
Zimowa Olimpiada Sportowa (cykl konkurencji sportowych realizowanych w plenerze oraz w klubie (tenis, bilard, dart, zjazdy saneczkowe, narciarskie, łyżwy, tory przeszkód); Turniej o tytuł „Mistrza Intelektu” ( zabawy, gry i konkursy intelektualne -szachy, warcaby, skoczki, turniej wiedzy ogólnej, gry strategiczne); Blok rekreacyjno – rozrywkowy (wycieczki na basen, do Parku Wodnego, Centrum Sportu Plaza, do teatrów oraz wycieczki piesze); bloki konkursowe z różnych dziedzin wiedzy

Tyniecki Klub Kultury, ul. Dziewiarzy 7, tel. 12 267 51 24, 519 309 354
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 10-15.
SPOTKANIA Z HANSEM CHRISTIANEM ANDERSENEM, KSIĘCIEM BAŚNI - czytanie i prezentowanie baśni Andersena na DVD oraz cykl warsztatów teatralnych i zajęć
aktorskich zakończonych wystawieniem baśni Choinka; Galeria żywych rzeźb – etiudy sceniczne inspirowane najsłynniejszymi utworami Andersena; Wielki Książę Baśni- H.Ch. Andersen – wycieczka do teatru Groteska.
Konkurs na przedstawienie pacynkowe o tematyce zimowej; warsztaty z zakresu rysunku, malarstwa i technik mieszanych oraz orgiami; kompozycje płaskie i przestrzenne (wycinanka, wyklejanka, kompozycje z masy solnej i in.); Moja ilustracja – tworzenie obrazów do utworów H. Ch. Andersena; tematyczne bloki konkursów, turniejów wiedzy itp.
Zabawy na śniegu; turniej tenisa stołowego o puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy VIII Arkadiusza Puszkarza; nauka tańców dla dzieci zakończona konkursem; zajęcia słowno-muzyczne z logopedą.

Klub Wola Duchacka-Wschód - zajęcia w pomieszczeniach Gimnazjum nr 27, ul. Malborska 98, tel. 12 655 91 77, 519 309 357
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Koszt: 40 zł/tydzień lub 10 zł/dzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 10-15 , a także zajęcia zespołów muzycznych i studio nagrań od pon. do pt. do godz. 22 , a w soboty w godz. 10-15.
FERIE Z TEATREM - zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez instruktorów zakończone pokazem etiudy pt. Wszystkie dzieci z Woli; wyjścia m.in. na Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK, do Teatru Ludowego na spektakl i warsztaty prowadzone przez profesjonalistów połączone ze zwiedzaniem kulis Teatru Ludowego.
Otwarte zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne; tworzenie biżuterii; wycieczki: Kulig w Nielepicach, Kopalnia Soli w Bochni.

Klub Wróblowice, ul. Niewodniczańskiego 72, tel. 12 654 95 63, 519 309 351

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Koszt: 50 zł/tydzień. Godziny zajęć: od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.
FERIE DZIENNIKARSKIE, FERIE ZE SZTUKĄ
Na program składać się będą różnego rodzaju pracownie warsztatowe, na których zdobywane będą umiejętności z różnych dziedzin artystycznych: spotkania z teatrem (zajęcia parateatralne, animacje teatralne, teatr paluszkowy); pracownia plastyczna (malowanie na szkle, dequpage, batik, filcowanie, rzeźba w glinie); warsztaty biżuterii; warsztaty taneczne (taniec towarzyski, nowoczesny, orientalny); warsztaty wokalne (nauka piosenek).
Warsztaty młodego dziennikarza - rozwijanie umiejętności reporterskich (wywiad prasowy, i radiowy, przygotowanie reportażu) próby przed kamerą jako komentatora sportowego, prowadzącego audycję lub program rozrywkowy; warsztaty robotyki (projektowanie robotów z klocków lego pod okiem studentów z AGH)
Wycieczki: wyjazd do Zawoi na kulig; wyjście do kina; wyjście na lodowisko.

Klub Zbydniowie, ul. Matematyków Krakowskich 102, tel. 12 659 71 20, 519 309 352, www.klubkultury.com
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania akcji: 14- 25 stycznia. Koszt: 20 zł/2 tygodnie. Godziny zajęć: poniedziałek i piątek 16- 20 , wtorek i środa 10- 19 , czwartek 10 -16.
FERYJNE ZABAWY Z POSTACIAMI Z BAJEK FILMOWYCH - projekcje filmów dla dzieci; warsztaty plastyczne - projektowanie i wykonywanie strojów, rekwizytów i scen filmowych; bal karnawałowy dla dzieci z zabawami i konkursami (17.01.); Bal u Sponge Boba - maskarada filmowych postaci, w programie m.in. konkursy: Kim jestem i z jakiego filmu oraz na najoryginalniejszy strój (24.01.); bloki zabaw integracyjnych w terenie; otwarte zajęcia świetlicowe i kulinarne.

KROWODRZA

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2, tel. 12 420 49 50, www.dworek.krakow.pl
Zajęcia odbywać się będą w okresie 14–25 stycznia w Dworku Białoprądnickim oraz w sześciu podległych mu Klubach Kultury.
Program zajęć został opracowany z myślą o promowaniu aktywnych postaw wobec tradycji i kultury, rozwijaniu kreatywności. Służą temu m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. Nie brakuje również wyjść do instytucji muzealnych. Bardzo często młodzież uczestnicząca w zajęciach organizowanych podczas ferii, staje się odbiorcą naszej oferty programowej również po zakończeniu zajęć, odkrywając Dworek czy Kluby Kultury, jako miejsce do realizacji własnych pasji.

