Euroliga: Wisła Can-Pack prowadzi 1:0 [zdjęcia]

Koszykarki Wisły Can-Pack po emocjonującym spotkaniu wygrały 78:74 z czeskim Frisco Sika Brno. W rywalizacji do dwóch zwycięstw wiślaczki prowadzą 1:0.

Od pierwszych minut wiadomym było, że walka będzie bardzo zacięta. Frisco Sika Brno to doświadczony na europejskiej arenie zespół. Wiślaczki miały pokazać, iż one także mają ambicje oraz umiejętności na miarę najlepszych zespołów w Europie. Drużyny punktowały się wzajemnie, ale to zawodniczki "Białej Gwiazdy" szybko musiały gonić wynik.

Koniec pierwszej kwarty zakończył się remisem, ale druga odsłona to już szarża rywalek, które skutecznie grały w ofensywie, i solidnie w obronie. Bardzo dobrze spisywała się zawodniczka gości Jelena Szkerović [w sumie zdobyła 20 punktów]. W pewnym momencie podopieczne Jose Ignacio Hernandeza przegrywały piętnastoma punktami. Zgromadzeni kibice nie przestawali dopingować krakowskiej drużyny. Wstawali, śpiewali, nie odpuszczali.

Wiślaczkom udało się w trzeciej kwarcie odrobić sporo strat. W ostatniej, dzięki trafieniu Iziane Castro Marques,**zawodniczki krakowskiej drużyny wyszły na prowadzenie, a na tablicy widniał wynik 70:69. Najgoręcej było w samej końcówce spotkania. Kiedy zegar zaczął odliczać ostatnie sekundy. Janell Burse** wykonała spod kosza rzut, który ustalił wynik spotkania na 78:74.

Od kilku lat Wisła Can-Pack ani razu nie awansowała powyżej 1/8 Euroligi. Kibice oraz główny sponsor przez cały czas nie przestawali wierzyć w koszykarki. Dzięki wsparciu obu stron oraz własnej pracy, wiślaczki mogą cieszyć się z tak ważnego zwycięstwa.

Wisła Can-Pack w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0. Rewanż już w najbliższy piątek o godz. 18 w Brnie. Jeśli zawodniczki "Białej Gwiazdy" wygrają, zapewnią sobie awans do Final Four Euroligi. W razie porażki, o awansie zadecyduje trzeci mecz w Krakowie.

fot: Maciej Drewniakfot: Maciej Drewniak

Wisła Can-Pack: Janell Burse 18, Iziane Castro Marques 18, Ewelina Kobryn 18, Liron Cohen 13, Marta Fernandez 4, Paulina Pawlak, Anna Wielebnowska 2, Katerina Zohnova 2.

Frisco Sika: Eva Viteczkova 22, Jelena Szkerović 20, DeWanna Bonner 17, Taj McWilliams 8, Hana Horakova 4, Hollie Grima 3.