Zajęcia w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Zajęcia odbywać się będą w dniach14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15 w Zajeździe Kościuszkowskim, ul. Białoprądnicka 3.
Opłata za udział w zajęciach wynosi 20 zł dziennie (karnet tygodniowy w cenie 100 zł do nabycia w kasie Dworku Białoprądnickiego ).
Wszyscy uczestnicy otrzymują drugie śniadanie, herbatę, wodę mineralną i owoce. Materiały plastyczne, artykuły spożywcze, koszt wycieczek autokarowych, bilety wstępu itp. pokrywają organizatorzy.
W programie między innymi:
Bum Bum Rurki czyli muzyczne zabawy edukacyjne z użyciem oryginalnych, amerykańskich (Boomwhackers) instrumentów muzycznych do gry solo lub zespołowej. Zestaw diatoniczny zawiera 8 rurek z dźwiękami: od C' do C''. Ta skala pozwala zagrać wiele utworów i jest najczęściej wykorzystywana przez nauczycieli muzyki i rytmiki. Pracując na dźwiękach z jednej oktawy możemy rozpocząć podstawową edukację muzyczną. Dzięki systemowi kolorów nawet małe dzieci możemy nauczyć pojęć takich jak: gama, wysokość dźwięku, interwał itd. Dzieci zapamiętując kolory łatwiej przyswajają położenie nut na pięciolinii. Korzystając już z 3 zestawów diatonicznych można pracować w 24 osobowej grupie. Usuwając dwie rurki z tego zestawu otrzymamy zestaw pentatoniczny szeroko wykorzystywany w rytmizacji.
Zabawy integracyjne ułatwiające kontakty interpersonalne, których efektem jest przełamanie onieśmielenia, rozwój empatii oraz zbudowanie płaszczyzny wzajemnego zaufania. Zabawa pomaga w nawiązywaniu więzi, które są podstawą wspólnego działania.
Teraz ja Wam poczytam – głośna lektura książki pt. Jaśki Jeana-Philippe Arrou-Vignod. Kiedy w rodzinie ma się sześciu synów, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse'ami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana!
Wycieczki do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie:
Środa, 16 stycznia. W dawnej drukarni. Uczestnicy zajęć poszukają odpowiedzi na pytania: kim był Johannes Gutenberg i co mu zawdzięczamy? Jak wyglądała drukarnia w czasach Gutenberga? Kim był giser i czym zajmował się preser? Po odpowiedzeniu na te pytania uczniowie wykonują samodzielnie inicjał na wzór książki średniowiecznej, nauczą się składu tekstu i zrobią odbitki.
Wtorek, 22 stycznia. Czerpiemy papier. Zajęcia mają charakter warsztatów, w trakcie których uczestnicy samodzielnie czerpią papier, zaznajamiają się z różnymi technikami pisania z wykorzystaniem m.in. gęsiego pióra, chińskiego pióra bambusowego oraz stalówką w obsadce, poznają również ewolucję nośników pisma na przestrzeni wieków.
Ponadto:
Dla miłośników szachów Turniej Szachowy Juniorów o puchar Dyrektora Dworku Białoprądnickiego i Prezesa Małopolskiego Związku Szachowego, który odbędzie się w dniach 22, 23, 24 stycznia 2013 roku. Organizatorzy: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Małopolski Związek Szachowy. Zapisy: Jan Kusina, e-mail: [email protected], tel. 607 059 125
Ostatniego dnia zajęć (25 stycznia Teatr Lalki i Aktora „Parawan” zaprezentuje spektakl O królewiczu co tkał dywany dla wszystkich uczestników zajęć w Dworku i Klubach Kultury (Sala Teatralna, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3).

Klub Kultury „Wola”, ul. Królowej Jadwigi 215, tel. 12 425 14 01, www.dworek.krakow.pl/wola
FERIE Z ROBOTAMI - tygodniowe warsztaty odbędą się w dniach 14–18 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Koszt zajęć (całość) wynosi 450 zł (w tej cenie posiłki z cateringu). Zapisy do środy 9 stycznia. Więcej informacji i szczegółowy program na www.trybikowo.pl, tel. 609 103 774.
AKCJA ZIMA
Zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej odbywać się będą w dniach 14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Koszt zajęć wynosi 15 zł dziennie (karnet tygodniowy w cenie 60 zł). W tej kwocie uczestnicy zajęć otrzymują: opiekę, napoje ciepłe i zimne, drożdżówkę, przejazdy MPK i bilety wstępu do wizytowanych instytucji ). Obowiązują zapisy. Program Akcji będzie aktualizowany na naszej stronie.
Program dzienny przewiduje: zabawy świetlicowe, gry, zajęcia plastyczne (godz. 9-10 ); wycieczki (godz. 10-14 ) do: ZOO i Lasku Wolskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej na wystawę interaktywną, Muzeum Narodowego na wystawę Broń i barwa w Polsce, Portu Lotniczy w Balicach, Domu Jana Matejki, Gibbona na wielkie szaleństwo, Muzeum Książąt Czartoryskich, Parku Decjusza, Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.
Zajęcia świetlicowe na terenie Klubie (godz. 14-15).

Klub Kultury „Mydlniki”, ul. Balicka 289, tel. 12 637 97 12, www.dworek.krakow.pl/mydlniki
Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat odbywać się będą w dniach 14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 –13.30.
Koszt zajęć wynosi: karnet dwutygodniowy 60 zł, karnet na jeden tydzień 30 zł.
Zapisy oraz informacje tel. 12 637 97 12 w godz. 9-14 oraz bezpośrednio w Klubie Kultury „Mydlniki”.
W programie: poznajemy i kultywujemy tradycję naszych przodków: ystęp grupy folklorystycznej „Mydlniczanie”; wyjście do Muzeum Narodowego na warsztaty „Gdzie się chowa muzyk?”; wyjście do Domu Zwierzynieckiego – warsztaty szopkarskie; witraże – zajęcia plastyczne; projekcja filmu dokumentalnego z pracowni witrażysty; wyjście do Krzysztoforów na wystawę szopek krakowskich.
Tydzień bajek i legend: Legendy Krakowa; Smocze przysmaki – warsztaty kulinarne; Przygody Baltazara Gąbki – projekcja bajek; Przysmaki królowej Zimy – warsztaty kulinarne; Naszyjnik królowej Zimy – spektakl teatralny.

Klub Kultury „Przegorzały”, ul. Kamedulska 70, 12 429 90 52, www.dworek.krakow.pl/przegorzaly
„Magiczna Zima” – zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat, odbywać się będą w dniach 14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. Koszt zajęć wynosi 15 zł dziennie (dla chętnych dwudaniowy obiad za dodatkową opłatą 10 zł).
Tegorocznym motywem przewodnim ferii zimowych jest magia. Podczas zajęć wszystkimi zmysłami i za pomocą różnorodnych technik zanurzymy się w białej i czarnej magii i czarach. Będziemy dawać upust naszym artystycznym pasjom i aktywnie działać w pracowni czarodzieja kreując magiczne postaci i ich niezwykły świat, tworząc czarodziejskie maski i magiczne koszulki, pisząc zaczarowane listy atramentem sympatycznym. Zanurzymy się również w magię kina, czarodziejskiej mody, magicznych książek i śnieżnych zabaw.
Warsztaty mangi i japońskiego komiksu – zajęcia dla nastolatków odbędą się 12 oraz 26 stycznia, w godzinach 16.00–18.00. Koszt zajęć wynosi 20 zł dziennie. Zapisy i wpłaty do dnia 7 stycznia 2013.
W czasie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z technikami tworzenia mangi, podstawami anatomii oraz perspektywy, samodzielnego zaprojektowania sylwetki bohaterowi konstrukcji fabuły. Zajęcia feryjne będą wstępem do śródrocznych warsztatów mangi podczas których z biegiem czasu przystąpimy do komputerowej obróbki naszych prac tak, aby efekt końcowy był gotową do druku mangową stroną. Naszym celem będzie stworzenie własnych komiksów.
„Ferie z Robotami” – dla dzieci w wieku 7–12 lat. Zajęcia odbywać się będą w dniach 14–19 stycznia oraz 21–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 –16.00 (z możliwością przychodzenia w godzinach 8:00–17:00). Koszt zajęć (całość) wynosi 590 zł (w tej cenie: pełne wyżywienie – śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek – soki i napoje).
Uczestnicy zajęć – pod opieką studentów AGH – będą projektowali roboty z klocków lego Lego Mindstorms NXT 2.0. Ferie z Robotami to 5 dni, w trakcie których zgłębicie tajniki robotyki oraz programowania. Będziecie mieć okazję do stworzenia nowych, niesamowitych konstrukcji. Przekonacie się, jak wiele może robot, którego własnoręcznie zbudujecie. Czekają na Was prawdziwe inżynierskie wyzwania i dużo dobrej zabawy. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i miłą atmosferę zajęć!

Klub Kultury „Vademecum”, ul. Radzikowskiego 29, tel. 12 637 40 95, www.dworek.krakow.pl/vademecum
Zajęcia pod wspólnym hasłem Express polarny, czyli zimowa podróż po krainie wiedzy przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej odbywać się będą w dniach 14–25 stycznia 2013 r., codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14.
Koszt zajęć wynosi 12 zł dziennie (karnet tygodniowy w cenie 50 zł) – w tym codziennie drożdżówka i herbata. Dodatkowe opłaty to bilety MPK
W programie: Stacja Pierwsza – Budujemy pociąg – zajęcia plastyczne; Stacja Kartografia – spotkanie i ćwiczenia z geografem, prezentacja multimedialna; Stacja Sztuka – zajęcia z plastyczne w terenie, zimowe rzeźby i iglo; Stacja Przyroda – zabawa w tropicieli w terenie; Stacja Astronomia – prezentacja, budowa makiety układu słonecznego; Stacja Muzyka – zajęcia plastyczne, budowa instrumentów perkusyjnych; Stacja Poliglota – zabawy z angielskim, francuskim, hiszpańskim; Stacja Technika – wyjście do Muzeum Inżynierii Miejskiej; Stacja Literatura – zabawy z rymami, zajęcia plastyczne, czytanie; Przyjazd Do Stacji Końcowej.

Klub Kultury „Chełm”,ul. Chełmska 16, tel. 12 425 24 93, www.dworek.krakow.pl/chelm
Zajęcia odbywać się będą w dniach 14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku. Godziny poszczególnych zajęć są różne (szczegóły na naszej stronie internetowej i plakatach). Zajęcia są bezpłatne (z wyjątkiem prób zespołów muzycznych). Uczestnicy pokrywają 50–60 proc. kosztów wyjść na imprezy i wycieczki oraz całkowite koszty przejazdów (bilety MPK).Zapisy na wycieczki i wyjścia ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przyjmujemy z 3-dniowym wyprzedzeniem.
W programie: zimowa szkółka gry na gitarze; konkursy plastyczne; wyjście do krainy zabaw „Gibon”; wyjście do Multikina; zwiedzanie Radia Kraków; grilowanie kiełbasek dla dzieci.

Klub Kultury „Paleta”, ul. Wrocławska 91, 12 623 78 05, www.dworek.krakow.pl/paleta
Zajęcia w dniach 14–25 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Koszt to 10 zł dziennie (karnet tygodniowy w cenie 50 zł) – w tym materiały plastyczne, bilety wstępu, przejazdy etc.
W programie: stacjonarne warsztaty tematyczne (w godz. 10–13 ); gliniane opowieści o smokach – warsztaty ceramiczne; gry weneckie – warsztaty muzyczne (w 100. rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego); gdzie pieprz rośnie – aromatyczne warsztaty plastyczne.
Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze koło Czasławia. W programie: przejażdżka konna pod okiem instruktora, wizyta w „Koziej Wólce” czyli karmienie zwierząt (kozy, owieczki, świnki wietnamskie, króliczki...), zagadki i opowieści o zwierzętach gospodarskich, wspólna zabawa na śniegu i małe co nieco dla brzuszka z gorąca herbatką malinową.
Gdzie raki zimują i czy wybrała się sójka za morze czyli co zwierzęta robią zimą – warsztaty edukacyjno-plastyczne; od glinianych tabliczek do papirusu – warsztaty ceramiczno-edukacyjne; wyjście do kina; muzyczna podróż śladami Giuseppe Verdiego – warsztat muzyczny w 200. rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego; wyjście do Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zajęcia świetlicowe (w godz. 13-15 ).

NOWA HUTA

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, tel. 12 644 05 80, www.nck.krakow.pl
Festiwal Teatrów dla Dzieci – Kraków 2013
14-25.01 (od poniedziałku do piątku) godz. 11
14 stycznia
Karius i Baktus – Teatr Lalek „Rabcio" – Rabka Zdrój
15 stycznia
Zwierzęta Doktora Dolittle – Teatr „Dzieci Zagłębia" im. Jana Dormana – Będzin
16 stycznia
Kopciuszek – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" – Kielce
17 stycznia
Draka w tropikach ptaka i słonika – Teatr „Nowy" – Zabrze
18 stycznia
Brzydkie Kaczątko - Bydgoski Teatr Lalek „Buratino" – Bydgoszcz
Program II tydzień ferii
21 stycznia
Jaś i Małgosia – Teatr „Dzieci Zagłębia" im. Jana Dormana – Będzin
22 stycznia
Bleee... – Teatr „Maska" – Rzeszów
23 stycznia
Sznurkowe skrzaty – Teatr „Wielkie Koło" – Będzin
24 stycznia
Tygrys Pietrek – Teatr Lalek „Banialuka" im. Jerzego Zitzmana – Bielsko-Biała
25 stycznia
Czerwony Kapturek – Teatr Lalek „Banialuka" im. Jerzego Zitzmana – Bielsko-Biała
Inne (opłata, prowadzący)
Bilety: 15 zł
Informacje i zamówienia grupowe: Biuro Organizacji Widowni
tel. 517 248 608, 12 644 24 81

Ferie z plastyką
14-25.01 (od poniedziałku do piątku), godz. 9 -14.
Wiek uczestników
6-16 lat
14 stycznia (poniedziałek)
Ceramika: „Puzderko z wieczkiem”
15 stycznia (wtorek)
Ekslibris, projekty wykonane cienkopisem
16 stycznia (środa)
Ceramika: Ozdobny kafel pt. „Madonna z Dzieciątkiem”
17 stycznia (czwartek)
„Choinka”, wyklejanka z wełny na papierze
18 stycznia (piątek) * (wejściówka 10 zł)
„Pejzaż zimowy”, malarstwo
Program II tydzień ferii
21 stycznia (poniedziałek)
Ceramika: „Szopka”
22 stycznia (wtorek)
„Portret Mony Lisy”, malarstwo
23 stycznia (środa)
Ceramika: „Anioły”
24 stycznia (czwartek) * (wejściówka 10 zł)
Malowanie masek
25 stycznia (piątek)
Ceramika: „Gruszka” lub „Jabłko”, dekoracyjne owoce
Inne (opłata, prowadzący)
jednorazowa wejściówka:
6 zł (za 2 godziny zajęć)
10 zł (za 2 godziny zajęć) * – zajęcia 18 i 24 stycznia
instruktorzy: artysta plastyk Bożena Szuflita
informacje: pok. 012, tel. 12 644 02 66 w. 260

TANECZNE FERIE –
14-25.01 (od poniedziałku do piątku), godz. 16 -17.30
Zajęcia taneczne dla dzieci szkół podstawowych
- podstawowy program tańca towarzyskiego:
tańce standardowe i latynoamerykańskie
- disco, salsa, rock’n’roll, poleczka
- gangnam style: najmodniejszy taniec sezonu
- kazaczok, zorba, makarena, mambo
- taniec solo, w parach oraz układy grupowe
Wejściówka: 7zł

„Taneczny MIX”
14-25.01 (od poniedziałku do piątku), godz. 12.30-14.
Zajęcia z techniki disco, funky i tańca nowoczesnego dla dzieci szkolnych, nauka tańca w oparciu o najpopularniejsze wideoklipy i najnowsze trendy taneczne
Wejściówka: 7 zł
Ferie z Break Dance
14, 16, 18, 21, 23, 25.01.2013 (poniedziałki, środy i piątki), godz. 16 -18 gr. początkująca – poniedziałki i środy , godz. 18 -20 gr. zaawansowana – poniedziałki i piątki
Wejściówka: 7 zł
Warsztaty HIP-HOP dla dzieci i młodzieży, 14-25.01 (od poniedziałku do piątku)
godz. 10 -11.30 – dzieci od 9 lat, godz. 11.30-13 – młodzież
Zajęcia adresowane do fanów hip-hopu, wszystkich, którzy lubią tańczyć i chcą poznać różne techniki tego stylu: dancehall, gangsta, wacking
Jednorazowa wejściówka w cenie 7 zł

Zimowe zabawy z Kubusiem Puchatkiem
15, 16, 17, 22, 23 i 24 01 (wtorki, środy i czwartki), godz. 16 -18.
Dla przedszkolakw w wieku 3-6 lat
Zajęcia muzyczno – ruchowe dla przedszkolaków: zabawy i konkursy, nauka piosenek, kolorowe malowanki, gra na instrumentach perkusyjnych, muzyczne improwizacje,
głośne czytanie bajek. Wejściówka w cenie 6 zł.

Warsztaty wokalne dla dzieci
16, 18, 23 i 25 01 (środy i piątki), godz. 18 -19.
Dla dzieci 7-10 lat, które lubią śpiewać i występować przed publicznością
W programie nauka popularnych piosenek dla dzieci, nauka gry na instrumentach perkusyjnych oraz ćwiczenia wokalne i dykcyjne. Jednorazowa wejściówka 6 zł.

Vademecum teatru - warsztaty teatralne dla dzieci
14, 16, 21, 23.01 (poniedziałki i środy) w godz. 12 -14.
Zajęcia dla pasjonatów teatru, tych którzy lubią występować, pragną poczuć magię sceny
i poznać kulisy pracy aktora, chcą nauczyć się mówić głośno i wyraźnie, lubią tańczyć i improwizować, posiadają dużo energii i pozytywnych emocji. Na warsztatach teatralnych, pod okiem doświadczonego pedagoga, nabierzecie śmiałości i dostaniecie szansę na wszechstronny rozwój osobowości. Jednorazowa wejściówka: 7 zł.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1, 12-644-24-32, www.krakownh.pl

Zimowe wędrówki ze sztuką – zimowy wyjazd do Murzasihla dla dzieci w wieku 7 – 15 lat, w terminie 20 - 26 stycznia.
Na warsztatach plastycznych dzieci będą poznawać pewne zagadnienia z historii sztuki oraz będą mieć możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami plastycznymi. Całość programu ma służyć rozwojowi artystycznemu uczestników i wzbogaceniu ich warsztatu twórczego, zawiera zagadnienia z historii sztuki od prehistorii do renesansu. Zajęcia podzielone będą na część edukacyjną, podczas której uczestnicy poznają dane zjawisko artystyczne oraz część warsztatową, podczas której wykonają pracę plastyczną zainspirowaną konkretną techniką lub charakterystycznym dla niego stylem.
A ponad to dzieci będą się bawić na świeżym powietrzu, zwiedzać okolice, poznawać miejscową architekturę i folklor.
W ramach zajęć stacjonarnych m.in.: wyjazd do fabryki bombek choinkowych i warsztaty malowania bombek (15 stycznia – Klub Karino), wyjazd na Rogate Ranczo do Zabierzowa (16 stycznia - Klub 303), warsztaty w ramach Akademii Młodego Widza w kinie Sfinks (18 stycznia – Klub 303), warsztaty rękodzieła w Żywej Pracowni na Kazimierzu (18 stycznia - Klub Wersalik), wycieczka do Jaskini Wierzchowskiej (22 stycznia – Klub Mirage), warsztaty teatralne w Teatrze Groteska (24 stycznia – Klub Mirage), Dzień Sportu – zajęcia sportowe na hali sportowej Uniwersytetu Pedagogicznego organizowane przez studentów w ramach projektu socjalnego, przewidziane są spotkania ze znanymi sportowcami (24 stycznia – Klub Wersalik), wyjścia na ściankę wspinaczkową, na basen i lodowisko, na strzelnicę.

Klub Aneks, os. Łuczanowice, ul. Mycielskiego 11, tel. 12 685 00 34
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Zajęcia organizacyjne – spotkanie informacyjne, zabawy integracyjne.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Kino – wyjście do Cinema City na wybrany film.
16.01. (środa) godz. 9 -15 - Muzeum Inżynierii Miejskiej – wyjście na warsztaty edukacyjne.
17.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Anikino – wyjście do krainy zabaw dziecięcych.
18.01. (piątek) godz. 9 -13 - Zakończenie ferii – bitwa na śnieżki, wręczenie drobnych upominków.
Opłata za I turnus: 110 zł. W cenę wliczono: bilety MPK, bilety wstępu, ubezpieczenie, ciepły napój, drożdżówkę, materiały plastyczne.
II turnus: 20.01. - 26.01.
Zimowe wędrówki ze sztuką - zimowisko w Murzasichle.
Opłata za II turnus: 500 zł. W cenę wliczono: noclegi, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów i medyczną.

Klub Dukat, os. Grębałów, ul. Styczna 1, tel. 12 645 17 90.
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Zajęcia stacjonarne – spotkanie organizacyjne, gry i zabawy.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Śniegowe szaleństwo – zajęcia stacjonarne (zabawy, turniej rzutek).
16.01. (środa) godz. 9 -15 - Nowohuckie Centrum Kultury – wyjście na wybrany spektakl.
17.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon – wyjazd do krainy zabaw.
18.01. (piątek) godz. 9 -15 - Legendy krakowskie – spacer Drogą Królewską i zwiedzanie wystawy szopek w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.
Opłata za I turnus: 50 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, gorący napój.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Śniegowe szaleństwo – zajęcia stacjonarne (gry świetlicowe).
22.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Zimowy wielobój – zajęcia stacjonarne (gry zręcznościowe i konkursy).
23.01. (środa) godz. 9 -15 - Cinema City – wyjście do kina na wybrany film.
24.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon – wyjazd do krainy zabaw.
25.01. (piątek) godz. 9 -15 - Legendy krakowskie – spacer Drogą Królewską i na Wawel.
Opłata za II turnus: 45 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, gorący napój.

Klub Herkules , os. Branice, ul. Tokarzewskiego 29, tel. 12 681 00 77
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki – rozpoczęcie ferii, zajęcia stacjonarne, konkursy sportowe, gry i zabawy.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Akademia sportu – wyjście na lodowisko.
16.01. (środa) godz. 10 -16 - Akademia zabawy – wyjazd do Klubu Karino - zabawy, konkurs mini playback show.
17.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na ściankę wspinaczkową.
18.01. (piątek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na basen.
Opłata za I turnus: 55 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – wyjazd do Klubu Jedność – zawody sportowe konkursy, gry i zabawy plastyczne, turniej tenisa stołowego ze Strażą Miejską.
22.01. (wtorek) godz. 10 -15 - Akademia młodego filmowca – wyjazd do kina na wybrany film.
23.01. (środa) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd do Klubu Karino - zajęcia sportowe oraz strzelnicze.
24.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – wyjazd do Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon.
25.01. (piątek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na kulig do Puszczy Niepołomickiej, wizyta w leśniczówce połączona z opowieściami o mieszkańcach lasu.
Opłata za II turnus: 72 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.

Klub Jedność , os. Wolica, ul. Drożyska 3c, tel. 12 681 00 70
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki – rozpoczęcie ferii , zajęcia stacjonarne, konkursy sportowe, gry i zabawy.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Akademia sportu – wyjście na lodowisko KS Cracovia.
16.01. (środa) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – wyjazd do Klubu Karino - zabawy, konkurs mini playback show.
17.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na ściankę wspinaczkową.
18.01. (piątek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na basen.
Opłata za I turnus: 55 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – zajęcia stacjonarne – zawody sportowe konkursy, gry i zabawy plastyczne, turniej tenisa stołowego ze Strażą Miejską.
22.01. (wtorek) godz. 10 -15 - Akademia młodego filmowca – wyjazd do kina na wybrany film.
23.01. (środa) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki – wyjazd do Klubu Karino - zajęcia sportowe oraz strzelnicze.
24.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – wyjazd do Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon.
25.01. (piątek) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki – wyjazd na kulig do Puszczy Niepołomickiej, wizyta w leśniczówce połączona z opowieściami o mieszkańcach lasu.
Opłata za II turnus: 72 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.

Klub Jędruś, os. Centrum A 6A, 12 644 68 10
25.01. (piątek) godz. 17 -19 - Bal Karnawałowy - kostiumowa zabawa taneczna dla dzieci na zakończenie ferii. Koszt: 2 zł dla dzieci biorących udział w Akcji Zima Ośrodka Kultury; 5 zł dla pozostałych dzieci
Kafejka internetowa - Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 14. Koszt: 1 zł za godzinę

Klub Karino, os. Chałupki, ul. Truskawkowa 4, tel. 12 681 02 00
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – wyjazd na ściankę do Centrum Wspinaczkowego Avatar.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Wyjazd do Fabryki Bombek – zwiedzanie fabryki z przewodnikiem oraz warsztaty malowania bombek choinkowych.
16.01. (środa) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – Mini Playback Show.
17.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia sportu - wyjazd na lodowisko Cracowii.
18.01. (piątek) godz. 10 -15 - Zajęcia stacjonarne - musicalowe warsztaty filmowe dla najmłodszych oraz turniej tenisa stołowego dla młodzieży gimnazjalnej.
Opłata za I turnus: 60 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Akademia sportu – zajęcia sportowe w Klubie Jedność - zawody, konkursy, gry i zabawy plastyczne oraz turniej tenisa stołowego ze Strażą Miejską.
22.01. (wtorek) godz. 10 -15 - Akademia zabawy – wyjazd do Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon.
23.01. (środa) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki – międzyklubowy turniej strzelecki, a dla młodszych dzieci - konkursy , gry i zabawy ruchowe z nagrodami.
24.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Akademia młodego filmowca – wyjazd do kina na wybrany film.
25.01. (piątek) godz. 10 -15 - Akademia rozrywki - wyjazd na kulig do Puszczy Niepołomickiej, wizyta w leśniczówce połączona z opowieściami o mieszkańcach lasu.
Opłata za II turnus: 72 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek podczas zajęć świetlicowych.

Klub Krzesławice, os. Krzesławice, ul. Wańkowicza 17, tel. 12 644 80 06
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -14 - Multikino – wyjście do kina na wybrany film.
15.01. (wtorek) godz. 9 -14 - Nowohuckie Centrum Kultury/ Muzeum Inżynierii Miejskiej – wyjście na spektakl w ramach festiwalu teatrów dziecięcych lub zwiedzanie ekspozycji.
16.01. (środa) godz. 8 -15 - Park św. Mikołaja – wycieczka do parku rozrywki w Zatorze.
17.01. (czwartek) godz. 9 -14 - Centrum Wspinaczkowe Forteca/ Lodowisko – zajęcia na ściance wspinaczkowej lub wyjście na ślizgawkę.
18.01. (piątek) godz. 9 -14 - Zajęcia świetlicowe – spotkanie ze Strażą Miejską , warsztaty plastyczne – wykonanie upominków na dzień babci i dziadka.
Opłata za I turnus: 105 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, materiały plastyczne.
II turnus: 20.01. - 26.01.
Zimowe wędrówki ze sztuką - Zimowisko w Murzasichle.
Opłata za II turnus: 500 zł. W cenę wliczono: noclegi, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów i medyczną.

Klub Miraże,os. Bohaterów Września 26, tel. 12 645 72 09
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Spotkanie organizacyjne –inauguracja turnusu w Klubie, wycieczka do Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon oraz na basen.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Multikino i basen – wyjście.
16.01. (środa) godz. 9 -15 - Park św. Mikołaja – wycieczka autokarowa do Zatora.
17.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Wycieczka – wyjście do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Krzysztoforach na wystawę Szopek Krakowskich, do Fabryki Cukierków oraz na basen.
18.01. (piątek) godz. 9 -15 - Basen oraz strzelnica – wyjście na pływalnię oraz zajęcia na strzelnicy.
Opłata za I turnus: 120 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, bilety wstępów, bilety MPK, poczęstunek, nagrody dla każdego uczestnika, materiały do zajęć.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Spotkanie organizacyjne – inauguracja turnusu w Klubie, zajęcia etnograficzne w Chałupie u Szpinaka oraz wyjście na basen.
22.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Jaskinia Wierzchowska – wycieczka autokarowa.
23.01. (środa) godz. 9 -15 - Lodowisko oraz basen – wyjście na ślizgawkę i pływalnię.
24.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Spotkanie z teatrem – wyjście na warsztaty teatralne, zwiedzanie kulis Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska oraz obejrzenie przestawienia teatralnego.
25.01. (piątek) godz. 9 -15 - Otwarta Strażnica – wyjście na warsztaty do jednostki ratowniczo-gaśniczej Straży Pożarnej oraz na basen.
Opłata za II turnus: 120 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, bilety wstępów, bilety MPK, poczęstunek, nagrody dla każdego uczestnika, materiały do zajęć.

Klub Ośrodka Kultury, os. Zgody 1, tel. 12 644 24 32
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Witamy i na zimowe ferie zapraszamy – rozpoczęcie zajęć, gry i zabawy ruchowe, konkurs plastyczny Zimowe pejzaże, wykonanie masek karnawałowych i kotylionów.
15.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon – wyjście do krainy zabaw.
16.01. (środa) godz. 9 -15 - Mini Playback Show – wyjazd do Klubu Karino.
17.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Wyjazd do Fabryki Bombek – zwiedzanie fabryki z przewodnikiem oraz warsztaty malowania bombek choinkowych.
18.01. (piątek) godz. 9 -15 - Multikino – wyjście do kina na wybrany film.
Opłata za I turnus: 50 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek w Klubie Karino.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 9 -15 - Zajęcia plastyczne – wykonanie laurek dla babci i dziadka, spacer lub lepienie bałwana.
22.01. (wtorek) godz. 9 -15 - Wyjazd do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN – zwiedzanie wystawy Via regia – szlak wędrówki gatunków.
23.01. (środa) godz. 9 -15 - Wyjazd do Centrum Wspinaczkowego Avatar – zajęcia sportowo-rekreacyjne na ściance.
24.01. (czwartek) godz. 9 -15 - Jak wyglądał prehistoryczny grzebień czyli o przedmiotach codziennego użytku znajdowanych podczas badań archeologicznych – zajęcia archeologiczne w klubie lub wyjście na spektakl teatralny do Nowohuckiego Centrum Kultury w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2013.
25.01. (piątek) godz. 9 -15 - Karnawałowa impreza dla dzieci – zajęcia stacjonarne - konkurs taneczny, zabawy ruchowe, poczęstunek.
Opłata za II turnus: 57 zł. W cenę wliczono: opiekę instruktora, bilety wstępów, poczęstunek, materiały plastyczne, zajęcia archeologiczne.

Klub Wersalik, os. Ogrodowe 15, tel. 12 644 13 52
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Uroczyste rozpoczęcie – zajęcia świetlicowe - gry i zabawy ruchowe i integracyjne.
15.01. (wtorek) godz. 10 -15 - Bal karnawałowy – zajęcia świetlicowe - bal przebierańców.
16.01. (środa) godz. 10 -15 - Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon – wyjście do krainy zabaw.
17.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Bezpieczne ferie zajęcia świetlicowe - zajęcia profilaktyczne z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.
18.01. (piątek) godz. 10 -15 - Żywa pracownia na Kazimierzu – wyjście na warsztaty rękodzieła do pracowni na Kazimierzu.
Opłata za I turnus: 50 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, bilety MPK, materiały do zajęć.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 10 -15 - Zajęcia świetlicowe – gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, tenis stołowy.
22.01. (wtorek) godz. 10 -15 - Wyjście do kina na wybrany film.
23.01. (środa) godz. 10 -15 - Zajęcia świetlicowe – gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, tenis stołowy.
24.01. (czwartek) godz. 10 -15 - Dzień Sportu – zajęcia sportowe na hali sportowej Uniwersytetu Pedagogicznego organizowane przez studentów Pracy Socjalnej w ramach projektu socjalnego.
25.01. (piątek) godz. 10 -15 - Zakończenie ferii – zajęcia świetlicowe – podsumowanie Akcji Zima, gry i zabawy.
Opłata za II turnus: 50 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, bilety MPK, materiały do zajęć.

Klub 303, os. Dywizjonu 303 1, tel. 12 681 39 78
I turnus: 14.01. - 18.01.
14.01. (poniedziałek) godz. 9 -14 - Planszomania – turniej gier planszowych w Klubie.
15.01. (wtorek) godz. 9 -14 - Basen w Hotelu Orient/ strzelnica – podział na dwie grupy.
16.01. (środa) godz. 9 -15 - Rogate Ranczo – wycieczka autokarowa do Zabierzowa. Wspólne zabawy na śniegu, poczęstunek.
17.01. (czwartek) godz. 9 -14 - Basen w Hotelu Orient/ strzelnica – podział na dwie grupy.
18.01. (piątek) godz. 9 -14 - Kino Sfinks – wyjście na warsztaty do Akademii Młodego Widza i udział w projekcji wybranego filmu.
Opłata za I turnus: 75 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, przejazd autokarem, bilety MPK.
II turnus: 21.01. - 25.01.
21.01. (poniedziałek) godz. 9 -14 - Planszomania – turniej gier planszowych w Klubie.
22.01. (wtorek) godz. 9 -14 - Basen w Hotelu Orient/ strzelnica – podział na dwie grupy.
23.01. (środa) godz. 9 -15 - Teatr Groteska/ Multikino – wyjście do teatru lub kina na wybrany spektakl lub film.
24.01. (czwartek) godz. 9 -14 - Basen w Hotelu Orient/ strzelnica – podział na dwie grupy.
25.01. (piątek) godz. 9 -14 - Centrum Wspinaczkowe Avatar – zajęcia na ściance wspinaczkowej.
Opłata za II turnus: 60 zł. W cenę wliczono: ubezpieczenie, opiekę instruktora, bilety wstępów, przejazd autokarem, bilety MPK.
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida
os. Górali 5, 12 644 27 65 wew. 18, www.okn.edu.pl
14-25 I 2013 ZIMA W MIEŚCIE
Ośrodek zaprasza dzieci w wieku 7–11 lat na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00
W programie m.in.:projekcje filmowe w Kinie Sfinks; zajęcia w Klubie Internetowym „Małpa”; zajęcia edukacyjne: muzyczne, plastyczne; budzenie wyobraźni - trening twórczego myślenia na podstawie literatury dziecięcej; gry i zabawy planszowe, piłkarzyki; zajęcia taneczne: układy akrobatyczne, rock and roll, cha-cha, samba; uczestnictwo w treningu hokeistów Cracovii; wyjście do teatru; warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 12 648 08 86, www.kuznia.edu.pl
Klub zaprasza dzieci w wieku 7–11 lat na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00
W programie m.in.: zabawy z chustą Klanza, kalambury, konkursy; zajęcia sportowo-rekreacyjne (gry i zabawy zespołowe); teatralne podróże – warsztaty; pracownia plastyczna; zajęcia biblioteczne; gry i zabawy stolikowe.
Ośrodek Kultury Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”
ul. św. Gertrudy 4, 12 430-65-60, www.krakowiacy.art.pl
12 - 19 stycznia 2013 - Zimowisko w SOLI/k Żywca
14 - 25 stycznia 2013 - ZIMA w MIEŚCIE we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci - codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 15:00
zajęcia świetlicowe, zabawy na wolnym powietrzu, sanki, kino małolata, disco + ciepły posiłek- bezpłatnie.

ŚRÓDMIEŚCIE

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2, 12 422 08 14,
Plany ferii zimowych w Śródmiejskim Ośrodku Kultury realizowane SA we współpracy ze Studiem Sztuk Scenicznych „Farafka”
Zimowe Spotkanie z Bajką!
Ferie spędzimy z baśniową literaturą dziecięcą. Każdy dzień to inna baśń, inspirowana twórczością polskich i zagranicznych autorów: „Królowa Śniegu”, „Śpiąca Królewna”, „Stoliczku nakryj się”, „Kot w butach”, „Kopciuszek” i wiele innych.
Zajęcia opracowane są z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym (pierwsze klasy szkoły podstawowej). Każda baśń jest kluczem do świata wyobraźni oraz przewodnią myślą warsztatów: plastycznych, teatralnych, muzycznych. Będziemy tworzyć baśniowe obrazy, wcielać się w bajkowe postacie, tworzyć kostiumy i teatralne rekwizyty. Będziemy tańczyć i śpiewać, a także odpoczywać, słuchając opowieści z wartościowych książek dla najmłodszych.
Zajęcia prowadzą pedagodzy i instruktorzy zajęć artystycznych dla dzieci. Dzieci otrzymują materiały, niezbędne do wspólnej zabawy oraz poczęstunek – drugie śniadanie ok. godziny 11 (napoje są dostępne cały czas, dzieci mają dostęp do toalet).
Udział w tygodniowym programie to 200 zł. Opłata za 2 dzieci to 350 zł. Dzieci są pod stałą opieką pedagoga – animatora zajęć. Osoby prowadzące warsztaty posiadają przygotowanie, praktykę i doświadczenie pedagogiczne.

Zajęcia są prowadzone w pomieszczeniach Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie.
I edycja: 14-18 stycznia
II edycja: 21-25 stycznia
Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godziny 8 -13.
Ferie musicalowe
II turnusy: 14-18 i 21-25
W trakcie codziennych spotkań osoby zainteresowane aktywnym i bardzo twórczym spędzaniem czasu wolnego będą, pod okiem doświadczonych instruktorów, poznawać tajniki sztuki musicalowej.
Musical to połączenie ruchu, teatru i śpiewu. To wyjątkowa ekspresja, pozwalająca wyrazić się poprzez taniec i pracę zespołową. To także tradycyjny teatr i wspaniała muzyka oraz – taniec! Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy dużo pozytywnej energii i otwartości na nowe doświadczenia. Tutaj nikt nie będzie stał pod ścianą!
W codziennym programie 5-dniowych zajęć spotkanie z instruktorami: tańca, śpiewu zespołowego, teatru i aktorstwa. W trakcie rozgrzewki tanecznej uruchomimy całe ciało tak, by pozbyć się niepotrzebnych napięć i ograniczeń. Będziemy poznawać i ćwiczyć proste, za to efektowne układy choreograficzne z wykorzystaniem elementów różnych stylów tanecznych – od ludowych, poprzez tańce narodowe, do latino i hip-hopu. W efekcie rozgrzewki tanecznej rozbudzimy wyobraźnię ruchową i przestrzenną. Taniec to także synchronizacja z rytmem muzycznym oraz grupą. Prowadzenie zajęć: Urszula Tylek, aktorka teatru lalek, wokalistka, trener tańca i ruchu.
Drugi moduł zajęć poświęcony jest śpiewowi zespołowemu. Sięgniemy po repertuar jazzowo-musicalowy oraz elementy śpiewu a capella, jak gospel, by stworzyć niepowtarzalne w brzmieniu wykonanie. Śpiew zespołowy z wykorzystaniem solówek to – oprócz czysto wokalnej rozgrzewki – elementy zasad muzyki i kształcenia słuchu u aktorów, wokalistów i estradowców. Dowiemy się wiele o rytmie, zapisie nutowym, dynamice i artykulacji wokalnej.
W trzeciej części zajęć uczestnicy zmierzą się z zagadnieniami związanymi bezpośrednio z pracą na scenie oraz warsztatem aktorskim. Będą pracować z wyobraźnią, tekstem, scenariuszem i rekwizytem. Zmierzą się z tremą sceniczną oraz sposobami na jej pokonywanie. W bardzo przyjaznych warunkach zaangażują się w działanie indywidualne i zespołowe, by odkrywać osobisty potencjał artystyczny i talenty aktorskie.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz.9- 14 według planu:
9 – 10.30 Taniec i ruch sceniczny
10.45 – 12.15 Zespół wokalny
12.30 – 14 Zadania aktorskie
Terminy i zgłoszenia
I edycja warsztatów: 14 – 18 stycznia
II edycja warsztatów 21 – 25 stycznia
Opłata za udział w zajęciach to 350 zł

SZTUKOLOTNIA w ferie zimowe
Sztukolotnia to warsztaty dla dzieci od 2 do 12 lat! Sztukolotnia ma na celu rozwój twórczy, rozwój motoryczny i pobudzenie wrażliwości estetycznej dzieci. Poprzez zabawy plastyczne pomagamy im w jak najlepszym rozwoju manualnym, tworzymy szerokie pole do eksperymentowania. Projekt opiera się głównie o działania współczesnej sztuki, co daje mnóstwo możliwości: zabawy twórcze, gry hasłami, multimedialność i różne sposoby wyrażania emocji.
każdy poniedziałek: 11 -12 – dzieci w wieku 2-3 lata, koszt zajęć: 10 zł
każda sobota: 9.30-11 – dzieci w wieku 4-5 lat; 11.30-13.30 – dzieci w wieku 6-12 lat, koszt zajęć: 15 zł
zapisy:[email protected], tel. 511 815 738, 12 422 08 14 (19), http://warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com/

IMPREZY POPOŁUDNIOWE TOWARZYSZĄCE FERIOM:
15 I, godz. 18 Filmowy Klub Historyczny
Instytut Pamięci Narodowej oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na projekcję dwóch filmów dokumentalnych pt.: „Mały Katyń” (2008, 27.40 min) oraz „Śladami zbodni” (2009, 27.22 min.), w reżyserii: Adama Sikorskiego.
16 I, godz. 18
Wydawnictwo Alter oraz Śródmiejski Ośrodek Kultur zapraszają na spotkanie LEGENDY INDIAŃSKIE czyli dyskusję wokół książki Mity i legendy Indian Ameryki Północnej autorstwa Alfonso Ortiz i Richard Erdoes w przekładzie Agaty Świerzowskiej. Spotkanie z udziałem dr Agaty Świerzowskiej (tłumaczki) i dr Radosława Palonki (wydawcy) poprowadzi Marek Górka.
Mity i legendy Indian Ameryki Północnej, to pierwsza część tłumaczenia wyboru jednego z największych i najlepiej opracowanych zbiorów opowieści, mitów i legend Indian Ameryki Północnej. Znajdują się tutaj opowieści plemion zamieszkujących różne tereny, od Alaski i północnej Kanady, Wielkie Równiny aż po Południowy Zachód. Książka po raz pierwszy została wydana w 1984 roku w USA i ciągle jest wznawiana stanowiąc klasykę antropologii i mitologii plemion indiańskich.
18 I, godz. 19
Scena Lamelli zaprasza na spektakl ”Wielki Lament Papierowej Płci" według Jerzego Andrzejewskiego dramaturgia i reżyseria: Piotr Sobolczyk. Występują: Edyta Kucak, Dominik Budny, video i fotografia: Marcin Matera
Bilety: 15 zł (ulgowe), 20 zł (normalne)

Klub „Strych”, ul. Masarska 14, tel. 12 421 89 92
14, 21 I (poniedziałek) godz.16
Koło Gier Planszowych – rozgrywki we współczesne gry planszowe: negocjacyjne, familijne, ekonomiczne, strategiczne, historyczne
15, 22 I (wtorek) godz.16
Koło Gier Strategicznych – rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do Warmachine:Hordes, Malifaux, Mordheim, Infinity, Warhammer Fantasy Battle itp., dysponujemy stołami do gry, szerokim asortymentem makiet i akcesoriami modelarskimi
Koło Gier Bitewnych – rozgrywanie kampanii i bitew na podstawie przepisów DBA, Force on Force, Normandy, Fire Fight, Napoleon, Chrobry; dyskusje na temat uzbrojenia i taktyk walk; budowa makiet i modeli sprzętu bojowego, transportowego; malowanie figurek, modeli i osprzętu
16, 23 I (środa) godz.16
Koło Społecznej Integracji – zajęcia o charakterze integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, spotkania prowadzą wolontariusze pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej, język migowy, alfabet LORMA
17, 24 I (czwartek) godz.16
Koło Gier Planszowych – rozgrywki we współczesne gry planszowe: negocjacyjne, familijne, ekonomiczne, strategiczne, historyczne
18, 25 I (piątek) godz.16
Koło Gier Strategicznych – rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do Warmachine:Hordes, Malifaux, Mordheim, Infinity, Warhammer Fantasy Battle itp., dysponujemy stołami do gry, szerokim asortymentem makiet i akcesoriami modelarskimi
Koło Społecznej Integracji – zajęcia o charakterze integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, spotkania prowadzą wolontariusze pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej, zajęcia plastyczne
19 I (sobota) godz. 9
Ogólnopolski turniej gry strategicznej „Warhammer Fantasy Battle”
14-18, 21-24 I (poniedziałek – czwartek)
Klub Internetowy – godz.15 – 21
19, 25 I (piątek)
Klub Internetowy – godz.14 – 20 1 godz. – 2 zł. 2 godz. – 4 zł (3-cia godz. GRATIS)

Klub „Kazimierz”, ul. Krakowska 13, tel. Tel. 12 421 57 86
Ferie z książką - wtorki i czwartki, godz. 14
Prezentacje nowości wydawniczych dla dzieci i młodzie, zorganizowane we współpracy ze Śródmiejską Biblioteką Publiczną
Warsztaty szachowe - poniedziałki, środy - godz. 14.00 - prowadzenie mgr Ryszard Rybus
Ferie z ekranem - zamknięte pokazy filmowe bajek dla dzieci w zorganizowanych grupach, po uprzednim umówieniu się.

**

Zobacz też:**

**

Ferie 2013: Małopolska, Kraków. Ferie z robotami w Kraków Plaza**

Ferie 2013: Małopolska, Kraków. Lodowiska w ferie



Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto